Skocz do zawartości

Polecane posty

szpeniek26    4

Ja mam upierdliwą babe co sprawdza wniosek i powiedziała że to nie przejdzie, w poniedziałek jade do notariusza i załatwiam sprawe notarialnie koszt wszystkiego ponad 400zł ;[

Edytowano przez szpeniek26

geo2    4

dlaczego są w ogóle problemy ze służebnością? przecież ziemia jest własnością młodego rolnika i koniec. czy to nie nadgorliwość?

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian3005    45

Oni mają ciągle tą samą śpiewkę. Ma Pan sam prowadzić działalność gospo a jeżeli jest służebność to oni uważają że babcia co ma 90 lat będzie pomagać i robić wszystko za młodego ..

głupota i tyle, trzeba sobie z nią jakoś radzić

Witam.
Mam jedno pytanie. Ponieważ chcę skorzystać z najbliższego naboru MR ale chodzi mi po głowie pewna sprawa.
Otóż, jeżeli dostanę MR to będę mógł sprzedać jakąś część ziemi? Chodzi o taką działkę która nie pasuje mi z żadnej strony. A w tym samym czasie w dzierżawę wezmę ok.20ha?
Czy można coś takiego zrobić?

W nowym naborze chyba nie będzie można brać dzierżawy od tak sobie, trzeba od skarbu państwa lub od gminy, od sąsiada nie będzie się dało.

Jak będziesz chciał tamtą działkę sprzedać to poprostu nie wciągaj jej do MR i po sprawie. chyba że ta działka jest duża i zapewni Ci dużo pkt za powierzchnię.

A 20 ha potem można śmiało brać, tylko oczywiście między sobą.

devon    0

Witam. A jak to jest panowie z przepisywaniem gospodarstwa? grunty u notariusza.. a maszyny i zwierzęta? także umieszcza się to w akcie? bo po wystawieniu faktury ojciec musiałby zapłacić w skarbówce podatek... a w akcie darowizny chyba nie..? jak to jest?

Ciekawi mnie to bo właśnie jestem w trakcie szukania noteriusza potem przepisanie i złożenie wniosku o platność.

tadzio    11

Witam. A jak to jest panowie z przepisywaniem gospodarstwa? grunty u notariusza.. a maszyny i zwierzęta? także umieszcza się to w akcie? bo po wystawieniu faktury ojciec musiałby zapłacić w skarbówce podatek... a w akcie darowizny chyba nie..? jak to jest?

Ciekawi mnie to bo właśnie jestem w trakcie szukania noteriusza potem przepisanie i złożenie wniosku o platność.

Różnie ludzie piszą, ale czym mniej w akcie to lepiej później w skarbówce. Od przepisania krów to przecież jest ARIMR, gdzie się robi przeniesienie stada.

Witam. Mam taką dziwną sytuacje bo przyznano mi MR. pani w gminie powiedziała mi że podatek rolny to musi go płacić właściciel a nie dzierżawca i powiedziała mi ze umowa dzierżawy  dla gminy nie jest wiążąca jest nieważna i fikcyjna by wyciągnąć kasę. Czy jest to prawdą że obowiązek płacenia podatku rolnego ma właściciel  czy ma go płaci dzierżawca ?

mariuszs22    0

nakaz podatkowy będzie na właściciela a kto będzie go płacił to wasza sprawa. Jak zgłosisz w gminie w podatkach to będziesz mógł odliczać podatek akcyzowy. 

czyli jak tata jest właśćcielem  111 ha i jest w trzeciej grupie czy stawce podatkowej i wydzierżawił 60 ha to i tak on będzie płacił ta trzecia stawkę bo jest właścicielem 111 ha  a uprawia  50ha czy tylko od tych 50ha  co uprawia musi płacić a za te 60ha będzie płacił dzierżawca?

mariuszs22    0

Tego to już nie wiem, ale skoro ojciec przekazuje Ci w dzierżawę to jest dla gminy sztuczny podział więc raczej podatek będzie tak jak był bo podatek jest przypisany zawsze do właściciela a dzierżawca rozlicza się z właścicielem na podstawie czynszu dzierżawnego

slawo1906    0

Witam. Mam pytanie, a mianowicie byłem dzisiaj zamówić maszyny i okazało się że kosiarce dyskowa którą miałem brać producent zamienił plastikową tuleje na jakąś inną i zmienił numer katalogowy. A ja w planie rozwoju mam podany numer katalogowy. Czy muszę w takim przypadku robić zmianę planu

karste85    4

numer katalogowy, poważnie ? ale wy lubicie sobie życie utrudniać po co takie rzeczy wpisywać w BP? ręce opadają

mariuszs22    0

Po co takie dokładne rzeczy wpisywałeś? nie można było że kosiarka i jaka szerokość. Musisz zrobić zmianę.

slawo1906    0

a jeżeli sprzedawca mi napisze oświadczenie zę to jest ta sama kosiarka tylko o nowym numerze to nie wystarczy

mariuszs22    0

przepisz cały biznes plan zmieniając tylko ten numer kosiarki bo na pewno będą i tak chcieli abyś to zrobił bo im też w papierach musi się zgadzać. Ewentualnie przedzwoń do oddziału arimr, udzielają wszelkich informacji

RafaPodpora    0

Przejmując gospodarstwo w ramach młodego rolnika trzeba później składać w ARiMR wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich? Po drugie: CZy ojciec może mieć na siebie zwierzęta mimo, że niie posiada już żadnej ziemii??

macko25    5

mam pytanko dostałem już pieniązki na konto i do wykorzystania mam 70% tzn 70 tyś ale to netto czy brutto już?????/bo coś bez przerwy przychodzi mi na myśli czy wszystko dobrze robie

damian40000    85

czy jeżeli dzierżawie od ojca część ziemi wraz z budynkami i mam zwierzęta to ojciec może mieć swoje zwierzęta w tych budynkach czy musi mi wszystkie przepisać?

devon    0

Różnie ludzie piszą, ale czym mniej w akcie to lepiej później w skarbówce. Od przepisania krów to przecież jest ARIMR, gdzie się robi przeniesienie stada.

A czemu im mniej tym lepiej?? przecież jakoś to trzeba uporządkować, a skarbówka nie pobiera opłat za "pierwszą linie" pokrewieństwa. a maszyn od ojca nie kupie bo wtedy skabówka na pewno się upomnie o swoje to samo u zwierząt.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?