Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek472    16

napisales "Mam bardzo mało sprzedaży gdyż w większości zboże idzie na pasze dla nie moich świń tzn Moje wydatki nie pokrywają faktur ze sprzedaży, remontuje maszyny których jestem tylko w 1/8 właścicielem. "

nie mozesz kupic od sasiadow zboza na reke a sprzedac na fakture VAT?

Nie mam takich sąsiadów aby produkowali dobre zboże i w takiej ilości jaka jest mi potrzebna, Do tej pory wystawiałem pare faktur sąsiadowi a on mi oddawał pół watu. No i Trochę rzepaku i qq.

marluk    29

Nie mam takich sąsiadów aby produkowali dobre zboże i w takiej ilości jaka jest mi potrzebna, Do tej pory wystawiałem pare faktur sąsiadowi a on mi oddawał pół watu. No i Trochę rzepaku i qq.

dokladnie jak pisze kolega wyzej, darowizna od mamy, podatku nie ma zadnego.

Wiadomość z agroFakt.pl

malopolanin64    392

Panowie potrzebuje wzoru aneksu do umowy dzierżawy bo wpisałem niepoprawnie numery działek i przy dacie była pomyłka i lekko przeprawione no i musze to poprawić? a drugie też ankes do umowy dzierżawy bo powierzchnia gruntu na umowie jest napisana za tłusto i się zlewa znacyz sie jest niezbyt czytelna ?

maniek183    8

Od kiedy liczone jest 180 dni? 

Od momentu otrzymania pisma o przyznaniu pomocy?

Edytowano przez maniek183

maniek183    8

Czyli tak jak myślałem. Przyszły papiery do poprawki i na końcu mam wpisane że mam na to 7dni. Dzwonię z zapytaniem o co chodzi prowadząca stwierdziła że mam tydzień potem wszystko przepada! Jak to możliwe skoro do 180 dni brakuje ponad miesiąc?

Adik92    0

7 dni masz na przesłanie im tych poprawek o które im chodzi.Gdy nie prześlesz w ciągu 7 dni wniosek zostaje bez rozpatrywa

jacek472    16

dokladnie jak pisze kolega wyzej, darowizna od mamy, podatku nie ma zadnego.

No tak tylko trzeba ten fakt zgłośić w US, jak się nie zgłosi to trzeba podatek zapłacić (jak wykryją fakt darowania)

Co do udokumentowania to nie jestem aż taki młody więc część$ może być oszczędnością z lat. Dopłaty, MR, Rzepak, qq, no i trochę faktur na sąsiada i matkę, więc aż takiej Wielkiej dziury nie mam, choć troche jest. Jeszcze 2 lata abym przetrwał, to mi ten kochany MR zejdzie i siora skończy 18 lat więc wezmę większość sprzedaży na siebie. (nie wszystko bo żal 8% ze świniaków żydom oddać) 

grzegorz132    9

Czyli tak jak myślałem. Przyszły papiery do poprawki i na końcu mam wpisane że mam na to 7dni. Dzwonię z zapytaniem o co chodzi prowadząca stwierdziła że mam tydzień potem wszystko przepada! Jak to możliwe skoro do 180 dni brakuje ponad miesiąc?

a nie masz tam np bledu typu   przekazane gospodarstwo  a zwierzeta nie  ....  bo coś mi sie taki  termin 7 dni obil o uszy ze na pzeniesienie bydła jest tyle

a pytanie do pozostałych  co wam zajelo najwiecej czasu w kompletowaniu papierków do wniosku o platnosc?

chwiolas    1

Od kiedy liczone jest 180 dni? 

Od momentu otrzymania pisma o przyznaniu pomocy?

Wydaje mi się że 180 dni jest liczone od dnia doręczenia a nie wydania decyzji. Potwierdzi ktoś?

chuck00    10

Zgadza się, 180 dni od doręczenia decyzji. Jest to wyraźnie napisane w piśmie z Agencji (czyt. decyzji).

freetaxi    170

Wniosek o płatność musi być złożony w ciągu 180 dni od odebrania decyzji o przyznaniu pomocy. 

maniek183    8

Nie nie dotyczy zwierząt. Przy poprzedniej poprawce nie było terminu 7 dni. I przy pierwszej nie wypatrzyli tego, tylko po ponad miesiącu? Niezłe jaja!! 

freetaxi    170

Jakiś numer telefonu do siebie miałeś podany we wniosku? Bo nie kojarzę, żeby do moich klientów z naboru 2014 przychodziły jakieś wezwania pisemne? Zawsze dzwonili.

maniek183    8

Tak był podany. 

Ale niezłe to jest 7 dni w tym dwa odpadają weekend. Załatw wypisy z ksiąg i notariusza (pewne zmiany tego wymagają) Jak można pominąć coś takiego, a dowalić się do 1 dnia dzierżawy...  

Ten wniosek przeglądała 5 osoba !!!

załóżmy że się nie wyrobię (szanse mam duże) co wtedy? 

JanKropka    0

ktoś wie co od tego roku się szukują?

podobno ogroniczają młodego rolnika z modernizacją ;-(

mieliście problemy z terminem rozpoczącia działalności, początkiem ubezpieczenia w Krus do tego programu?

pewnie wiele się nie zmieni..

Edytowano przez JanKropka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?