Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Mlooody    0

jeszcze 24mln o przesunięcie których Ministerstwo wystąpiło w styczniu chyba

pro2006    7

no tak ale tam nigdzie nie pisze ze  KE sie zgodziła tylko ze przesunęli a o tym było wiadomo już w styczniu

boruch1409    2

może wiecie ile trzeba czekać na przelew z MR niektórzy gadają ze 30 dni a mi w agencji powiedzieli że 21 dni

mlodyhef    143

A nie przypadkiem 60 dni? Skąd im się wzięło te 21 to ja nie wiem :ph34r:

Edytowano przez mlodyhef

cebula440    0

dzis dzwoniła kobietka zmany w biznesplanie zatwierdzone wiec teraz rozpatruja wniosek o płatnosc ile orientacyjnie to moze potrwac kobitka z arimr powiedziała ze tez ten wniosek juz kto inny rozpatruje

freetaxi    170

Według rozporządzenia wypłata środków powinna być zrealizowana w ciągu 60 dni od złożenia wniosku o płatność. 

Bartek72511    41

jeszcze 24mln o przesunięcie których Ministerstwo wystąpiło w styczniu chyba

A to nie chodzi ci o te 23 mln euro które są już doliczone?  bo szukam szukam i jedynie w internecie znalazłem o tych 23 mln i teraz o tych 60. 

to jest już wliczone, niestety bo jestem na ponad 14000 miejscu z prawie 30 ha w zachodniomorskim. Ktoś chyba nie lubi naszego województwa, bo wygląda na to że będziemy mieli jeszcze trudniej w nowym naborze.

pozdrawiam

Edytowano przez ErykMastalarek

Szu15000    148

Mysle ze ta kasa juz jest przyznana przez KE bo jest napisane ze kasy starczy dla 11,5tys ludzi, wiec to musi byc pewne ;) Tylko ciekawe kiedy liste przesuną, wkońcu się łapiemy :D

maxi93    2

Tez mysle,ze kasa juz jest przesunieta skoro wszedzie tak głosno :) ja rowniez teraz sie załapałem :D mysle ze do świąt lista powinna byc :)

Luke16    177

Mam takowe pytanko. Chce kupić pewną maszynę która była wpisana w biznes planie ale o większej szerokości. Doszedłem do wniosku że jest ona za duża i chce ją zmniejszyć. Osoba która robi mi wniosek powiedziała że zmieni mi to w poniedziałek i będę musiał to wysłać albo pojechać do tej diabelnej Łodzi i zawieść to osobiście :/ Z tego co wiem czeka się na zatwierdzenie ok. 14 dni. Tylko pojawia się pytanie bo na tą maszynę promocja jest do końca marca. Czy mogę ją kupić teraz i nikt się do tego nie doczepi? Czy lepiej poczekać?

W skrócie maszyna w biznesplanie jest wpisana tylko że większa a ja chce mniejszą tej samej firmy...

Edytowano przez Luke16

Milosz27    177

Witam. Z tego wynika, ze takze się zalapie. Tez uwazam ze komisja sie zgodzila bo odrazu taki szum. Mamy nadzieję i czekamy na listę. Praktycznie od poczatku sledze temat "mlodego". Pozdrawiam;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?