Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    10

Jak będziesz miał decyzję i spełnisz jej warunki to dostaniesz pomoc, najlepiej wszystko po decyzji zrobić.

Czyli po otrzymaniu decyzji przepis gosp., przejscie na Vat i juz moge kupic i odlicze Vat oraz wiem ze dostane zwrot. Bo ogolnie to chce zadatkowac ciagnik i mam okolo 3mce aby go kupic i pytam zeby wiedziec czy i kiedy zrobic zadatek?

freetaxi    170

Na razie to czekaj na decyzję KE w kwestii przesunięcia środków. Potem będziesz się martwił resztą.

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

To masz bliżej niż dalej. Może ludzie się wykruszą i dostaniesz szybciej niż myślisz.

No tylko  w BP mam ciagnik 117km a marzy mi sie 137 a mam 37ha, 45 bydla a za tolerancje okolo 25% wiec chyba nie bedzie problemu ze zmiana BP tylko kiedy ja zrobic juz czy jak bedzie decyzja?

adrian3005    45

To wtedy juz jest 100% pewnosci i smialo mozna cos kupic? Ale najpierw chyba najlepiej przepisac wszystko na mnie i przejsc na Vat? Bo mozna przejsc na Vat nie majac jeszce pola (NIP juz mam)?

Będzie Ci potrzebny jeszcze nr REGON 

freetaxi    170

Zmiany porobisz sobie jak dostaniesz decyzję i będziesz składał wniosek o płatność.

adrian3005    45

REGON a do czego?

Regon określa Twój kierunek działalności gospodarczej. Ale Regon nadają w ciągu jednego dnia. Bez regonu nie zarejestrują Cię jako vatowca.

Chyba KE powinna co niektórym zapewnić opiekę psychologiczną bo wykorkują w oczekiwaniu na przesunięcie środków :)

Sam jestem na 10270 miejscu i czekam,bo co innego mogę zrobić ;)

A premia rozwiązałaby mi wiele problemów...

mlodyhef    143

No ja powiem na swoim przykładzie, że już się niecierpliwiłem i współczuje tej niewiedzy i dalszego czekania innym.

Mlooody    0

Mam pytanko - nie załapałem się jeszcze na premię, mój wiosek nadal jest jeszcze na "białej" liście. Mam działkę rolną, której jestem właścicielem, a która chciałbym wykreślić z programu, i zastąpić ją innymi, o większej powierzchni łącznej. Ile mam czasu na takie zmiany? Kiedyś natknąłem się na informację że chyba pół roku, ale nie mogę sobie przypomnieć czy od momentu złożenia wniosku, czy od chwili otrzymania decyzji o przyznaniu premii? Na logikę to drugie, ale wolę się upewnić. Ktoś ćwiczył taki przypadek?

marcin31    3

Czy jak miałem w PRG zadeklarowany rozsiewacz nawozu o pojemności 1000l a teraz kupie o mniejszej pojemności to nie będzie to dla Agencji stanowić żadnego problemu? 

freetaxi    170

Mlooody a dlaczego chcesz zmienić tą działkę na inną? Bo nie rozumiem jakie korzyści z tego płyną? Marcin31 polecam zmianę założeń biznesplanu. Będziesz spał spokojnie. 

Mlooody    0

Freetaxi - Działka którą chcę wyrzucić z programu będzie mi potrzebna za rok-dwa jako działka budowlana, przemysłowa :) A jeżeli zadeklaruje ją do MR, przez 5 lat będę musiał traktować ją jako rolniczą. Ale w tym momencie nie mam jeszcze odpowiedniej powierzchni "na podmianę" i dlatego pytam jak długo mogę z taką operacją poczekać. Czy mam szukać jakiejś dzierżawy na szybko, czy mogę jeszcze poczekać i poszukać czegoś sensownego?

KrzysztofWo    0

mam pytanko dotyczace wyplaty premii, bo sporo tu tego do przegladania - wyplacaja od razu calosc 100 tys czy czesc zaliczkowo a czesc po rozliczeniu zakupu?

freetaxi    170

Mloody to poczekaj w takiej sytuacji. KrzysztofWo jeśli chodzi Ci o nabór z PROW 2007-2013 to premia wypłacana jest od razu w całości.

xkrwpx3    0

Mam pytanie czy dobrze rozumuję,  nie mogę przeznaczyć działki która wpiszę do MR na postawienie budynku gospodarczego? Budynek byłby stawiany na MGR.

Edytowano przez xkrwpx3

rafalkom555    13

Źle rozumiesz, budynek gospodarczy(garaż, obora, chlew) stawiasz na działce rolnej, nie ma potrzeby przekształcania na działkę budowlaną.

edit: po twojej edycji pytanie ma już zupełnie inny sens, w czym ma przeszkadzać to że budynek budowany na MGR?

Edytowano przez rafalkom555

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?