Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Popatrz sobie około 20 stron wstecz ludzie pisali na czym polegała kontrola. 

Wiadomość z agroFakt.pl

heheszka    0

Witam, mam pytanie ale zupełnie nie na temat. Liczę jednak na pomoc z Waszej strony
upłynął mi okres 3 lat od wypłaty środków z MR, i chciałabym podjąć prace z tytułu umowy o prace, mogę sie spodziewać jakiś problemów względem moich zobowiązań z MR?

freetaxi    170

Jeśli chodzi o nabór 2011 to musiałaś podlegać ubezpieczeniu jako rolnik w pełnym zakresie 12 miesięcy więc od dwóch lat możesz już pracować na umowę o pracę bez żadnych konsekwencji. 

maniek183    8

Wszystko ok poprawki przeszły jak trzeba. W księgach i wszędzie jest ok. Dziś dzwoniła babka z agencji że chciała by akt notarialny przekazania ziemi przez dziadka mojemu tacie?! Czy ją pogrzało co to ma do sprawy? Powiedziałem że niema takiej możliwości.

heheszka    0

Jeśli chodzi o nabór 2011 to musiałaś podlegać ubezpieczeniu jako rolnik w pełnym zakresie 12 miesięcy więc od dwóch lat możesz już pracować na umowę o pracę bez żadnych konsekwencji. 

dzięki, w ODRze nie umieli ma na to odpowiedzieć, a czy w jakis sposób musze poinformowac agencje o tym ze podejmuje taka prace? 

freetaxi    170

Nie musisz informować Agencji o takim fakcie. Napisałaś, że minęło Ci 3 lata od wpływu na konto. Rozumiem, że dostarczyłaś do ARiMR wszystkie dokumenty związane z rozliczeniem inwestycji, itd?

heheszka    0

tak, do 20 lutego musze złożyć jedynie sprawozdanie z realizacji biznesplanu a potem w roku 2016 ankiete i jeszcze jeden dok dotyczacy higieny czy cos takiego. Z dok o realizacji wybieram sie w tym tyg, wszystkie inne zobowiązania zostały przeze mnie dokonane

freetaxi jak dzisiaj wniosek o płatność został zatwierdzony to kiedy dostane przelew podobno masz zdolność do przewidywania przelewów arimr ?

freetaxi    170

Zdolność do przewidywania przelewów :) Szkoda tylko, że nie na moje konto :) Do końca lutego powinieneś mieć pieniądze na koncie.

Napisano (edytowany)

oj dziękuje za odpowiedź jak się potwierdzi dam znać jak by ci agencja za każdego rolnika wpłacała na twoje konto to byłbyś milionerem i ustawiony do końca życia i pewnie byś skończył z doradztwem od spraw UE i zaś ciężko było by znaleźć takiego fachowca od tych spraw jak ty :D

Agrofoto.pl powinno ci jakąś nagrodę dać za te doradzanie nam :D

Edytowano przez rolnik1992-1992

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

Informacja z mazowieckiego OR. Lekko ponad połowa wniosków o płatność złożona do ubiegłego piątku. Nie wiem na co te ludzie czekają :)

Edytowano przez freetaxi

nobeq    1

01.12.2014 złożyłem wniosek o płatność, 19.01.2015r. poprawka. I do tej pory kasy na koncie nie ma. Nie miało być tak że do 60 dni wypłacają? Minęło już kilka dni więcej. Radzicie gdzieś dzwonić i się upomnieć? Czy spokojnie czekać?

freetaxi    170

Spokojnie czekać. Weź pod uwagę, że poprawkę miałeś i to wstrzymało obieg sprawy.

pablo21    26

Informacja z mazowieckiego OR. Lekko ponad połowa wniosków o płatność złożona do ubiegłego piątku. Nie wiem na co te ludzie czekają :)

Ogolnie kombinujac i nie wrzucając wszystkich do jednego worka to naprawdę dużo osób z początku listy mogło sie poprostu zapędzic przeliczyc z areałem lub z planami i teraz moga nie złożyc wniosków.

W poprzednich naborach z tego co było pisane wypadało 10-15% z praktycznie 3 razy mniejszej liczby wniosków wiec teraz ten procent na dobrą sprawe moze sie zwiekszyc wiadomo to tylko gdybanie. Ale czasu na wnioski o płatność juz niewiele wiec sie okaże.

A tak dokładnie to kiedy upływa 180 dni od decyzji dla ludzi z listy żołtej?

rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

Ale w mazowieckim czy cały kraj?

@pablo licząc że dostali decyzję 1wrzesnia to koniec lutego, ale o ile pamiętam to niecały tydzień po opublikowaniu listy już ludzie pisali że dostali decyzję, a więc połowa lutego, koniec lutego, góra pierwsze dni marca :D

Edytowano przez rafalkom555

freetaxi    170

Lekko połowa wniosków złożona w OR mazowieckie. U mnie prawdopodobnie  na cały kraj odpadnie kilkanaście osób z różnych przyczyn - ostatecznie brak możliwości dzierżaw lub ciekawa propozycja pracy i zmiana planów. Czas pokaże. Jeszcze parę dni zostało.

Ziel    26

A do kiedy mają czas na złożenie wniosku?

Ziel    26

Ci co są na żółtej liście dostawali praktycznie od razu decyzje więc czas im sie kończy.

przemo2014    1

Witam serdecznie, mam pewną sprawę związaną z dotacją MR, otóż:
w 2011 roku skorzystałem z pomocy dla MR,pierwsze dopłaty ONW i bzpośrednie złożyłem na rok 2012. czyli przez 5 lat musze utrzymywac grunty o charakterze rolnym.
Niedawno zaistniała taka sytuacja ze przyjechali do mnie przedstawiciele inwestora ktory na mojej działce chciałby postawic elektrownię wiatrową.
Moje pytania to :
-czy nie bedzie to kolidowało z "młodym rolnikiem"
-czy po podpisaniu umowy i wybudowaniu elektrowni bede musiał zwrócic dopłaty ONW  i bezposrednie? prosze o szybka odpowiedz co do tego tematu,z gory dziekuje i pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?