Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    173

Na razie to poczekaj na przepisy krajowe, termin naboru wniosków. Potem będziesz się martwił procedurami takimi jak podanie o przekazanie zobowiązań. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

freetaxi    173

Nic konkretnego w tej chwili nie wiadomo.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    173

Tak. Poczekaj na przepisy krajowe. Na razie nie masz co za bardzo wybiegać w przyszłość.

Edytowano przez freetaxi

dawid3p    359

załapałem się z przesunięć, załączyłem zmianę do wniosku donośnie działek (bo mi doszły 3 ha) i zmianę odnośnie zakupu szprzętu, tylko czekam za krusem i kiedy jakaś kontrola może być i czy będe widział wcześniej?  Bo widziałem jak ktoś chodził po moim polu?

Edytowano przez dawid3p

freetaxi    173

O kontroli musisz być poinformowany wcześniej.

tomciomen87    0

Endiu42    Czyli nie bedzie żadnego problemu z dotacją jak dostanę świadectwo i zaświadczenie?,czyli krótko mówiąc będę mieć zawód,bez egzaminu zawodowego ? Pozdrawiam z góry dzięki.

Endriu42    10

Tak nie powinno być problemu.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

freetaxi    173

Pewnie będzie taka możliwość ale póki co nie ma przepisów krajowych.

maciek21    7

witam ja już od dłuższego czasu czekam na przelew i ciągle nic okrągłe 0  myślałem ze to dużo szybciej pójdzie a tu od listopada mi ja kolejny miesiąc i nic niby 3 WYSŁALI MOJE PAPIERY DO WARSZAWY o płatność ale dzis mija 10 dni od tego czasu a na kacie pieniędzy  niema ogólnie nie wiem czy tylko ja mam problemy z tym mr na liście w pierwszej 800 wniosek złożony w listopadzie czekałem 1.5 miesiąca na kontrole myśląc ze już będzie przelew później nie było babki która mnie prowadzi i dopiero 3 wysłane papiery do wawy o d*pę potłuc to wszytko sami wymagają a nie potrafią dotrzymać terminu nic tylko opierdalać  

freetaxi    173

Od listopada to bardzo długo coś. Wszystko miałeś w porządku jeśli chodzi o wniosek? Nie było przypadkiem jakiś problemów?

Ricardo    5

Freetaxi mam do ciebie pytanie, jak to w końcu jest, jedni mówią że nowy nabór na MR mogą zrobić nie zamykając starego MR z poprzedniego PROW, a inni mówią, że MR z PROW 2007-2013 musi być zamknięty, aby można było zrobić nowy nabór MR z PROW 2014-2020? Z góry dzięki za info, pozdrawiam.

freetaxi    173

Nie zdążysz za nimi. Raz mówią tak a jeszcze raz inaczej. Trzeba czekać cierpliwie na jakieś doniesienia z Ministerstwa.

Edytowano przez freetaxi

malopolanin64    393

No najrosądniej powinno być że stary MR doprowadzony do końca te wszystkie przesunięcia i wykruszenia dopeiro ogłoszenie nowego bo tak to wielu chętnych nie będzie wiedziało co robić. W ministerstwie obiecywac i gadać to lubią bez większych efektów i odpowiedzialności za słowo więc tylko czekać cierpliwie na rozwój sytuacji.

janek123456    0

ja kase dostalem 2 tyg temu i narazie zadnej kontroli nie mialem a moj kol z wczesniejszego mr nie mial wogole a zostalo mu jeszcze kilka dni do konca heeee

teraz nie maja co kontrolowac a kontrolerzy tez charytatywnie nie pracuja hii

maciek21    7

kolego janek123456 dokładnie powiedziałeś to co gościu z kontroli jeżdżą jak chcą i jak im się podoba mówi ze coś za te pieniądze musza robić. wszystko było ok tylko babki nie było mojej  na kontrola przyjechali po 80 dniach od złożenia wniosku  jak ja już liczyłem ze na dniach będzie kasa  i podczas kontroli wypadło mi 30 arów mimo ze miałem na to oświadczenia które im złozyłem 

jaroWM    26

dziś szczęśliwy dzień. właśnie sprawdziłem konto, a tam niespodzianka - przyszedł przelew z okrągłą sumką. aż mi się micha ucieszyła, a byłem taki zjechany po całym tygodniu :)

wniosek złożony 27.01, w pierwszej połowie lutego poprawki.

tomciomen87    0

Endriu42   A czy po ukończeniu technik turystyki wiejskej mozna jeszcze cos dokształcić (jakies kursy,szkolenia lub inne kierunki ) jeśli tak to jakie. Z góry Dziekuję i pozdrawiam  

freetaxi    173

Można kolego. Jeszcze ni znałem takiej osoby, której zabroniliby się uczyć :)

Piotrek6911    0

Witam mam pytanie w biznes planie wpisałem że za pewną sumę pieniedzy zmodernizuje starą oborę i dobuduje parę metrów do niej mam pytanie czy jak bym zaczął teraz prace i brał faktury na materiał to bedzie mi sie to liczyło w przypadku jak bym dostał się na żółtą liste bo brakuje mi nie całe 400 miejsc???

freetaxi    173

Tak. Będziesz mógł to rozliczyć. 

Endriu42    10

Endriu42 A czy po ukończeniu technik turystyki wiejskej mozna jeszcze cos dokształcić (jakies kursy,szkolenia lub inne kierunki ) jeśli tak to jakie. Z góry Dziekuję i pozdrawiam

Można się uczyć a nawet trzeba :-) tak jak odp. kolega freetaxi nikt nie zabroni się uczyć.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .