Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
10045zetor    0

to jak to jest chłopaki z tym ciagnikiem powyzej 5 lat ??  moge go kupic okazac sie faktura i agencja nie bedzie sie czepiala ?

szczypka    58

10045zetor najlepiej przejedz się na kawę do oddziału to się dowiesz z tego co zauważyłem  w każdym oddziale chcą czegoś innego

Tomek208    0

We wnisku na pewno zobowiązałeś się do spełnienia standardów w zakresie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt (jeśli cośnie dotyczy to należy tak zaznaczyć).

Katry weryfikacji można pobrać w pliku excel ze strony ARiMR, ale nie trzeba ich odsyłać tylko trzymać z innymi dokumentami na wypadek kontroli z ARiMR.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/Inst_karta_wer_180309.pdf

Do Agencji należy wysłać oświadczenie : http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/osw_stand_180309.pdf

Witam. Czy na tym oświadczeniu trzeba coś skreślać/zaznaczać (mam produkcję roślinną)? Data oceny gospodarstwa nie może być późniejsza niż 3 lata od rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej? Jeżeli premię MR otrzymałem w 2008r to Listy Kontrolne ze strony ARIMR mam pobrać np. w wersji 2010r czy mają być na aktualnych formularzach?

Wiadomość z agroFakt.pl

konrad451    3

nie rozumiem tych list kontrolnych juz, musze je wypelnic na nowo i wpisac date ale nie wiem jaka, premie otrzymalem w lipcu 2011 roku

Magda_86    21

Czy Młody Rolnik musi ubezpeczać uprawy? Czy agencja się do tego nie doczepi, jeśli nie będzie ubezpieczał?

Tomek208    0

nie rozumiem tych list kontrolnych juz, musze je wypelnic na nowo i wpisac date ale nie wiem jaka, premie otrzymalem w lipcu 2011 roku

Dziś dowiedziałem się w ODR że data oceny gospodarstwa czyli ta co w listach kontrolnych nie może być wcześniejsza niż data odebrania tego pisma od listonosza i jeżeli na oświadczeniu są gwiazdki a na dole nie jest wyjaśnione co oznaczają to nic nie skreślać/podkreślać.

berniak    0

Witam, jakie są warunki obliczania kwoty na zakup ziemi, na jakiej podstawie liczą wartość 1ha? Chcę kupić działkę na biznesplan z MR

Edytowano przez berniak

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dziś dzwoniłem do Agencji w sprawie Aneksu, bo miałem zmiany w biznes planie, otóż złożyłem podanie w 27.03.15r., a jeszcze do tej pory nie rozpatrzony :mellow: i do tego Pani powiedziała, że mogę mieć kontrol, ale nic nie wiadomo. Podkreślę, że wniosek o płatność złożony został 19.03.15r, wiec trzeba długo jeszcze czekać na przelew. Pozdrawiam! Co Pan Freetaxi myśli o tym?

Edytowano przez kondzio1992

Legend    0

Witam

Napiszę jak ja to rozumie ws tych list kontrolnych.

Są 2 wersje, albo wysłało sie oświadczenie o spełnieniu wymogów razem z wnioskiem o przyznanie pomocy  ,albo nie i są 3 lata od przejecia gospodarstwa na dostosowanie do standardów.Jak sie nie wysłało z wnioskiem to te liste wypełnia sie w przeciągu tych 3 lat jak sie spełni wymagania(tak mówił doradca co pisał mi wniosek).Teraz pewnie dostają pismo ci co nie złożyli tego razem z wnioskiem.Ja też jestem z naboru 2010 i narazie nic nie dostałem. Liste wypełniłem kilka dni po przejeciu gosp. i drugą jak wyszła(bo są 2 rodzaje , do 2010 stara wersja i od 2011 nowa) w 2013. Tak mi sie wydaje , ale nie sugerujcie sie tym,to moje przypuszczenia :D najlepiej to zadzwonić do arimr I zapytać.

matingus    107

Witam Panowie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób ARiMR wypłaca premie dla młodego rolnika (w dwóch ratach czy po złożeniu przez beneficjenta wniosku o płatność otrzyma on już cała sumę, czyli 100 tys.)?

ze starego naboru jest cale 100 na koncie,z nowego naboru będzie w dwóch ratach.

