Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

lesbycool    12

a żeby ubiegać się o MGR trzeba przejść kurs skróconej rachunkowości bo taki kurs był u nas tydzień temu i się  późno dowiedziałem i przeszedł mi koło nosa i mówili podobno że bez tego kursu nie mogę startować na MGR  ?

Izba to organizowała i podobno obiad gratis był z ue

Edytowano przez lesbycool

freetaxi    170

A są jakieś przepisy odnośnie tej rachunkowości bo wydaje mi się, że to co napisałeś to nieprawda. Chyba, że przez natłok obowiązków mogłem coś przeoczyć? 

Edit: obiad z UE? Bez komentarza :)

Edytowano przez freetaxi

lesbycool    12

tu masz link przeczytaj co to za kurs nawet na stronie to ogłosili

http://www.cmg24.pl/info.php?wiadomosc=4156&nr=1

taki lokalny portal to jest naszej okolicy ta strona internetowa

i jakieś dyplomy dostali a ja tego nie mam bo się zapóźni dowiedziałem i nie byłem

Edytowano przez lesbycool

freetaxi    170

Podaj mi konkretne przepisy odnośnie tego co kryje się pod "uproszczoną rachunkowością" a jutro jestem u Ciebie z dwudaniowym obiadem i niespodzianką :)

lesbycool    12

oni pewnie nie mają naco wydawać kasy albo jakies kożyści maja z tego i przy okazji wszystkich wyżywią uczestników z środków ue :D

michal1014    238

a żeby ubiegać się o MGR trzeba przejść kurs skróconej rachunkowości bo taki kurs był u nas tydzień temu i się  późno dowiedziałem i przeszedł mi koło nosa i mówili podobno że bez tego kursu nie mogę startować na MGR  ?

Izba to organizowała i podobno obiad gratis był z ue

Obiad za darmo, bo pewnie był zrobiony z tych owoców i warzyw wycofanych z obrotu na rynku Polskim. A mięso to już z Duńskich warchlaków hehe :)  :P  ;)

lesbycool    12

Obiad za darmo, bo pewnie był zrobiony z tych owoców i warzyw wycofanych z obrotu na rynku Polskim. A mięso to już z Duńskich warchlaków hehe :)  pewnie tak

Pewnie tak trzeba gdzieś pościć tą nadprodukcje hihi :D

Ricardo    5

Witam, mam pytanie odnośnie naboru na Młodego Rolnika w tym roku, znane są już wymogi tzn. chodzi mi konkretnie o wymóg złożenia wniosku maksymalnie 12 miesięcy po przejęciu gospodarstwa. Wiadomo czy będzie to 12 miesięcy czy więcej?

freetaxi    170

Jest na razie projekt rozporządzenia a w nim termin 12 miesięcy. Ale to tylko projekt więc może coś się zmienić. 

Ricardo    5

Jest na razie projekt rozporządzenia a w nim termin 12 miesięcy. Ale to tylko projekt więc może coś się zmienić. 

dzięki

1012    42

Witam, było już to poruszane na forum kilka razy, ale krążą nadal sprzeczne informacje na temat doboru maszyn do gospodarstwa ( takie tabele z wielkością maszyn w stosunku do wielkości gosp.) tak jak na MGR (PROW 2007 - 2013). Czy mógłby ktoś to dokładnie wyjaśnić ? 

freetaxi    170

Kolego pisałem wnioski w każdym OR w kraju oprócz opolskiego. W niektórych czepiali się tego, bardzo pilnowali a w innych nie robili problemów np. z większą mocą ciągnika. Ja zawsze mówiłem, że wpisać to co oni sobie tam życzą przy weryfikacji wniosku. A zawsze można potem zrobić zmianę do wniosku. Może się udać :)

1012    42

Dzięki, a w jaki sposób najlepiej sprawdzić czy dany sprzęt się załapie czy nie? Czy jeśli podeśle ofertę dilera to ktoś z ARiMR udzieli rzetelnej odpowiedzi (najlepiej na piśmie) czy sprzęt się kwalifikuje czy nie? Bo trochę strach podesłać im np. fakturę za ciągnik za 200 tys. i liczyć, że "może" się uda ;) .  

Edytowano przez 1012

sajmon11133    0

Witam . Czy jeśli bym teraz kupił traktor za gotówkę i wziął fakturę . Czy jeśli by mi przeszedł młody rolnik mogę tą fakurą dodać kupno za te 100tys i odbić traktor że był kupiony za te pieniądze ?

pablo21    26

Zależy czy złożyłeś wniosek na młodego w poprzednim nabierze czy dopiero chcesz składać.

freetaxi    170

Tak Sajmon1133 zaliczą Ci ten ciągnik jeśli chodzi o ostatni nabór. 

Edytowano przez freetaxi

sajmon11133    0

A jeszcze jedno mam pytanie do was Panowie . Jak to będzie z tym marcowym naborem na młodego... ? Jak mogą robić te nabory jeśli jeszcze nawet pół "młodych" nie jest wypłaconych ze starego ? Czyli ze starego pójdziemy w od stawkę ? Czy tak jak słyszałem ze starego będą w pierwszej kolejności dostawać . A Ci którzy złożą już w marcu będą odstawieni na drugi plan dostawania funduszy . Pytam ponieważ już się gubię z Tym młodym ...

Podlaskie    0

Może ktoś mi odpowie na pytanie. Mam możliwość kupić rozrzutnik z 2007 roku, zupełnie nowy, nie był nigdy używany, stoi u dealera w krzakach. Czy można kupić maszynę nową, starszą niż 5 lat? Bo słyszałem już różne głosy na ten temat.

pablo21    26

W marcu naboru na młodego nie będzie na pewno a jak się potoczy z nami z poprzedniego naboru z listy białej tego nie wie nikt mi jeszcze dużo brakuje żeby dostać ale za mną jeszcze jest 8 tys ludzi więc nie wiem ale podejrzewam że pójdziemy w odstawkę i trzeba będzie składać na nowy nabór I na przywileje nie ma co liczyć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?