Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

dzikijohn    19

Już mam kasę i wypisy zawoziłem razem z aktami i wnioskiem o kasę - żeby mieli wszystko. 

Momo    5

Witam , jest ktoś w temacie bo mam mieć zapisane gospodarstwo rolne a jestem po szkole zawodowej , musiał bym machnąć jakąś szkołe rolniczą ?

drozd82    0

Chyba ostro wzięli się za sprawdzanie wniosków, pół dnia dzwoniłem do Białostockiego BWI na kilka nr, aż w końcu odebrali, 20 stycznia wniosek poszedł do realizacji :D @freetaxi możesz przepowiedzieć kiedy +- będzie przelew?? ;)

Bez żadnych poprawek, kontroli jak na razie też nie było, wniosek złożony 2 stycznia. Więc służebność dożywocia na UR (połowa przekazanej powierzchni) nie stanowi problemu. Mało tego byłem w banku w sprawie kredytu i dowiedziałem się, że księgi obciążone wpisem służebności nie stanowią dla nich problemu przy kredycie hipotecznym, bo gdyby tego nie honorowali to 80% kredytów by nie udzielili ;)

nie narzekam na białostockie bwi,wniosek złozony 9 stycznia,dzisiaj kasa na koncie

Wiadomość z agroFakt.pl

przemo2014    1

mam działkę na środku pola która kiedys była dróżką prowadzoncą do łąki, ,pole ma 1,94 a pole po drozce 0,34, lącznie 2,28 ha,czy agencja sie dopatrzy ze jest wiekszy areał pod zasiew zbóż niz byc powinien,przy kontroli MR dokłądnie sprawdzają każde pole i chodzą z GPS robiac pomiary?

lesbycool    12

witam  mam pytanie ładnie premie otrzymałem premie młodego rolnika  obeszło się bez poprawek i mam gospodarstwo 20 ha i te gospodarstwo ma 3 działki geodezyjne i jest na 1 księdze wieczystej i teraz pytani czy mogę wystąpić z wnioskiem do sądu  o odłączenie dwóch działek geodezyjnych od tej 1 księgi wieczystej i założyć 2 nowe jeszcze żeby każda działka geodezyjna miała osobną księgę wieczysta bo aż strach brać kredyt na hipotekę jak mam 1 księgę wieczysta a tak jak by coś nie pykało nie daj boże   to bank tylko zabierze jedna działkę a nie całe gospodarstwo?

pedro2    349

Mi zawsze ta służebność ( i to jeszcze na ponad 10 ha) nie będzie pasować. U ciebie przeszło na taki areał a inni mieli problem z 0,10 ha. A przelewu możesz spodziewać się około 11 lutego. A w razie problemów w innych wnioskach będę krzyczał, że w podlaskim OR po kilkanaście ha przechodzi i jest dobrze :)

Sam nie mogę w to uwierzyć, dlatego odetchnę dopiero jak zobaczę "setke" na koncie ;) Jutro jadę zamawiać przyczepę, może trafię jeszcze na resztki promocji, tak jakoś ten luty szczęśliwie się zaczyna ;)

Dziękuje Ci za wszelką pomoc i pozdrawiam, teraz czekamy na MGR ;)

lukasz19899    20

będę starał się o MR... jakie papiery? co potrzeba? co mam zrobić żeby się załapać? ile ha? jakie wykształcenie? itp

LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ!

jeszcze nie został ogłoszony nowy nabór MR a nawet nie został zakończony poprzedni a Wy już macie pełno pytań i problemów z tym związanych... nie zdziwiłbym się jak by nowy nabór był by dopiero w 2016 a do tego czasu dużo może się zmienić... zanim będzie nowy nabór to jeszcze kilka razy wam się odmieni czy chcecie gospodarzyć czy nie... a na większość waszych pytań znajdziecie odpowiedź cofając jedną ewentualnie dwie strony wstecz(tylko problem polega na tym że trzeba je przeczytać) bo codziennie kilka osób zadaje te same pytanie i padają te same odpowiedzi...

a dla niecierpliwych polecam zaparzyć sobie relanium na uspokojenie i spokojnie poczekać na ogłoszenie nowego naboru ;)

• Like 1

gelorolnik    2

łukasz19899 zgadzam się z Tobą za wcześnie na pisanie o dokładnych zasadach. Tylko większość ludzi chce jak najszybciej wziąć 100 tysięcy żeby rok na krusie zleciał i pójść do pracy. Moim zdaniem niestety ci którzy mają mniej 30 ha ziemi ornej i tylko produkcję zbóż nie mają nie mają szans się utrzymać sami. Chyba że rodzice gdzieś pracują i coś tam pomogą. A ci którzy nie mają tak komfortowej sytuacji przez rok będą robić na czarno a potem na zus.

freetaxi    170

Pedro2 to już nie chodzi o kwestię wpływu na konto a o to, że Agencję też ktoś kontroluje i żeby się do takich kwestii nie czepiali :)

dzikijohn    19

Jak wozicie papiery typu np biznesplan i zmianę wniosku to wpisujecie tam gdzie się trzeba podpisać datę kiedy wniosek składacie czy to nie ma znaczenia bo może być np data dzisiejsza a wniosek wieziecie jutro?

wortexis    0

5.01 złożony wniosek o płatność dziś 5.02 kasa na koncie :) Podlaskie. 

Freetaxi, jeśli chodzi o podanie do zmiany wydatków (chcę część ze zwierząt na budowę przesunąć) to jest dostępny jakiś wzór w agencji? czy klasyczne podanie do dyrektora samemu trzeba napisać?

malopolanin64    392

Panowie jutro mam kontrole. wniosek o płatnosć złozony 08.01.2015 i ma ktoś wzór umowy użyczenia i maszyn i budynku? CIagnik mam na współwłasność a masyzny użyczenie czy wszystkie maszyny wpisać na jednej umowie ?

freetaxi    170

Poszukaj sobie w google pod hasłem "umowa użyczenia". Jest tego dużo. 

malopolanin64    392

Jakieś wzory pościągałem i poprzerabiałem na swoją potrzebe a i wszystkie maszyny jeśli sa od jednej osoby moge zamieścić na jednej umowie? Określać czas użyczenia?

malopolanin64    392

Takze czekamy na kontrole o przebiegu postaram sie jutro napisać ale po rozmowie telefonicznej babeczka bardzo fajna dokałnie powiedziałą co przygotować, chciała jakieś rachunki no ale powiedziałęm ze przejołem gospodarstwo w ziemie niedawno i jeszcze nic nie kupowałem to potwiedziałą ze obędzie sie bez ;) Tylko ze nakazu płatniczego też jeszcze nie mam na nowy rok.

karol1988    0

Witam. Czy ktoś dzisiaj oglądał Agrobiznes? Otóż pan Sawicki powiedział,że narazie MR z nowego PROW nie będzie

lesbycool    12

a ja mam pytanie do kolegów co przepisywali buraki cukrowe w cukrowni czy limit musi być przepisany notarialnie bo my nic takiego nie napisaliśmy w akcie a jutro jade z ojcem do cukrowni z ojcem to przepisać na mne i kazali nam zabrać akt notarialny z sobą  ?

mariuszs22    0

Do mnie to przyjechał doradca surowcowy i załatwił wszystko.Też w akcie nic nie mieliśmy nic o przekazaniu limitu a chciał xero aktu. Teść napisał podanie o przekazanie na mnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?