żeby otrzymać kasę najpierw musisz złożyć wniosek o płatność MR.nikt ci bez tego kasy nie przeleje.

Edytowano przez matingus

otrzymałem decyzję o przyznaniu pomocy. Chcę się szybko uporać z formalnościami, ale mam kilka wątpliwości:

1. Jeżeli nie zdążę przepisać ziemi na siebie do 15 czerwca to wniosek o dopłaty bezpośrednie składa tata na siebie?

i tak samo osoba od której dzierżawię ziemię? Jeżeli nie będę miał numeru gospodarstwa i nie podpiszę umowy dzierżawy u notariusza do 15    

czerwca to wniosek o dopłaty składa tamta osoba? a potem składam w Agencji jakiś wniosek o przepisanie dopłat na mnie?

2.  Zamierzam hodować bydło opasowe. Wpisałem w PRG, że będę też trzymał jedną krowę mamkę. Czy mogę zrobić zmiany i zrezygnować z tej

krowy? A jeżeli będę chciał za jakiś czas trzymać jedną krowę dla siebie to znowu będę musiał robić zmiany? wszystko musi się zgadzać z tym co      jest w Biznes Planie?

Jeżeli wpisałem, że będę co roku kupował 10 byczków i trzymał 10szt byków powyżej 12 mcy i 10 szt buhajków poniżej 12 miesięcy to muszę się

ściśle trzymać tego co podane przez 5 lat? nie mogę ani zwiększyć ani zmniejszyć obsady? bo różnie to bywa- zwierzę może zachorować i paść.

3.  staram się o młodego rolnika jako kawaler- czy muszę gdzieś zgłaszać zmianę stanu cywilnego po ślubie?

4. mam 9,5ha na własność, reszta dzierżawy /jestem z woj.lubelskiego/. Czy muszę uzupełnić powierzchnię gruntów do średniej krajowej 10,48ha?

5. Na jaki okres podpisać umowę dzierżawy z rolnikiem od którego dzierżawię pole? 5 lat czy 10?

6. w jaki sposób dokonać zmian w PRG? piszę drugi biznes plan uwzględniając zmiany- czy składam osobie prowadzącej mój wniosek jakąś deklarację chęci zmian w biznes planie? 

Bardzo proszę o odpowiedź 

Tomek208    0

Właśnie się dowiedziałem od MR, który dziś poszedł zasięgnąć informacji do innego ODR niż ja, że data oceny gospodarstwa powinna być nie dłuższa niż 3 lata od daty nabycia gospodarstwa. Czy ktoś mógłby potwierdzić jaka data jest właściwa bo mnie ODR chyba wprowadził w błąd?

Piotrek6911    0

W przyszłym tygodniu planuje brać sie za przepisanie pola mam pytanie do jakich urzędów po kolej się udać bydło przepisuje i świnie także na siebie ponieważ będę modernizował obory z pieniędzy MR i jeszcze jak chce zrobić zmianę to wypełniam tylko tę stronę co zmieniam i tyle i jadę z tym do agencji ???

konrad451    3

dzisiaj wyslalem liste kontrolna, wpisalem dzisiejsza date, tak mi powiedziana w odr, wszystko musi byc na tak lub nd ;)

maxi93    2

Mam pytanie ponieważ we wniosku mam napisane ze mam 15 ar sadu jabłoniowego, a mam 15 arów sadu ale wieloowocowego wiekszosc bedzie jabłoni ,ale pare drzew bym zostawil innych niz jabłoni,i co teraz z tym bedzie   

MarcinCiesz    0

Hej czy u Was tez robia takie problemy? U mnie np. sie doczepili do u. dzierzawy ziemi podpisana 21 marca u notara bylem 23 i juz mi mówia ze nie zawarta na 10 lat o 2 dni sie czepiaja co za ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się