Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyhef    143

Freetaxi współczuje ci czasem odpowiadać ciągle na te same pytania ;) Ludziom się nie chce przeczytać nawet ostatniej strony tematu żeby się czegoś dowiedzieć. Jak to mówią młodzi ludzie - masakracja :P

Edytowano przez mlodyhef

the1mati1    45

Dzisiaj składałem wniosek o płatność. W łódzkim lekko ponad 70% złożyła wnioski o płatność, a niektórym już w tym tygodniu kończy się termin. Lista zaktualizowana ma być za nie cały miesiąc i wtedy dowiemy się ile osób nie złożyła wniosku o płatność.

Mam takie małe pytanko: Ojcicec przekazał mi gospodarstwo z końcem stycznia, w gminie mi nie chcą się rozliczyć za zwrot akcycy za paliwo, bo wszystkie faktury są na ojca a on już nie ma na siebie ziemi. Twierdzi że faktury muszą być wystawione na tą osobę która składa wniosek, i innego wyjścia nie ma a ona nie będzie się narażać? Miał ktoś podobny przypadek? Jak sobie z tym poradziliście?

eSeczka    6

Analizowaliście już nowe projekty? Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja z osobami które posiadają grunty rolne o powierzchni większej niż 1 ha których właścicielami stali się gdy jeszcze nie mieli ukończonych 18 lat. W dodatku nie przerwanie ciągle uczęszczają do szkoły i niedługo już ale jeszcze nie ukończyły 25 lat oraz pobierają rentę z tytułu śmierci rodzica. Takie osoby są zdyskwalifikowane, czy mają szansę na MR w nowej perspektywie?

Nie mam zbytnio czasu i głowy do czytania wytycznych, czy mógłby mi ktoś obeznany szybko odpowiedzieć?

Wiadomość z agroFakt.pl

Adanos    3

Mam takie małe pytanko: Ojcicec przekazał mi gospodarstwo z końcem stycznia, w gminie mi nie chcą się rozliczyć za zwrot akcycy za paliwo, bo wszystkie faktury są na ojca a on już nie ma na siebie ziemi. Twierdzi że faktury muszą być wystawione na tą osobę która składa wniosek, i innego wyjścia nie ma a ona nie będzie się narażać? Miał ktoś podobny przypadek? Jak sobie z tym poradziliście?

Ja miałem taki przypadek, wpisałem wszystko na ojca tylko dołączyłem do tego oświadczenie (w gminie sami mi zaproponowali) i wpisałem właścicieli gruntów od których dzierżawię pole, jeszcze specjalnie jeździłem i pytałem się ich czy będą składać na akcyzę wniosek, żeby nie było dublowania. Jak nie masz takiej możliwości to wpisz siebie, lecz na jesień nie będziesz mógł już skorzystać w pełni ze zwrotu.

Edytowano przez Adanos

freetaxi    170

eSeczka w PROW 2007-2013: 

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:

1. w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo przed ukończeniem 18 roku życia i kontynuowały naukę, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;
  2. w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

the1mati1    45

Ja miałem taki przypadek, wpisałem wszystko na ojca tylko dołączyłem do tego oświadczenie (w gminie sami mi zaproponowali) i wpisałem właścicieli gruntów od których dzierżawię pole, jeszcze specjalnie jeździłem i pytałem się ich czy będą składać na akcyzę wniosek, żeby nie było dublowania. Jak nie masz takiej możliwości to wpisz siebie, lecz na jesień nie będziesz mógł już skorzystać w pełni ze zwrotu.

A gdybym teraz wpisał na ojca zwrot, to później w sierpniu mógłbym skorzystać z pełnej puli czy to by mi się odliczyło co ojciec by skladal teraz?

maniek183    8

O zwrot niech składa ojciec w końcu legalnie kupił paliwo wtedy prowadził działalność więc muszą uznać. W gminie powiedzieli że normalnie składać tylko faktury do momentu kiedy prowadził on i tyle. Nie jego wina że są terminy do rozliczania.

