Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki21l    5

Mam pytanie kto będzie brał MR jeśli rodzice nie dostaną RS ? Bo ja nie wiem co robić mam.

w mojej sytuacji jest tak że jak się ojciec nie załapie na RS, to i tak mi przepisze gospodarke, bo przejdzie na ręte krusowską, z powodu choroby ( białaczka), bo gdyby ojciec nie dostał by RS, i był zdrowy, to nici z MR bo by niemugł mi przepisać gospodarki aż ukończy 65lat i przejdzie na emeryturkę, troche głupie jest to że tak, ojciec mi przepisze ziemie przejdzie na RS, ja na MR, a moja mama, zostanie na lodzie bo niema jeszcze lat do RS, i będzie na tzw. moim utrzymaniu,

Dziś dostałem pismo o przesunięciu terminu decyzji do 31.12.2010 a lista osób które otrzymają RS będzie 1-3 grudnia w internecie na stronie ARiMR :lol:

też dostałem takie pismo, tylko z terminem do 20 grudnia, a decyzje pozytywną otrzymałem wczoraj, a więc nie koniecznie będziesz musiał długo czekać

nasil90    94

U mnie też właśnie nie wiemy co robić jak nie będzie RS tata ma 55 lat ale mama jeszcze nie no ale zobaczymy jak będzie decyzja może akurat sie uda :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

Peron    18

U mnie też ojciec na RS, mama kończy 55 lat 7 stycznia, więc przechodzi z tatą.

saram    0

Witam. Orientuje się może ktoś jak wygląda połączenie premii dla młodego rolnika z modernizacją gospodarstw? Bardzo prosił bym o jakiś przykład np zakup ciągnika o wartości 100tys zł.

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy mogę złożyć wniosek na premie dla MR, gdy nie mam jeszcze wykształcenia rolniczego, ale chodze do drugiej klasy technikum rolniczego. Nie wiem jak to jest dokładnie z tym, że można uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat, czy dotyczy się to mojego przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź :lol:

suzuki21l    5

jakie maszyny kupujecie za MR, jeżeli to nie tajemnica, moja inwestycja to prasa zwijająca , owijarka, i ładowacz czołowy, a za te 30%+ dołożę z dopłat bezp. i planuje kupić używanego fendta 110- 115 KM,

suzuki21l    5

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy mogę złożyć wniosek na premie dla MR, gdy nie mam jeszcze wykształcenia rolniczego, ale chodze do drugiej klasy technikum rolniczego. Nie wiem jak to jest dokładnie z tym, że można uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat, czy dotyczy się to mojego przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź :lol:

jak najbardziej możesz skożystać z MR, tylko we wniosku oświadczasz że w ciągu 3 lat uzupełnisz wykształcenie, chodzisz do 2 klasy, czyli spokojnie się zmieścić, gdybyś poczytał pare stron wstecz, nie musiał byś się pytać

pierre    1

piotrek071993... składać możesz, nawet jeśli nie masz wykształcenia rolniczego. Odpowiedz sobie na te pytania:

1. Kiedy zamierzasz składać wniosek na MR?;

2. W którym roku skończysz te swoje "studia"?

A teraz na chłopski rozum: jeśli w Twoim województwie przyjmują jeszcze wnioski a Ty w ciągu 3 lat zakończysz edukację to masz elegancko.

Jeśli rekrutacja już się zakończyła to czekać i czytać...

Waldekps2    2

jakie maszyny kupujecie za MR, jeżeli to nie tajemnica, moja inwestycja to prasa zwijająca , owijarka, i ładowacz czołowy, a za te 30%+ dołożę z dopłat bezp. i planuje kupić używanego fendta 110- 115 KM,

To zostanie ci 30% jeszcze? Jaki ladowacz bierzesz? Owijarke tez mialem brac ale najpierw sie dogadalem z kumplem ze on bierze a ja sie dorzuce polową kasy a potem jak byl nawal pracy i nie bylo komu mi owinąc to kupilem worki i jestem zadowolony. Tez sie dobrze zakisilo a worki mozna jeszcze raz a moze wiecej razy użyć.

muoodyy    2

ja dzisiaj również dostałem pismo o tym że moge sobie akta sprawy zobaczyć i że planowany termin wydania decyzji to pierwszy grudnia. wie ktoś może jak długo trzeba będzie za tą decyzją czekać od dostarczenia do mnie tej informacji o aktach sprawy?

suzuki21l    5

To zostanie ci 30% jeszcze? Jaki ladowacz bierzesz? Owijarke tez mialem brac ale najpierw sie dogadalem z kumplem ze on bierze a ja sie dorzuce polową kasy a potem jak byl nawal pracy i nie bylo komu mi owinąc to kupilem worki i jestem zadowolony. Tez sie dobrze zakisilo a worki mozna jeszcze raz a moze wiecej razy użyć.

