Skocz do zawartości

Polecane posty

geo2    4

Witam koledzy.

Chodzi mi o zwrot podatku paliwowego.

Faktury są na ojca.w gminie nie nie chcą przyjąć wniosku gdyż nie jest już właścicielem,ale do pewnego czasu był.

Jak jest u was,czy da radę aby starać się o zwrot.

Powiem ze chodzi nie o małe pieniądze.dzięki

spisz na kolanie umowe dzierżawy z ojcem, bo liczy sie stan w ewidencji na 1 lutego.

krycha094    7

brakuje mi ok 800 wniosków do zielonej  i chciałbym od ojca wydzierżawić kilka hektarów ojciec aktualnie dostał decyzje o przyznaniu dotacji na mgr z dogrywki chcąc żeby wydzierżawił bądź przepisał w ostateczności musi złożyć pismo do arimr czy wyraża zgodę na zmniejszenie liczy hektarów ojca (z racji umowy prow) i pytanko ile czasu agencja ma na wystosowanie takiej decyzji i do kiedy jest termin ostateczny złożenia dokumentów ws dofinansowania na MR

freetaxi    172

Wniosek o płatność z MR musisz złożyć w terminie 180 dni od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy. W tej chwili ojciec nie ma jeszcze podpisanej umowy nie ma problemu z dzierżawą. Gorzej będzie po tym fakcie bo zmniejszy mu się powierzchnia a tym samym liczba punktów i zapewne ARiMR nie wyda zgody. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

Wiadomość z agroFakt.pl

krycha094    7

tyle ze teraz ja jako MR nie jestem niczego pewien ojciec juz raczej na 100%(dokumenty dzisiaj przyszły z umową) ale co zrealizuje dostanie zwrot i napisze pismo tez mi sie zdaje że nie przejdzie (mimo że tylko albo aż 20% ojca miało by na mnie przejść) może gdyby to było po 2 3 latach to jeszcze. Bynajmniej kolega dostał pozytywną decyzję w podobnej sytuacji jak moja tyle że z poprzedniego prowu brał jego ojciec.Czyli  w najgorszym wypadku nic nie dostane z MR albo muszę szukać dzierżaw ??

freetaxi    172

Próbować trzeba a czy ARiMR wyda zgodę to się przekonasz. W innym wypadku tak jak napisałeś trzeba szukać dzierżaw.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

krycha094    7

próbować będę zresztą 180 dni to jest trochę czasu aby coś załatwić. @freetaxi jak myślisz agencja będzie bardziej przychylna na dzierżawę czy darowiznę??

freetaxi    172

Wydaje mi się, że forma przejęcia nie ma tu nic do rzeczy.

fireseba    101

Panowie jak jest z tymi kursami R3? Zadałem pytanie do ARiMR i dostałem pismo z odpowiedzą że R3+ gimnazjum nie wystarczy trzeba mieć zawodówkę, a na stronie ARiMR jest jak wół napisane że wystarczy 8 klas lub gimnazjum i R3. Czy teraz będę zwracał kasę?

Edytowano przez fireseba

malopolanin64    393

Wniosek 08.01. poprawka 19.01. kontrola 02.02 wniosek do agencji do warszawy poszedł 10.02 a 27.02 kasa na koncie i kurde fajnie wygląda taka okrąglutka stówa na rachunku.

efarmpl    0

Niestety, R3+ gimnazjum nie wystarczy. Po gimnazjum  kurs R3 trzeba robić równolegle ze szkołą średnią lub zawodową .

efarm.pl

mich89    2

Z tego co wiem z okolicy mojej to każdy ma lub miał bez względu na wszystko. Koleżanka miała dopiero jak kase dostała :D U mnie było tak wniosek złożony 5.02.15 kontrola 26.02.15 to teraz ciekawe kiedy kasa :P

cebula440    0

mam takie pytanko wszystkie budynki bede miała na siebie jednak bydła cześc tato zostawił na siebie aby sobie sprzedac ale nie dłuzej niz jeszcze z rok je bedzie miał i co mam zrobić jeśli te zwierzeta sa w sa w oborze która ja bede miała jak to rozwiązać wrazie kontroli lub formalnie i prawnie żeby nie było problemu może ktos z was miła taką sytuacje

freetaxi    172

Cebula440 może być problem. W Twoich budynkach nie mogą być ojca zwierzęta. 

malopolanin64    393

w małopolsce podobno wszyscy mają byc kontrolowani tak mówili CI co u mnie byli akurat małopolskie i bodajże łódzkie całe no i losowo te wnioski które wybiorą w warszawie czyli niektózy mogą mieć dwa razy ale teraz zbytnio to nie mają co sprawdzać.

freetaxi    172

Nie wiadomo. Trzeba czekać.

cebula440    0

a jesli zawioze wniosek o płatnośc i zaraz po tem tata przezuci na mnie to bydło a ja sprzedam je dla niego to bedzie żle

lub mam dwie obory i umowe użyczenia mu zrobie na druga  a ja w jednej przejdzie tak

bo tato miła sporo takich sztuk wybrakowanych na sprzedaz i chcieliśmy tak zeby te SU za duże nie wyszło mi na starcie

kaczus    2

Witam. Tata przepisuje mi ziemie z kredytem agencyjnym no i juz biznesplan jest w banku i teraz jeszcze pani z banku mi powiedziała ze mam napisać wniosek z prośbą o przejecie tego kredytu na nie zmienionych zasadach. I teraz moje pytanie ma ktoś podobny wniosek lub wie jak to coś napisać albo gotowy aby do wypełnienia no wiecie żeby wstydu w  banku nie zrobić  ;)

Mogę liczyć na czyjąś pomoc ?

Edytowano przez kaczus

rafalkom555    13

Odnośnie zwrotu akcyzy za paliwo:

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zwrot-akcyzy-przepada-przy-zmianie-wlasciciela-gospodarstwa,55889.html

A tutaj artykuł z 2012 roku:

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/rolnik-senior-bez-zwrotu-akcyzy,34676.html

W komentarzach można przeczytać że to zależy od gminy czy zwrócą nawet jak gospodarstwo zostanie przepisane.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .