Skocz do zawartości

Polecane posty

boo45    2

netto, - agencję nie obchodzi czy jesteś Vatowcem czy też nie.

???? Hmm ....mi osoba prowadząca wniosek powiedziała, że muszę rozliczyć się z 70%, czyli mam mieć wydatki na co najmniej 70000 BRUTTO. Nie dezinformujcie!!!

pedro2    349

Dokładnie 70 tys brutto. Mieszacie z MGR

karol1988    0

witam.wczoraj mieliśmy spotkanie o nowym PROW i mówili że w nowym MR nie można mieć dżierżaw od osób prywatnych

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Albo powiedzieli nieprawdę albo źle zrozumiałeś. Będzie możliwość dzierżawy ale tylko 30 %. 

wl_master    7

???? Hmm ....mi osoba prowadząca wniosek powiedziała, że muszę rozliczyć się z 70%, czyli mam mieć wydatki na co najmniej 70000 BRUTTO. Nie dezinformujcie!!!

nie róbcie zamieszania jeśli ktoś jest Vatowcem to rozlicza 70% od cen netto bo VAT i tak wróci za najpóźniej 60 dni, ryczałt 70% z ceny brutto, 

gelorolnik    2

własnie freetaxi jak to w końcu z tymi dzierżawami? bo też byłem na szkoleniu zorganizowanym przez ODR i była mowa że nie można mieć dzierżaw od osób prywatnych.. Napisz co wiesz na ten temat bo ja już nie wiem.. z jednej strony mówią że nie ma jeszcze przepisów krajowych z drugiej dowalają takie nowinki..

Mateusz1q    24

Napisał Ci chyba, ze 30% będzie można mieć. Szanuj jego czas, który poświęca na pisanie n-ty raz tego samego.

wl_master    7

jeszcze nie wiadomo na 100% ale bedą szli w tę samą stronę co z maszynami nie możesz kupić od osoby fizycznej ale od firmy handlującej juz nie było żadnego problemu. 

boo45    2

nie róbcie zamieszania jeśli ktoś jest Vatowcem to rozlicza 70% od cen netto bo VAT i tak wróci za najpóźniej 60 dni, ryczałt 70% z ceny brutto, 

?? Pytałem wyraźnie osoby prowadzącej mój wniosek, że będę na vacie. Babka powiedziała, że 70% ceny brutto->arimr nie zgłasza się czy jest się na vacie czy też nie.

wl_master    7

no skoro osoba która Cie prowadzi tak mówiła to to ok ale na wszelki wypadek dopytaj jeszcze kogoś żeby lipa nie wyszła bo ja znam tą wersję co powiedziałem. 

pablo21    26

To bedzie wkoncu ta mozliwosc dzierzaw w wiekszej ilosci niz 30 procent ponad areal minimalny czy nie? Bo juz tak jest namieszane ze niewiadomo jak jest naprawde.

Przyklad mam 8 ha swoich i 25 dzierzaw od osob prywatnych i co nie odstane mlodego bo mi zalicza tylko ponad 10ha do wniosku i nie osiagne dochodu mimo ze faktycznie uprawiam 33ha? Cos mi sie tu nie klei.

70% arealu minimalnego wlasnosciowe a 70 procent arealu na wniosku wlasnosciowe to bardzo duza roznica. a w przepisach unijnych wpisali 70% arealu minimalnego wiec nie wiem gdzie juz lezy prawda

pablo21    26

No właśnie też tak myślę więc wszystkie sprawy z ilością własności i dzierzaw trzeba odłożyć do przepisów krajowych których jeszcze nie ma. a nie pisać różnie własne przemyślenia względem zapisów bo tak tylko robi się bałagan i i tak nic to do tematu nie wnosi bo konkretów popartych przepisami krajowymi nie ma

freetaxi    170

Teraz możemy sobie pogdybać :)

Z dokumentu zatwierdzonego przez KE:

Gospodarstwo wskazane w biznesplanie:
– ma powierzchnię użytków rolnych równą co najmniej średniej krajowej, a w przypadku gospodarstw położonych w województwie o średniej niższej niż krajowa – równą co najmniej średniej wojewódzkiej, oraz nie większą niż 300 ha;
– przynajmniej 70% minimalnej wielkości, o której mowa w punkcie powyżej (część podstawowa gospodarstwa), stanowi przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST;

Załóżmy, że beneficjent jest tak jak kolega Pablo21 zamieszkuje województwo lubelskie gdzie średnia wojewódzka to 7,54 ha. Jest więc niższa niż krajowa, która wynosi 10,48 ha. Według powyższego zapisu rozumiem to tak, że 70 % powierzchni krajówki ma stanowić własność, itd. Reszta może być dzierżawą. Nawet te Twoje 25 ha. Przynajmniej ja to tak pojmuję w tej chwili. 

pablo21    26

I ja sie pod tym podpisuje obiema rekami bo tez to tak interpretuje.

Ale trzeba czekac na przepisy krajowe wtedy wszystko bedzie juz wiadomo na 100 procent :-)

witam tydzień temu złożyłem wniosek o płatność w biznes planie było podane że będzie dzierżawi grunty od ojca ale ojciec mi przepisał te hektary darowizna kiedy mam zadzwonić do arimr czy wszystko gra bo to są te same działki co w biznes planie tylko inaczej przepisane nie dzierżawa a darowizna ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

freetaxi    170

Ja bym zostawił tak jak jest bo zmieniła się tylko forma nabycia tytułu prawnego do działek ale pewnie trafisz na urzędnika, któremu to nie będzie pasować. W najgorszej opcji może skończyć się tak, że będziesz musiał wycofać wniosek o płatność, zrobić zmianę do wniosku o przyznanie pomocy, złożyć nowy.  

adrian3005    45

A jak składałeś wniosek o platność, to podałeś już akt własności jako że ojciec Ci przekazał darowizną, tak ?

no zobaczymy czy mogę w poniedziałek zadzwonić  bo będzie tydzień jak złożyłem wniosek o płatność  i się dowiedzieć czy wszystko gra czy coś poprawić czy jeszcze poczekać trochę z tym dzwonieniem ?

tak dałem akt notarialny jako akt własności

adrian3005    45

W ten tydzień to nawet nie zabrali się nawet o Twój wniosek ;)

Ale możesz zadzwonić i powiedzieć swoją sutyację, będziesz coś wiedział bynajmniej. Prędzej zrobisz poprawkę to prędzej będziesz miał kasę.

freetaxi    170

Na stronie Arimr w zakładce Oddziały Regionalne znajdziesz wszystkie numery kontaktowe. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?