Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xzibit0000    3

Witam wszystkich. mam pytanie dot. młodego rolnika. chciałbym się zapytac czy mozna łaczyc mlodego rolnika z prow? np. chce pobudowac obore, i czy jak sie bede starac o mlodego to czy bede mogl tez wziasc prow czy nie  mozna?

matingus    107

Na razie nic nie wiadomo,trzeba czekać na przepisy krajowe.

Edytowano przez matingus

jacek472    15

Możesz w poniedziałek :)

Trochę nie na temat, ale może i na temat. Chodzi mi o kredyt na zakup ziemi

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-krajowa/kredyty-preferencyjne-od-2015-r.html

Dokładnie o Linia Z i zapis:

"

Rozdział V. Wysokość pomocy

1.  Dopłaty do oprocentowania kredytu są stosowane jako pomoc de minimis w rolnictwie, zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013.

2.  Maksymalna kwota dopłat określana jest w umowie kredytu wg oprocentowania obowiązującego w dniu jej zawarcia.

3.  Łączna wysokość pomocy Agencji na realizację inwestycji w gospodarstwie rolnym jest określana przez bank w umowie kredytu w dniu jej zawarcia i nie może przekroczyć:

1)  40% kwoty udzielonego kredytu,

2)  60% kwoty udzielonego kredytu – jeżeli:

a)  inwestycja jest realizowana przez młodego rolnika lub producenta rolnego, u którego obowiązek podatkowy w zakresie podatku rolnego z tytułu nabycia gospodarstwa rolnego powstał nie wcześniej niż 5 lat przed dniem złożenia wniosku o udzielenie kredytu,

b)  inwestycja jest realizowana w gospodarstwie rolnym położonym na obszarach z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami."

Podpunkt 3. o co chodzi????

Zacytowałem twój post gdyż widzę że masz ogromną wiedzę i sporo mi pomogłeś w rozliczeniu MR

Myślałem o kredycie MRcsk ale po przeczytaniu teraźniejszych wytycznych to jest on dla mnie nie osiągalny gdyż gospodarzę powyżej 12 miesięcy, a myślałem że będzie do 5 lat po rozpoczęciu.

Wiadomość z agroFakt.pl

cebula440    0

mam pytanko złożyłam juz wniosek opłatność na Mr jeszcze nic konkretnego niewiem ale tato zdecydowa ł się przezucić na mnie jeszcze bydło bo zostawił sobie miał sprzedac teraz chce je oddac mi i czy moge je przyjąc już na siebie nie bedzie problemu czy powinnam to zgłaszać 

freetaxi    169

Zróbcie ruchy bydłem po tym jak dostaniesz przelew. Wtedy zrobisz sobie zmianę do wniosku.

przemo2014    1

przemo2014 dopilnuj jeszcze terminu rozpoczęcia prac. Jeśli zechce arimr protokół wykonania prac, to abyś nie wpisał terminu rozpoczęcia późniejszego niż 2 lata od terminu rozpoczęcia wpisanego w zgłoszeniu.

zgłoszenie miałem zrobione we wrzesniu do starostwa(wydział budowlanki) a w pazdzierniku zmieniałem pokrycie dachowe takze jest ok,dzieki za info :) ARiMR własnie chce protokół wykonanych prac i musze jechac z tym do firmy krora mi wykonałą usługe by wszystko wypisac . Nawet chcą do faktur ktore placilem gotowka dowod wpłaty takzetroche latana jest ale mam na to 21 dni takze zle nie jest, ale zawsze myslalem ze jak sie okaze fakturami to w zupelnosci wystarczy a tu prosze,wszystko musza miec czarno na białym.

EMaja    0

Witam wszystkich. mam pytanie dot. młodego rolnika. chciałbym się zapytac czy mozna łaczyc mlodego rolnika z prow? np. chce pobudowac obore, i czy jak sie bede starac o mlodego to czy bede mogl tez wziasc prow czy nie  mozna?

Najpierw młody potem modernizacja- chyba

(4) Premie dla młody rolnik_16_12_2014 (2).ppt

freetaxi    169

Pewnie będzie taka możliwość ale nie ma jeszcze przepisów jasno to określających.

lubora    0

nie lapie sie juz na mlodego rolnika 40lat niestety ,ale moja partnerka ma 32 wiec tak sobie mysle co by tu zrobic zeby ona mogla dostac mlodego,nadmienie ze partnerka jest ubezpieczona u mnie na krus nie jestesmy malzenstwem,moze ktos mi cos poradzic?pozdrawiam.

dareks710    0

Witam. Jeżeli mam działki które moja mama oddała w dzierżawę 5 letnia 4 lata temu,  a teraz dostałem MR ale jeszcze nie składałem wniosku o płatność to będą potem jakieś komplikacje? Moge nadal podać te działki do biznes planu czy muszę je wywalic? Proszę o odpowiedz...

Edytowano przez dareks710

dareks710    0

ja mam tytuł prawny ale słyszałem że jak się nie bierze dopłat na te działki, a dzierżawca je bierze to nie może tak być w biznes planie? Dodam że to działki na natura 2000 i on bierze na nie rolnośrodowiskowe.

freetaxi    169

Kolego jeśli Ty weźmiesz premię MR i będziesz miał te działki we wniosku to Ty musisz złożyć wniosek o dopłaty. Jeśli obszarówkę złoży ten "dzierżawca" to wtedy niesamodzielnie prowadzisz gospodarstwo.

freetaxi    169

Ty musisz złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie na te działki. Jeśli są zobowiązania rolnośrodowiskowe to też trzeba je przejąć.

dareks710    0

Rozumiem, i właśnie o to chodzi. Będe więc te działki sprzedawał, bo za dużo zabawy z przekazywaniem zobowiązań i całą dokumentacją do rolnośrodowiskowych.

geo2    4

chcę rozliczyć premię zakupem ziemi od siostry, według rozporządzenia nie ma przeszkód, jednak znajomy na piśmie wystąpił do arimr (mazowieckie) i odpowiedzieli mu że nie może kupić od brata... czy przypadkiem w arimr się nie pomylili czy mają jakieś swoje, nowe wytyczne? ktoś robił taki zakup?

Zitro    1

Rozumiem, i właśnie o to chodzi. Będe więc te działki sprzedawał, bo za dużo zabawy z przekazywaniem zobowiązań i całą dokumentacją do rolnośrodowiskowych.

Dwa papierki w Agencji.. 15 min i załatwione :) (jeśli chodzi o przejęcie zobowiązań)

Edytowano przez Zitro

dareks710    0

Tak. Mam już podpisaną umowę dzierżawy. Ale mam jeszcze jeden problem. Mam dziłke na której rośnie las 20 letni, ale w geodezji figuruje tam grunt orny, omyłkowo został wprowadzony jako grunt orny też w biznes planie. JEŻELI TERAZ MAM NA TO MIEJSCE DZIERŻAWE i w biznes planie zrobie zmiane że tam jest las to będzie ok?

dareks710    0

Tylko przejęcie zobowiązań to nie wszystko, bo musiał bym jeszcze zrobić ekspertyze i plan zagospodarowania przestrzennego co kosztuje i jest czasochłonne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się