Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

a to czyli mnie nie dotyczy jak mam 20 dużych byków i 20 młodych byków bo te przepisy maja zastosowanie tylko dla gospodarstw wielkotowarowych to czyli obornik moge być składowany na gołej ziemi i kiszonka tak samo na to wychodzi :D

a czy zboże może być składowane w tym samym budynku co są zwierzęta ale to pomieszczenie znajduje się obok  jest zamurowane ścianą i od środka nie można dojść do tego pomieszczenia tylko od zewnątrz budynku jest wejście ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Krassus    95

Jakieś 0,25 pkt za hektar, w lubelskim masz 400% więcej pkt za każdy hektar, czyli 1 pkt za ha.

Czyli żeby mieć tyle pkt ile miałeś za swoje 15 ha w lubelskim, w zachodniopomorskim musiałbyś mieć 60 ha. Dlatego tam tak mało rolników fatygowało się z wnioskami, a mimo tego premii dostało tylko trochę ponad 10% składających.

Co za różnica czy twój sąsiad ma 5 tys hektarów czy 5 hektarów? wpływu na produkcje(plony) to nie ma żadnego, ceny ziemi identyczne, zbyt ten sam rynek też, jakie znaczenie ma średnia wojewódzka poza statystycznym?

Trzeba było złożyć na 60 ha i się cieszyć teraz z premii. Mogłeś także sprzedać swoje parę ha w zachodniopomorskim bo jako drobnica i tak nie masz tam szans na rozwój i szukać szczęścia w uprzywilejowanych województwach. Nie musisz dziękować za poradę.

Wiadomość z agroFakt.pl

no to fajnie bo myślał że będę musiał stawiać silosy jak sąsiad bo on trzymał zboże na poddaszu nad zwierzętami i chyba się mu to tego doczepili mogło tak być chyba że tak dla swojego porządku zrobił w gospodarstwie i wybudował te silosy ale on brał kasę w wcześniejszym naborze

Edytowano przez rolnik1992-1992

GABOR    1

witam mam pytania do kiedy będą przyjmowane wnioski na MR i czy będzie można za te środki zakupić np stado bydła mlecznego do istniejącej obory w której jest istniejące stado z góry dziękuje

freetaxi    170

Nie wiadomo kiedy będzie nowy nabór i póki co nie są określone koszty kwalifikowalne. Trzeba czekać na rozporządzenie. A kiedy będą przepisy krajowe? Tego też nie wiadomo. 

rafalkom555    13

Jakieś 0,25 pkt za hektar, w lubelskim masz 400% więcej pkt za każdy hektar, czyli 1 pkt za ha.

Czyli żeby mieć tyle pkt ile miałeś za swoje 15 ha w lubelskim, w zachodniopomorskim musiałbyś mieć 60 ha. Dlatego tam tak mało rolników fatygowało się z wnioskami, a mimo tego premii dostało tylko trochę ponad 10% składających.

Co za różnica czy twój sąsiad ma 5 tys hektarów czy 5 hektarów? wpływu na produkcje(plony) to nie ma żadnego, ceny ziemi identyczne, zbyt ten sam rynek też, jakie znaczenie ma średnia wojewódzka poza statystycznym?

Już ci się coś pierdzieli od głoszenia tej herezjii, chciałbym mieć 1pkt za 1ha pola, ale skoro 16pkt było za niecałe 21ha w lubelskim to ile wychodzi? Bo ja chyba liczyc nie umię i mi 1ha/1pkt nie wychodzi.

Pisane było wielokrotnie juz o tym...

