Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maximusss    1

Mam pytanie złozyłem dokumenty o płatnosc 12 lutego a termin złozenia miałem do 21 lutego. Teraz do mnie zadzwonili, że w umowie dzierżawy nie mam wpisaneego czynszu i zebym dostarczył aneks do umowy z data do 21 lutego. Problem w tym, że w gminie z data wczesniejsza (dodatkowo miesiac róznicy) mi nie podstepluja, więc mam pytanie czy można w tej sprawie cos zrobic w sensie czy ona ma prawo od mnie wymagac tego, zeby dostarczył z data wczesniejsza przed 21 lutego czy jak zaniosę z data z marca to powinna to zaakceptowac?

freetaxi    170

Podobna sprawa była już w piątek. Poszukaj sobie parę stron wstecz. Jeżeli życzą sobie z datą wcześniejszą to musisz to jakoś zorganizować. Jak nie dasz rady to pozostaje Ci się odwoływać. 

Maximusss    1

Przeglądałęm wczesniejsze strony , ale musiałem przeoczyc zaraz sprawdze. W gminie mi na bank nie podpisza, a jak rozmawiałem to oczekuja notariusza albo gmina wiec pewnie tylko mi odwołanie pozostaje.

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Poszukaj z czwartku albo piątku postów. Ponoć sołtysa pieczątka załatwia sprawę.

Neo    0

Podobno mają prawo żądać tego aneksu bo umowa bez czynszu nie jest dzierżawą.

Zadzwoń do osoby prowadzącej twój wniosek, i zapytaj u kogo możesz poświadczyć.

Notariusz ci nie poświadczy tego na pewno.

geo2    4

Podobno mają prawo żądać tego aneksu bo umowa bez czynszu nie jest dzierżawą.

Zadzwoń do osoby prowadzącej twój wniosek, i zapytaj u kogo możesz poświadczyć.

Notariusz ci nie poświadczy tego na pewno.

a jak wygląda sprawa u Kolegi? dało się coś zrobić?

marasp    7

wczoraj na targach agro park Lublin, Pan z Top Agrar powiedział że już jest wstępnym projekt rozporządzenia krajowego odnośnie MR i że w kwietniowym numerze ma być artykuł temu poświęcony, więc coś w tym ministerstwie w tej sprawie działają... przecież wybory coraz bliżej.

Endriu42    10

Jakiś projekt jest tylko w wielu miejscach są znaki zapytania i wielokropki:-) szczególnie odnośnie punktacji za poszczególne kryteria których namnożyli.
A co do dzierżawy to niestety dzierżawa bez czynszu to umowa użyczenia nawet jeżeli w nagłówku będzie zapis umowa dzierżawy a nie będzie mowy o czynszu, chociażby zerowym.

Neo    0

geo2, zrobiłem jak chciał prowadzący wniosek czyli aneks i pieczątka od sołtysa, w piątek zawiozłem go i czekam.

Pawel29    4

wczoraj na targach agro park Lublin, Pan z Top Agrar powiedział że już jest wstępnym projekt rozporządzenia krajowego odnośnie MR i że w kwietniowym numerze ma być artykuł temu poświęcony, więc coś w tym ministerstwie w tej sprawie działają... przecież wybory coraz bliżej.

No dla mnie też zależy na tym żeby wiedzieć kiedy będzie nabór na MR i od jakiegoś czasu co raz dzwonię do warszawy do ministerstwa i właśnie dziś rano rozmawiałem z Panią Moniką z bióra wsparcia inwestycyjnego to mówiła że nad tym pracują ale w tej połowie roku to racziej się nie wyrobią ale w następnej bardzo prawdo podobne że będzie nabór. Więc trzeba czekać.

the1mati1    45

Wniosek złożony 3 tygodnie temu,a dziś przyszła poprawka że potrzebny jest załącznik graficzny do jednej działki, iktórej wydzierżawiam tylko część (0,54 ha), wraz z zaznaczonym obszarem i podpisami wydzierżawiających. O jaki załącznik im chodzi? Na tą działkę nie był nigdy składany wniosek o dopłaty więc nie posiadam żadnej mapki. Co może być wzamian? Gdy składam poprawki potrzebne jest jakieś pismo przewodnie?

freetaxi    170

Zapewne chodzi o zwykłą mapkę Twojego autorstwa, na której będzie zaznaczony ten obszar. Wezwań pisemnych odnośnie wniosku o płatność nie miałem ale pismo przewodnie niepotrzebne.

Endriu42    10

Dokładnie tak jak kolega freetaxi napisał. Arimr chce abyś odręcznie narysował w której części działki masz tą dzierżawę, czy w jednym czy w drugim końcu działki czy pośrodku :-) Najlepiej zrobić wydruk z geoportalu i rozrysować, chociaż nawet najprostszy szkic powinien wystarczyć. Pisma specjalnego nie musisz tworzyć ale dobrze by było podać na jakiejś kartce Twoje imię nazwisko i adres oraz znak sprawy i imię i nazwisko osoby prowadzącej sprawę, a także wypisał załączniki jakie składasz i podpisał się pod tym.

freetaxi    170

Kto czeka na premię to niech sobie sprawdzi konto bo może czeka jakaś niespodzianka. Dzisiaj trochę przelewów weszło.

the1mati1    45

Nie wien po co potrzebna im ta mapka, bo przecież reszta część działki stanowi las, a ja wydzierżawiam całe grunty orne tej działki. Jak poprzednio miałem poprawki to nawet dostarczalem im wypis z starostwa na tą działkę. Czyli zwykły wydruk z geoportalu starczy?

freetaxi    170

Najlepiej skontaktuj się telefonicznie z osobą, która prowadzi Twój wniosek o płatność to się upewnisz. Na wezwaniu powinieneś mieć dane tej osoby.

Endriu42    10

Możesz się upewnić tel. w arimr ale moim zdaniem powinien wystarczyć wydruk z geoportalu.

damiank33    0

czy mogę zrobić zakup maszyn zanim przyjdzie premia z młodego na moje konto?
czy faktura musi być wystawiona gdy będę miał już te pieniądze na koncie?

freetaxi    170

Możesz kupować już teraz. Kosztem kwalifikowalnym będzie uznana inwestycja już z dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

kiju221    14

U mnie też dzisiaj pojawiły się pieniążki na koncie :D 

@freetaxi jesteś obeznany w temacie, ale mógłbys napisać jak mam postąpić w mojej sytuacji po kolei (wiem mniej więcej co robić ale lepiej się upewnić, bo na fachową pomoc z mojego odr-u liczyć nie można...)?

Kupuje ziemię za pieniążki z agencji więc co i jak trzeba udokumentować? 

freetaxi    170

Akt notarialny musisz dostarczyć do Agencji. Jeśli płaciłeś w formie bezgotówkowej to dodatkowo potwierdzenie przelewu. Jeśli będziesz płacił "z ręki do ręki" to pamiętaj o ujęciu w akcie podobnego zapisu jak "zapłacono gotówka w obecności notariusza".

Endriu42    10

Plus oświadczenie że nie dokonałeś zakupu od wstępnych i zstępnych, wzór na stronie arimr :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?