Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes91    0

Może to pytanie już było ale nie chce mi się szukać.

Do kiedy muszą wysłać decyzje o przyznaniu/nieprzyznaniu pomocy?

lukaszz110    2

no to dobrze ze było ale nie bede przeszukiwał tematu w którym jest wszystko nie związane z MR

więc łatwiej było by napisać jeśli ktoś zna ten okres jak pisać bez sensowne posty i tylko rozbijać temat :(

a poza tym wiesz temat niby nowy <nowe zasady> a już sie ciągnie od 2007r :)

Wiadomość z agroFakt.pl

marecki171    0

ponawiam pytanie

ile trzeba czekać żeby ARiMR przelała pieniądze na konto za MR ????

Mi przelali w ciągu miesiąca:)

suzuki21l    5

ponawiam pytanie

ile trzeba czekać żeby ARiMR przelała pieniądze na konto za MR ????

do miesiąca, tak jak wszystko inne, np dopłaty bezp. od otrzymania decyzji ok mieś

pio46    0

Otrzymałem pismo z ARIMR o możliwości zapoznania sie z aktami sprawy.Planowany termin wydania decyzji 30.11.2010. Czy teraz tylko mam czekać na wydanie decyzji ? Czy trzeba jechać zapoznać sie z tymi aktami?

lukaszz110    2

ok dzieki za odpowiedzi ale juz jestem po rozmowach z dilerem i targach

i mam czas na przelanie kasy spokojnie :rolleyes:

Grandzik    78

Mam pytanie a to jest na takiej zasadzie że musisz najpierw kupić np ciągnik i zanieść do nich papiery że kupiłeś? i ile % dają? albo ile pieniędzy daja?

Wacek21    35

Wie ktos juz kiedy beda wyniki w sprawie Rent Strukturalnych?

Ja czekam na decyzje, w tym tygodniu powinna przyjść

Peter07    0

Dziś dostałem pismo o przesunięciu terminu decyzji do 31.12.2010 a lista osób które otrzymają RS będzie 1-3 grudnia w internecie na stronie ARiMR :rolleyes:

Wacek21    35

A dlaczego Ci przesunęli te decyzje? Miałes jakies błedy? Jak decyzja do 31.12 to chyba nici z MGR :rolleyes:

karol    2

Dawno mnie tu nie było :rolleyes: ale być może ktoś z Was może słyszał kiedy +/- będzie nabór w przyszłym roku na MR?

Peter07    0

@Wacek21 Termin został przesunięty z powodu dużej ilości złożonych wniosków i nie mogą się wyrobić, ktoś tu już pisał,że prawdopodobnie decyzje wydają zgodnie z kolejnością składania wniosków, więc jeśli ktoś przede mną nie dostarczył poprawek czy brakujących dokumentów to nie mogą mu wydać decyzji i kolejnym osobom również stąd te opóźnienia...przynajmniej ja tak to rozumiem :rolleyes:

zbigniewPGR    0

@Peter07 no niestety chyba źle rozumujesz, bo jeśli ty masz poprawki to oni na Ciebie nie czekaja tylko obsługują dalej innych, więc nie zdziw się jak w grudniu dostaniesz informacje że mimo że wniosek złożyłeś jako 500 ale decyzje uzyskałeś jako 1000 osoba. A wszyscy powyżej decyzji 940 niedostaną kasy ponieważ wylatują poza 100% środków i będą w gronie tych 20% nieszczęśników.

wie ktos kiedy beda decyzje w sprawie RS bo czekam na to ..........

A jak nie dostaną twoi rodzice RS to rezygnujesz z MR ?

Arek    113

Jak nie chce ci się nawet przeczytać kilka stron to myślę, że nie zasługujesz na MR :rolleyes:

zbigniewPGR    0

Przyłączam się! więcej nie napisze co myślę na temta takich ludzi bo minimum ostrzeżenie bym dostał!

PS. Poprzednia moja wypowiedz z przykładem dotyczyła województwa łódzkiego, bo to województwo mnie interesuje.

EDIT by @krolikNH

I tak dostaniesz - za cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

nasil90    94

Mam pytanie kto będzie brał MR jeśli rodzice nie dostaną RS ? Bo ja nie wiem co robić mam.

Peron    18

Ja właśnie dzisiaj dostałem odpowiedź o przyznaniu pomocy. Wniosek składałem jako 3, numer miałem parę oczek wyżej, na wniosku, a decyzja numer 1xx.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?