A tak pozatym ile miałeś wpisane hektarów we wniosku ze tak silnie rozpaczasz nad swoim losem??

pedro2    349

@Krassus słyszałeś takie powiedzonko "nie ruszaj gówna to nie będzie śmierdzieć"?? ;) To go olej, bo zaraz znowu się zacznie, a niektórzy piszą tutaj w celu rozwiązania poważnych problemów i robi się bajzel...

pablo21    26

Na młodego rolnika umowy dzierzawy nie musza byc notarialne? Wystarcza umowy z datą pewna spisane na piśmie miedzy dwoma stronami np na 8 lat czy musi byc 10?

machtomi    5

Co do pierwszego pytania to prawdopodobnie będziesz miał wezwanie po złożeniu wniosku o dopłaty. Ale wystarczy oświadczenie, że masz dzierżawę ale bez daty pewnej, etc. Jeśli chodzi o drugie pytanie to umowa musi być na 10 lat. Z krótszym terminem nie przejdzie.

A czy na te działki będzie się należała dopłata powiększona za to ze jest się MR?

warchest    44

Na młodego rolnika umowy dzierzawy nie musza byc notarialne? Wystarcza umowy z datą pewna spisane na piśmie miedzy dwoma stronami np na 8 lat czy musi byc 10?

musi byc 10 lat i nie miedzy soba tylko w urzedzie gminy potwierdzone albo u notariusza

pablo21    26

A w urzedzie gminy to jaki urzednik powinien tym potwierdzeniem sie zajmowac? Bo cos mi sie obiło o uszy ze oni juz tym sie nie zajmuja tylko notariusz i nie wiem gdzie jest prawda?

pablo21    26

A do notariusza moge juz z gotowa umowa sie udac zeby tylko poswiadczył czy to inaczej wyglada i jaki jest tego koszt?

kalus77    22

Normalnie w urzędzie gminy podpisujecie umowę dzierżawy na 10lat przy obecności wójta lub sekretarza a on potwierdza wiarygodność podpisów z datą. Nic prostszego. 

pedro2    349

A czy na te działki będzie się należała dopłata powiększona za to ze jest się MR?

Młodzi rolnicy będą mieli bodajże 62 euro więcej do hektara, jeśli będziesz młodym rolnikiem to dostaniesz większe na wszystkie hektary, na które złożysz wniosek o dopłaty.

freetaxi    170

Pablo21 umowy dzierżawy nie muszą być poświadczone przez notariusza. Samo poświadczenie to groszowe sprawy. Tak Machtoni. Prawdopodobnie tak. Będzie większa dopłata. 

kalus77    22

@pablo21 Tylko w jakim celu podbijać umowę dzierżawy u notariusza jeśli on za taka dzierżawę cie trochę skasuje. Pogadaj w urzędzie gminy, podpiszą i potwierdzą zgodność za darmo. 

pablo21    26

Jesli wojt moze taka umowe poswiadczyc to oczywiscie duzo taniej niz notariusz i idzie sie dogadac bez problemu to mnie tym troche pocieszyliscie, bo chce złozyc wniosek wkoncu na młodego a ze gospodarstwo tak naprawde rozkreciłem sam oczywiscie nie na papierze 6 lat temu od zera praktycznie to ciezko jest miec wszystko na własnośc ale te minimum 7,5ha własnego uzbieram i ze 28 dzierzaw tez mysle ze sie uda wkoncu przy uprawianych 70 ha to raptem połowa.

machtomi    5

Dodatkowo muszą być osobiście wszystkie osoby które sie podpisują oraz gmina  kasuje za każdy podpis na umowie 9zł

Normalnie w urzędzie gminy podpisujecie umowę dzierżawy na 10lat przy obecności wójta lub sekretarza a on potwierdza wiarygodność podpisów z datą. Nic prostszego. 

freetaxi    170

Taka sama. Przy czym będzie wypłacana w dwóch ratach. Pierwsza 80 000 PLN a druga 20 000 PLN po realizacji założeń biznesplanu.

chuck00    10

Umowa dzierżawy sporządzana przez notariusza kosztuje 100zł. Przynajmniej u mnie tak było.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w gminie za darmo wszystko zrobiłam... ponad 6 ha własnych, ponad 4 dzierżawy i załatwione

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?