30% to ogulnie napisałem że można je wydać na co się chce, zostanie mi ok 13-14tyś, tak jak pisze dołoże do tego z opszarówki i ok

zbigniewPGR    0

Przyłączam się! więcej nie napisze co myślę na temta takich ludzi bo minimum ostrzeżenie bym dostał!

PS. Poprzednia moja wypowiedz z przykładem dotyczyła województwa łódzkiego, bo to województwo mnie interesuje.

EDIT by @krolikNH

I tak dostaniesz - za cytowanie poprzedniego posta

Kto mi wytłumaczy uzasadnienie pseudo moderatora @krolikaNH ? Chłopczyku jeszcze nie skończyłeś szkoły średniej, więc weź się za naukę do matury. Jak masz coś do mnie to mi to napisz, a nie przyczepiasz się do moich postów!

+10% za obrażanie moderatora.

Edytowano przez andrzej2110

Waldekps2    2

ja dzisiaj również dostałem pismo o tym że moge sobie akta sprawy zobaczyć i że planowany termin wydania decyzji to pierwszy grudnia. wie ktoś może jak długo trzeba będzie za tą decyzją czekać od dostarczenia do mnie tej informacji o aktach sprawy?

Ja dostalem takie pismo juz dawno a decyzja miala byc do 15 grudnia a tymczasem przyszla wczoraj. Czekam teraz na decyzje w sprawie renty.

nasil90    94

Kto mi wytłumaczy uzasadnienie pseudo moderatora @krolikaNH ? Chłopczyku jeszcze nie skończyłeś szkoły średniej, więc weź się za naukę do matury. Jak masz coś do mnie to mi to napisz, a nie przyczepiasz się do moich postów!

No więc kolego dostałeś ostrzeżenie za to że z kopiowałeś post znajdujący się bezpośrednio nad Twoim a tego zabrania regulamin, wiem to nawet ja bez matury. Pozdrawiam.

Jak myślicie te wiadomości o rentach będą już np dziś o północy ??, może warto by poczekać i zobaczyć

xsc    54

nasil- tam ludzie pracuja, bez przesady, ze beda robic po nocach. Gdzies bylo napisane, po 1 grudnia, czyli nie spodziewalbym sie tego jutro;)

Wacek21    35

po 1 czyli 9 powinni juz dac to do neta :lol:

Znajac zycie to i tak wiele sie nie pomyliłem z tym 9 grudnia...

ejczbio    24

Weź człowieku wyjdź stąd, bo robisz burdel w temacie. Co kogo obchodzi jakie chcesz maszyny kupić... później trzeba się przebijać przez te bezsensowne posty... A moderatorzy zamiast przestrzegac trochę trzymania się tematu, potrafią tylko walić ostrzeżenia, za pisanie posta pod postem...

suzuki21l    5

Weź człowieku wyjdź stąd, bo robisz burdel w temacie. Co kogo obchodzi jakie chcesz maszyny kupić... później trzeba się przebijać przez te bezsensowne posty... A moderatorzy zamiast przestrzegac trochę trzymania się tematu, potrafią tylko walić ostrzeżenia, za pisanie posta pod postem...

ok, rozumiem, nie było tematu, przepraszam za zaśmiecanie

1piotr1    11

specjalnie to robią ,żeby nie zdążyć z przepisaniem na modernizacje :D ciekawe co tzn pożniejszy termin ....... styczeń :P

ejczbio    24
Celem wprowadzanych zmian jest przyznanie rent strukturalnych jak największej liczbie osób spośród tych, które złożyły wnioski o przyznanie takiej pomocy w 2010 r.
W porę się obudzili :D Kiedy się zakończył nabór 10 IX ? ... bez komentarza ...

suzuki21l    5

W porę się obudzili :D Kiedy się zakończył nabór 10 IX ? ... bez komentarza ...

w kulki se lecą, niech by chociaż podali termin kiedy będzie ta lista, bedziemy teraz czekać nie wiadomo ile

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?