Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil021    3

Dzięki o taką odpowiedz mi chodziło. A co do wniosku o dopłaty bezpośrednie, w roku naboru jak to jest przewidywane czyli może na wiosnę 2015 to i tak o dopłaty na pola musi składać wniosek właściciel czyli tata i osoba od której bym dzierżawił pole? A dopiero w 2016r jak już powiedzmy dostał bym MR ja będę składał wniosek na te wszystkie grunty?

matingus    107

Tak dopiero ty możesz składać wniosek.

Edytowano przez matingus
  • Like 1

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Wiadomość z agroFakt.pl

chuck00    10

Wniosek o wypłatę wysłałem pocztą do oddziału regionalnego wraz z resztą potrzebnych dokumentów. Mam potwierdzenie odbioru przez Agencję (wysłałem poleconym ZPO). Teraz pytanie czy Agencja da mi jakiekolwiek potwierdzenie jesli wszystko bedzie ok? W razie jakichś braków będą informować drogą pocztową jak zawsze.

wladek19992    0

witam pam powazne pytanie we wniosku miałem podene 15.58 pkt ziemi a przepisane mam 13.94 czyli mam 1.64 ha mniej  i moje pytanie ile bede miał mniej pkt za to ?  woj łodzkie  srednia krajowa to chyba 10.42 ha według listy wynika ze jak bede miał 1.30 pkt mniej to wypadne z listy i nie iwem czy łatwic ziemie czy sie załapie na pograniczu wie moze ktos jak to wyliczyc ??

pablo21    26

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

ESU to juz przeszlosc teraz jest wspolczynnik SO zasady co do zazielenienia sa jakie.sa.i trzeba sie so nich stosowac i uwzgledniac to w planie rozwoju i dochodach nikt nikogo do brania funduszy nie zmusza nie podoba sie to sie nie bierze nic na sile. Kto ma szanse na rozwój to sie dopasuje kto nie ma to nie bierze i proste. Sprawiedliwosci nigdy nie bylo i nie bedzie zawsze ten co ma wiwcej jest bogatszy latwiej mu sie dopasowac i stac go dolozyc na nowy sprzet takie zycie. Poprostu w biznesplanie trzeba wliczac areal na zazielenienie i na niego brac poprawke a jesli nie ma mozliwosci utrzymania dochodu to trzeba kombinowac

Podales areal i dzialki na wniosku wiekszy a teraz nagle tyle nie masz? Troche dziwne i raczej na pewno jesli chcesz dostac to musisz zalatwic sobie ziemi tyle  co deklarowales bo kazdy by chcial zlozyc wiecej potem pszepisac mniej i oszukac agencje. Ja mialem 14ha w lubelskim na wniosku i nie dostalem majac chyba 14.8 pkt czy cos w tym stylu.

Edytowano przez pablo21

cebula440    0

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

Ziel    26

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

Premie dostaniesz nawet do roku po przejęciu gospodarstwa (stare zasady)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to za pomysł, że od rolnika nie można maszyn czy ciągnika kupić. Można od kogo się chce. Spisujesz umowę kupna sprzedaży, zaświadczenie że nie mają więcej niż 5 lat, zaświadczenie że sprzedający dostał zapłatę i gotowe

pablo21    26

To jak planował ktoś biznes plan na młodego z  2014 roku to zazielenienia już były znane i wiadomo było ze wejdą więc trzeba było brać na to poprawkę i jakaś ilość pola przeznaczyć na to właśnie. Ja jak pisałem wniosek to miałem wpisane powiększenie arealu a w strukturze upraw poprawke na odpowiednią ilość lubinu którą wejdzie w zazielenienia rok w rok przez te 5 lat

Rafi1    0

Witam otrzymałem premie dla mlodego rolnika w naborze w 2014 roku i mam pytanie  czy mogę wycofać działkę o powierzchni 1,86 h a na jej konto wstawić  działkę o powierzchni 2,35 h chcę to wymienić bo nie dotrzymam terminu 180 dni na przejecie tej danej dzaiłki a tą działkę o powierzchni 2,35 h kupiłem niedawno i chciał bym się dowiedzieć czy była by taka mozliwość . reszta biznesplanu pozostaje bez zmian  cała powierzchnia gospodarstwa złożona na wniosek to 16,5 h  w województwie  lubelskim.

Edytowano przez Rafi1

freetaxi    169

Teoretycznie możesz. Tylko napisz dlaczego nie możesz przejąć tamtej działki? Nie doczytałem dokładnie.

Edytowano przez freetaxi

pedro2    342

W czym problem? Przecież zawsze można zrobić zmianę w strukturze upraw.

Ale z drugiej strony przecież jeśli zmiana wynosi mniej niż 30% powierzchni danej rośliny to nie trzeba nanosić zmian w biznesplanie tak?? :D z tym że tutaj wchodzi zupełnie inna roślina jako zazielenienie...

kaziu1992    0

u mnie to tak źle nie jest bo uprawiam buraki cukrowe to tam w ostatnim roku zasieje 1 hektar więcej buraków i zaraz drastycznie mi podskoczy esu do góry bo buraki są bardziej ekonomiczne niz pszenica 4 razy przewyższając esu niż pszenica  i zmieszczę się w 30 % bo dużo uprawiam ich :D  to śmiało nadrobię te zazielenianie  :D

Edytowano przez kaziu1992

Wniosek o wypłatę wysłałem pocztą do oddziału regionalnego wraz z resztą potrzebnych dokumentów. Mam potwierdzenie odbioru przez Agencję (wysłałem poleconym ZPO). Teraz pytanie czy Agencja da mi jakiekolwiek potwierdzenie jesli wszystko bedzie ok? W razie jakichś braków będą informować drogą pocztową jak zawsze.

Było z 10 razy. Nic nie przysyłają, kasa na konto. 

kaziu1992    0

Było z 10 razy. Nic nie przysyłają, kasa na konto. 

zawsze można się przypomnieć telefonicznie jak sprawa stoi :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Miodzio1671    0

7.11- składany wniosek

20.11- poprawka

12.12- kontrol

8.01- kasa na koncie

Kolego co masz na myśli pod słowem kontrol 

Edytowano przez Miodzio1671

freetaxi    169

Przyjeżdżają inspektorzy na miejsce do młodego rolnika i przeprowadzają kontrolę :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się