Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radeklegia    2

podobno dużo sprawdzania aneksów ma agencja bo sporo osób zrobiło zmiany i wszystko się wydłuża.no tez ogladałem agrobiznes no i fajnie by było jak do 4 tys mlodych jeszcze się dostało moj brat by sie jeszcze załapał :)

Edytowano przez radeklegia

dzikijohn    19

W Agrobiznesie dużo rzeczy już mówili. Ktoś w innym temacie dotyczącym innego działania napisał, że to co oni tam powiedzą to wróżenie z fusów. Coś w tym jest :)

Czy nadal obowiązuje wymóg rozliczania się z maszyny/ziemi do 31 stycznia roku kolejnego?

Wiadomość z agroFakt.pl

RoRo    3

Do warszawy jest jakis numer zeby sie zapytac co z kasa.. wniosek 12 listopada skladany z tym ze mialem pismo ze sie nie wyrobia juz w terminie

przemo2014    1

A co w sytuacji gdy rolnik nie spełni wymogów w zakresie ,,dobrostanu zwierząt,, a skorzystał z pomocy unijnej ,,Młody rolnik,,? podczas kontroli jesli kontrolerzy stwierdzą jakies braki itd, czy dadza czas na ich poprawki,jak to wygląda w praktyce??

rafalkom555    13

Wszędzie dużo mówią, zanim jeszcze zakończył się nabór wniosków już mówili że na kilka tys wniosków znajdzie się dodatkowa kasa, teraz propaganda o nowym naborze, gdzie na samej stronie arimr w ciagu 24h zmienili z planowanego terminu naborów na 1kwartał na 2kwartał.

@freetaxi a czy jeśli zadeklarowałem że będę użyczał od taty pługi 4skibowe, podany rocznik i symbol z tabliczki które zostały sprzedane i zastąpione nowymi 4skibowymi to mam zmieniać tą deklaracje tak aby rok produkcji i symbol się zgadzał? Czy nic nie robić?

freetaxi    170

Przemo2014 w tym przypadku jest 25 % sankcji. Rafał pierwsze słyszę, że ktoś takie konkretne dane podawał. Ja bym nie zmieniał. 

przemo2014    1

Przemo2014 w tym przypadku jest 25 % sankcji.

konkretnie w tym temacie chodzi o to iż maciory powyzej 10 sztuk utrzymywane są w pojedynczych kojcach ktore spełniają minimalne normy UE

tomn95    14

Czy gospodarstwo ok 6ha zajmujące się uprawą roślin jagodowych (malina, truskawka) może starać się o jakąś pomoc finansową ? Jeżeli tak to o jaką?

przemo2014    1

Poczytaj sobie o zasadach wzajemnej zgodności.

tam jest sprecyzowane tak: Rolnik jest obowiązany,w stadach powyzej 9 loch,utrzymywac grupowo lochy i loszki od 4 tygodnia po pokryciu to tygodnia przed przewidywanym terminem proszenia. czyli powyzej 9 loch-loszek ale prosnych-nie luznych na to wychodzi,a wiec co w sytuacji gdy 4 lochy są prosne-5 luznych?? od tego jest forum by zadawac pytania i liczyc na odpowiedzi od takich osob jak Ty freetaxi

freetaxi    170

Kark24 z premii masz sie rozliczyć do 3 lat od wpływu na konto to teoretycznie też możesz zmianę w tym czasie zrobić.

jacek472    16

Dzisiaj byłem w ODR i pani dzwoniła do agencji pogadała z jakimś panem i stwierdziła żebym zanióśł zmiany biznesplanu razem z fakturą z talerzówki i aktami notarialnymi w ostatni dzień mojego czasu czyli 27 lutego, ale tak sobie pomyślałem że mogą mi zanegować rozliczenie niezgodne z biznesplanem, więc pojechałem na elizówke i zawiozłem pismo przewodnie i 3 strony biznesplanu ze zmienionymi działkami i talerzówką, wydaje mi się że lepiej zrobiłem, niż w ostatnim dniu im zmiany zawozić?

pawcio018    0

To wychodzi na to,że żadnej aktualizacji o te 900 miejsc (23 mln) nie będzie póki co...!!!

Żenada niby do czerwca odroczona sprawa...

Mi brakuje sto pare miejsc do żółtej listy i juz nadziei nie ma że dostane ale plus taki że nie jestem w krusie tak że w miare luz

Ale jak komuś teraz mija 12 miesięcy prowadzenia gospodarstwa i liczył,ze 24 bedzie aktualizcja to dopiero żyły można ciąć...

A jak już czytam że ktos robi sobie nadzieje bo usłyszał obietnice ze starczy na 4000 kasy to kabaret...lepiej patrzeć w niebo obserwować pogode i byc dobrej mysli ze ogórki w niemczech tego roku obrodzą :))

freetaxi    170

No przecież czekamy na zgodę lub brak odpowiedzi przez KE. Spodziewaliście się dzisiaj aktualizacji listy? Na pewno MRIRW czy ARiMR opublikuje jakąś oficjalną informację. 

Bolsick    5

free taxi pytanie do ciebie kolega po sasiedzku otrzymal premie na MR i teraz chce zwrocic i sie wycofac ?? Czy moze cos takiego zrobic bez zadnych konsekwenscji czyli oddaje 100 tysi i spokoj?? ja osobiscie mu odradzam ale sie upar chce wszystko rzucic i zagranice wyjechac ;/

matius04    0

To wychodzi na to,że żadnej aktualizacji o te 900 miejsc (23 mln) nie będzie póki co...!!!

Żenada niby do czerwca odroczona sprawa...

Mi brakuje sto pare miejsc do żółtej listy i juz nadziei nie ma że dostane ale plus taki że nie jestem w krusie tak że w miare luz

Ale jak komuś teraz mija 12 miesięcy prowadzenia gospodarstwa i liczył,ze 24 bedzie aktualizcja to dopiero żyły można ciąć...

A jak już czytam że ktos robi sobie nadzieje bo usłyszał obietnice ze starczy na 4000 kasy to kabaret...lepiej patrzeć w niebo obserwować pogode i byc dobrej mysli ze ogórki w niemczech tego roku obrodzą :))

Skąd takie informacje? 

akernolat    17

Skąd takie informacje? 

to oczywiste  - głupota z głowy:p

niby mu brakuje 100 miejsc i mówi, że nie ma szans:p

to w takim razie ja jestem pewien, że będzie na zielonej liście- ale skoro mówi, że nie ma szans to niech z tego nie korzysta:p

freetaxi    170

Bolsick jak z własnej inicjatywy rezygnuje to oddaje tyle co wziął.

Edytowano przez freetaxi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?