Skocz do zawartości

Polecane posty

tadzio    11

Dowód rejestracyjny powinieneś przedłożyć w Agencji.

ok :) dzięki za odpowiedź

Wiadomość z agroFakt.pl

Ricardo    5

Witam, mam pytanie odnośnie przesunięcia 60 mln na MR, kiedy będzie wiadomo? Sawicki mówił że nowy nabór na MR będzie najpóźniej do końca II kwartału, jednak doszły mnie ostatnio słuchy że nowy nabór najwcześniej będzie wrzesień-październik,ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór. Starego programu tak szybko nie zamkną ze względu na przesunięcia środków. Macie jakieś info w tej sprawie? Pozdrawiam.

freetaxi    170

Nie ma jeszcze konkretnych informacji. KE ma 4 miesiące na odpowiedź. Jeśli nie odpowie w tym okresie, decyzja jest z automatu pozytywna.

Zeby polaczyc MR z MGR to kiedy mozna cos kupic zeby rozliczyc z MR I MGR bo MR to juz od momentu skladania wniosku a MGR tez tak jest? Czy mozna kupic wczesniej a jak sie pozniej zalapie to dopiero to rozliczyc?

freetaxi    170

Koszt kwalifikowalny był uznany jeśli inwestycja była zrealizowana najwcześniej w dniu ogłoszenia listy rankingowej o ile mnie pamięć nie myli. Jeśli było inaczej to niech ktoś mnie poprawi.

machtomi    5

A jak sie ma sprawa ze składaniem wniosku przez Internet przez młodego rolnika?

Potrzebne sa jakieś mapki?

Wniosek o dopłaty przyjdzie na osobę, która składała go w roku ubiegłym. Co do załączników graficznych to spotkałem się z informacją, że można skreślić nazwisko i wpisać swoje dane. Ale to już proponuję dowiedzieć się u źródła w swoim BP.

freetaxi    170

Nie bo materiał graficzny będzie dostępny w aplikacji i takie rozwiązanie polecam każdemu. W podobny sposób wypełniam obszarówki swoim klientom bo mieszkają na terenie całego kraju więc musiałbym dołożyć do paliwa :)

Edytowano przez freetaxi

Sani    1

mam pytanie a mianowicie: Jeżeli mam 18 lat i uczęszczam do Technikum Rolniczego 2 kl mogę się starać o Premię na MR? Czy muszę ukończyć szkołę??

freetaxi    170

Możesz złożyć wniosek o przyznanie pomocy a wykształcenie musisz uzupełnić. Skończysz technikum i po problemie :)

Sani    1

Czyli gdyby mi przyznali premię to pieniądze bym dostał przy wypłacie tych wszystkich premi czy dopiero po ukończeniu szkoły? :)

Pawel29    4

Witam, mam pytanie odnośnie przesunięcia 60 mln na MR, kiedy będzie wiadomo? Sawicki mówił że nowy nabór na MR będzie najpóźniej do końca II kwartału, jednak doszły mnie ostatnio słuchy że nowy nabór najwcześniej będzie wrzesień-październik,ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór. Starego programu tak szybko nie zamkną ze względu na przesunięcia środków. Macie jakieś info w tej sprawie? Pozdrawiam.

",ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór" skąd masz taką informację? Domyślam się że z arimr to w takim razie w każdym oddziale udzielają zupełnie innych informacji ponieważ ja jak tydzień temu pytałem w agencji o nowy nabór na MR to mi panna powiedziała że tak lipiec- sierpień na bank będzie nabór i nie ma żadnej przeszkody żeby zacząć nowy nabór kiedy stary nie jest jeszcze zamknięty. I taka informacja mi pasowała bo mamy kupować ziemię i miała być już na mnie a wczoraj byłem na zebraniu z arimr gdzie szkolili jak wypełniać papiery o te nowe dopłaty i wszystkie plany co do kupna na mnie poszły się je..ć bo ta sama pracownica, z którą rozmawiałem tydzień wcześniej powiedziała że na pewno nowy nabór na MR będzie nie wcześniej niż w styczniu i że to są bardzo optymistyczne plany:(  także zakup ziemi pewnie będzie na ojca to już o kredycie preferencyjnym mogę zapomnieć jak i o dodatkowych pieniądzach z dopłat na młodego rolnika.

freetaxi    170

W nowej perspektywie finansowej młody rolnik otrzyma premię w dwóch ratach: najpierw 80 000 PLN a po realizacji założeń biznesplanu 20 000 PLN

freetaxi    170

Nie masz czym :) Czekaj cierpliwie.

Edytowano przez freetaxi

",ponieważ trzeba zamknąć stary programarrow-10x10.png, aby rozpocząć nowy nabór" skąd masz taką informację? Domyślam się że z arimr to w takim razie w każdym oddziale udzielają zupełnie innych informacji ponieważ ja jak tydzień temu pytałem w agencji o nowy nabór na MR to mi panna powiedziała że tak lipiec- sierpień na bank będzie nabór i nie ma żadnej przeszkody żeby zacząć nowy nabór kiedy stary nie jest jeszcze zamknięty. I taka informacja mi pasowała bo mamy kupować ziemię i miała być już na mnie a wczoraj byłem na zebraniu z arimr gdzie szkolili jak wypełniać papiery o te nowe dopłaty i wszystkie plany co do kupna na mnie poszły się je..ć bo ta sama pracownica, z którą rozmawiałem tydzień wcześniej powiedziała że na pewno nowy nabór na MR będzie nie wcześniej niż w styczniu i że to są bardzo optymistyczne plany:(  także zakup ziemi pewnie będzie na ojca to już o kredycie preferencyjnym mogę zapomnieć jak i o dodatkowych pieniądzach z dopłat na młodego rolnika.

Kasa doplat dla mlodych Ci nie przepadla bo to mozesz brac tylko 5 lat jak za rok zlozysz to jeszce 5 razy dostaniesz takze nie martw sie na zapas. A co maja powiedziec tacy co np. maja 26lat i od 4 lat prowadza gospodarstwo?

Adik92    0

Arimr Poznań jest bardzo opieszała ostatnią poprawkę wysłałem 17 grudnia i nadal pieniędzy brak , dzwoniłem kilkakrotnie i to rozpatrywanie bardzo wolno im coś szło , ostatnio 16 lutego rzekomo było ma biurku kierownika i czekała za zatwierdzeniem , kiedy może kasa w końcu być ?

Ropsonok    8

Pamiętajcie że składając wniosek na dopłaty jako młody rolnik trzeba mieć decyzję o przyznaniu MR i zaświadczenie o ubezpieczeniu w KRUSie lub nie podleganiu ubezpieczeniu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?