Czekam na kasę potem chce wysłać zapytanie o używany sprzęt.

arekc763    0

Freetaxi a czy jakbym teraz został współwłaścicielem firmy to nie bedzie to kolidowało z MR?

arekc763    0

Firma zajmująca sie kupnem i sprzedażą borówki. I znajomy chce stworzyć nową firme bo w tej firmie co ma teraz tzw. Grupa producencka kupuje zbyt dużo owoców i agencja mu się czepia. A jakbyśmy stworzyli nową firme to wszyscy sprzedawali by owoce do tej firmy i potem ta grupa producencka kupiła by owoce od tej nowej firmy. Chodzi głównie o to żeby nie było takiego bałaganu z fakturami.

Jacek098    0

Witam.

Dzisiaj zlozylem wniosek o wpis do ewidencji. A jak to jest z ta umowa dxierzawy w gminie bo facet w Krusie powiedzial ze trzeba to tez zarejestrowac w geodezji. Czy moglby mi to ktos dokladnie wytlumaczyc ;)

Maximusss    1

Mam takie pytanie czy jak dostanę kase z Agencji to musze kupic ciągnik tylko z własnego regionu ( województwa) czy takiego przepsiu nie ma i moge z całej Polski?

Szymon93    7

Lista na mlodego wydłuzyła się o okolo 1000 osob bylem na 8209 i zalapałem sie teraz. wczesniej lista stanela na 7878 coś takiego a pierwsza lista wynosila równo 7800 wnioskow.
Po dorzuceniu pieniedzy premie z listy otrzymuje okolo 8900 czy 8800 osob dokladnie nie pamietam. Z tego co wiem juz wiecej chyba nie dozuca do tej puli, ale czekac warto :)

majkel207    18

mam pytanie jak wygląda kwestia działek, jak do dzierżawy działkę które w wypisie z rejestru gruntów jest w większości użytkiem rolnym, a w praktyce to w większości las i krzaki

adamk    0

arekc73 - generalnie mozesz byc udzialowcem sp. z O.o. wg mnie

pablo21    26

Lista na mlodego wydłuzyła się o okolo 1000 osob bylem na 8209 i zalapałem sie teraz. wczesniej lista stanela na 7878 coś takiego a pierwsza lista wynosila równo 7800 wnioskow.

Po dorzuceniu pieniedzy premie z listy otrzymuje okolo 8900 czy 8800 osob dokladnie nie pamietam. Z tego co wiem juz wiecej chyba nie dozuca do tej puli, ale czekac warto :)

skad masz informacje ze nie dorzuca jak parę stron temu był wpis o kolejnych 60 mln do zatwierdzenia przez Unię?

sajmon11133    0

skad masz informacje ze nie dorzuca jak parę stron temu był wpis o kolejnych 60 mln do zatwierdzenia przez Unię?

Premie dla młodych rolników już w drugim kwartale bieżącego roku będzie nabór .

akernolat    17

Premie dla młodych rolników już w drugim kwartale bieżącego roku będzie nabór .

skąd takie info?

freetaxi    170

Jest artykuł na stronie ARiMR. Sawicki zapowiada uruchomienie naborów inwestycyjnych w II kwartale tego roku. 

Majcin    6

Mam takie pytanie czy jak dostanę kase z Agencji to musze kupic ciągnik tylko z własnego regionu ( województwa) czy takiego przepsiu nie ma i moge z całej Polski?

Możesz z całej Polski kupić.

Jest rejonizacja, nie każdy diler chce rozmawiać jak jesteś z innego województwa.

pablo21    26

Chyba koledzy słuchają polityków a to tylko gadanie głupie moze być bo żadnych oficjalnych info nie widać. Sawicki najpierw mówił nawet o pierwszym kwartale tego roku a w drugim to obecny młody rolnik nie będzie zamknięty więc gdzie mowa o nowym naboze. Niech przedstawia przepisy krajowe a nie zapowiadaja nabory bez żadnych konkretów.

Freetaxi to jakiś nowy artykuł czy ten co był kiedyś?

Edytowano przez pablo21

majkel207    18

Sawicki już sporo bzdur nagadał w tym roku, więcej warte są informacje które można się dowiedzieć od ludzi z agencji

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?