Skocz do zawartości

Polecane posty

kamil021    3

Dzięki o taką odpowiedz mi chodziło. A co do wniosku o dopłaty bezpośrednie, w roku naboru jak to jest przewidywane czyli może na wiosnę 2015 to i tak o dopłaty na pola musi składać wniosek właściciel czyli tata i osoba od której bym dzierżawił pole? A dopiero w 2016r jak już powiedzmy dostał bym MR ja będę składał wniosek na te wszystkie grunty?

matingus    107

Tak dopiero ty możesz składać wniosek.

Edytowano przez matingus
  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Wiadomość z agroFakt.pl

chuck00    16

Wniosek o wypłatę wysłałem pocztą do oddziału regionalnego wraz z resztą potrzebnych dokumentów. Mam potwierdzenie odbioru przez Agencję (wysłałem poleconym ZPO). Teraz pytanie czy Agencja da mi jakiekolwiek potwierdzenie jesli wszystko bedzie ok? W razie jakichś braków będą informować drogą pocztową jak zawsze.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

wladek19992    0

witam pam powazne pytanie we wniosku miałem podene 15.58 pkt ziemi a przepisane mam 13.94 czyli mam 1.64 ha mniej  i moje pytanie ile bede miał mniej pkt za to ?  woj łodzkie  srednia krajowa to chyba 10.42 ha według listy wynika ze jak bede miał 1.30 pkt mniej to wypadne z listy i nie iwem czy łatwic ziemie czy sie załapie na pograniczu wie moze ktos jak to wyliczyc ??

pablo21    26

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

ESU to juz przeszlosc teraz jest wspolczynnik SO zasady co do zazielenienia sa jakie.sa.i trzeba sie so nich stosowac i uwzgledniac to w planie rozwoju i dochodach nikt nikogo do brania funduszy nie zmusza nie podoba sie to sie nie bierze nic na sile. Kto ma szanse na rozwój to sie dopasuje kto nie ma to nie bierze i proste. Sprawiedliwosci nigdy nie bylo i nie bedzie zawsze ten co ma wiwcej jest bogatszy latwiej mu sie dopasowac i stac go dolozyc na nowy sprzet takie zycie. Poprostu w biznesplanie trzeba wliczac areal na zazielenienie i na niego brac poprawke a jesli nie ma mozliwosci utrzymania dochodu to trzeba kombinowac

Podales areal i dzialki na wniosku wiekszy a teraz nagle tyle nie masz? Troche dziwne i raczej na pewno jesli chcesz dostac to musisz zalatwic sobie ziemi tyle  co deklarowales bo kazdy by chcial zlozyc wiecej potem pszepisac mniej i oszukac agencje. Ja mialem 14ha w lubelskim na wniosku i nie dostalem majac chyba 14.8 pkt czy cos w tym stylu.

Edytowano przez pablo21

cebula440    0

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

Ziel    26

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

Premie dostaniesz nawet do roku po przejęciu gospodarstwa (stare zasady)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to za pomysł, że od rolnika nie można maszyn czy ciągnika kupić. Można od kogo się chce. Spisujesz umowę kupna sprzedaży, zaświadczenie że nie mają więcej niż 5 lat, zaświadczenie że sprzedający dostał zapłatę i gotowe

freetaxi    451

Chuck00 nic Ci nie przyślą. Jeśli coś będzie nie tak to na pewno powiadomią. A jak jest wszystko OK to wniosek jest zatwierdzony i zlecana jest płatność. Wladek19992 zasady wyliczania punktów znajdziesz m.in tutaj http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

www.prow2014-2020.pl

pablo21    26

To jak planował ktoś biznes plan na młodego z  2014 roku to zazielenienia już były znane i wiadomo było ze wejdą więc trzeba było brać na to poprawkę i jakaś ilość pola przeznaczyć na to właśnie. Ja jak pisałem wniosek to miałem wpisane powiększenie arealu a w strukturze upraw poprawke na odpowiednią ilość lubinu którą wejdzie w zazielenienia rok w rok przez te 5 lat

freetaxi    451

W czym problem? Przecież zawsze można zrobić zmianę w strukturze upraw.

• Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

www.prow2014-2020.pl

Rafi1    0

Witam otrzymałem premie dla mlodego rolnika w naborze w 2014 roku i mam pytanie  czy mogę wycofać działkę o powierzchni 1,86 h a na jej konto wstawić  działkę o powierzchni 2,35 h chcę to wymienić bo nie dotrzymam terminu 180 dni na przejecie tej danej dzaiłki a tą działkę o powierzchni 2,35 h kupiłem niedawno i chciał bym się dowiedzieć czy była by taka mozliwość . reszta biznesplanu pozostaje bez zmian  cała powierzchnia gospodarstwa złożona na wniosek to 16,5 h  w województwie  lubelskim.

Edytowano przez Rafi1

freetaxi    451

Teoretycznie możesz. Tylko napisz dlaczego nie możesz przejąć tamtej działki? Nie doczytałem dokładnie.

Edytowano przez freetaxi

www.prow2014-2020.pl

pedro2    604

W czym problem? Przecież zawsze można zrobić zmianę w strukturze upraw.

Ale z drugiej strony przecież jeśli zmiana wynosi mniej niż 30% powierzchni danej rośliny to nie trzeba nanosić zmian w biznesplanie tak?? :D z tym że tutaj wchodzi zupełnie inna roślina jako zazielenienie...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

kaziu1992    0

u mnie to tak źle nie jest bo uprawiam buraki cukrowe to tam w ostatnim roku zasieje 1 hektar więcej buraków i zaraz drastycznie mi podskoczy esu do góry bo buraki są bardziej ekonomiczne niz pszenica 4 razy przewyższając esu niż pszenica  i zmieszczę się w 30 % bo dużo uprawiam ich :D  to śmiało nadrobię te zazielenianie  :D

Edytowano przez kaziu1992

Wniosek o wypłatę wysłałem pocztą do oddziału regionalnego wraz z resztą potrzebnych dokumentów. Mam potwierdzenie odbioru przez Agencję (wysłałem poleconym ZPO). Teraz pytanie czy Agencja da mi jakiekolwiek potwierdzenie jesli wszystko bedzie ok? W razie jakichś braków będą informować drogą pocztową jak zawsze.

Było z 10 razy. Nic nie przysyłają, kasa na konto. 

sprzedam

opony 420/70r24    www.olx.pl/oferta/opony-420-70r24-zam-14-9-r24-480-65r24-CID757-IDtMf7z.html

Opryskiwacz Pilmet 2000 

www.olx.pl/oferta/pilmet-2018-2000l-opryskiwacz-nie-hardi-ray-berthoud-krukowiak-CID757-IDuVhk9.html

kaziu1992    0

Było z 10 razy. Nic nie przysyłają, kasa na konto. 

zawsze można się przypomnieć telefonicznie jak sprawa stoi :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Miodzio1671    0

7.11- składany wniosek

20.11- poprawka

12.12- kontrol

8.01- kasa na koncie

Kolego co masz na myśli pod słowem kontrol 

Edytowano przez Miodzio1671

freetaxi    451

Przyjeżdżają inspektorzy na miejsce do młodego rolnika i przeprowadzają kontrolę :)

www.prow2014-2020.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez marcin6011
      Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział na to zapytanie ale wiąże sie z hodowlą bydła więc pisze tutaj. Mianowicie to mam 26 lat prowadze działalność gospodarcza i opłacam ZUS, do tego mam na własność 2,5h ziemi rolnej. Chciałbym rozkręcić hodowle bydła bo zaplecze jest, obora stoi pusta, stodoła też, traktor i troche osprzętu. Ojciec ma jakies 15h łąki z czego 6 jest ogrodzone bo wcześniej też pasło sie tam bydło. Na poczatku chce dalej prowadzić budowlanke tak jak teraz bo odrazu krowy mi jeść nie dadzą, ale chodzi tu o to jak teraz przejść na krus, co zrobić żebym był rolnikiem i dopłaty wziął za krowy i za ziemie którą będe obrabiał. Czekam na wasze odpowiedzi
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.