Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid3p    359

ale ładnie przesunęli gratuluję wszystkim panowie bo sam długo czekałem, ja z pierwszych przesunięć dziś skończyłem zbieranie papierów, i radzę wam brać się za to od zaraz bo latania od cholery, a krus ma czas na wszystko ;)

coś słyszałem że te przesunięcia obsługiwać będą biura powiatowe? freetaxi popraw mnie jeśli to nie prawda, a tak to nawet do 19 000 miejsca przesuną?  czy jak? 

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro1014    4

Jaro1014 teoretycznie umowy dzierżawy na działki z podobną sytuacją przechodziły. Edi25 decyzje o przyznaniu pomocy będą zapewne wysłane w najbliższym czasie. 

W powiatowym biurze agencji słysząc o danej sytuacji kazali mi dzwonić do wojewódzkiego biura agencji do pani która nadzoruje cały program młody rolnik i nie wiem czy w tej sytuacji dzwonić do niej jeżeli takie umowy przechodziły? Co musiał bym zrobić jeżeli przy trzech działkach chciał bym zmienić darowizna na umowę dzierzawy i czy za pół, może rok moge te działki przejąć darowizną jak już będą wyprowadzone

zwierz1221    0

Ja mam pytanie jak juz uzyskalem mlodgo to w jakim czasie musze przedstawic faktory zakupu maszyny ??

Edytowano przez zwierz1221

archi106    11

Jest ktoś na forum kto otrzymał premie ubezpieczył się w krus i pracuje na umowe zlecenie ?? Jak tak to proszę o prywatna wiadomość- mam kilka pytań

kamil18fmr    11

Mam pytanie odnośnie zapowiadanego naboru MR z PROW 2014-20

"Młody rolnik – osoba, która nie ukończyła 40 roku życia, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe i po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako jedyny kierujący gospodarstwem, czyli do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący.

Osoba ubiegająca się o przyznanie pomocy winna rozpocząć urządzanie gospodarstwa rolnego przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem.
Urządzanie gospodarstwa rozpoczyna się z chwilą, gdy osoba ubiegająca się o przyznanie pomocy stała się właścicielem lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne, a kończy się z chwilą rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa jako kierujący gospodarstwem."

I niech mi ktoś przetłumaczy na polski ten urzędniczy bełkot.:

-czy przed złożeniem wniosku o pomoc z MR muszę być właścicielem gospodarstwa (gruntu), czy też mogę formalnie przejąć to gospodarstwo po zaakceptowaniu wniosku przez ARiMR?

-z wyżej cytowanego tekstu wynika, że, muszę być formalnym (notarialnym) posiadaczem gospodarstwa i powinienem rozpocząć jego "urządzanie" przed złożeniem wniosku. Czyli muszę je przejąć, wolno mi w nim pracować, ale Nie wolno mi  jeszcze  rejestrować zwierząt czy tez występować o dopłaty bezpośrednie.

-jeżeli chodzi o rejestrację zwierząt to co w sytuacji gdy będzie mi brakowało areału upraw do 13 tys euro SO i będę musiał nadrobić to np krowami mlecznymi? przecież siłą rzeczy trzeba je zarejestrować na siebie 

Osobiście uważam również, że proponowany próg 13 tys euro jest zaporowy dla gospodarstw które nawet spełniają wymóg minimalnej powierzchni.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

freetaxi    170

O plotkach gdzieś zasłyszanych w mediach. O żadnych konkretach mi nie wiadomo. 

matik123    71

na uzupełnienie szkoły jest 3 lata, liczy się to od daty złożenia wniosku czy od daty przyznania środków?

freetaxi    170

Młodzi rolnicy, którzy z przyczyn od siebie niezależnych a przewidzianych rozporządzeniem nie zdołają uzupełnić wykształcenia w terminie, będą to mogli zrobić w okresie 3 lat i 9 miesięcy od doręczenia decyzji przyznającej pomoc.

kamil18fmr    11

Naprawdę nikt nie orientuje się jak to będzie z terminem przejecia gospodarstwa a złożeniem wniosku?

freetaxi    170

W momencie złożenia wniosku przyznanie pomocy dobrze byłoby jeśli nie byłbyś właścicielem gospodarstwa. A jeśli już jesteś to okres ten nie może być dłuższy niż 12 miesięcy. Tyle wiemy póki co. 

matik123    71

czyli jak dostanę list z pozytywną decyzją to od tego momentu mam 3 lata na uzupełnienie szkoły tak? dobrze zrozumiałem?

kamil18fmr    11

W momencie złożenia wniosku przyznanie pomocy dobrze byłoby jeśli nie byłbyś właścicielem gospodarstwa. A jeśli już jesteś to okres ten nie może być dłuższy niż 12 miesięcy. Tyle wiemy póki co. 

Również dziękuje za odpowiedź

Edytowano przez kamil18fmr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?