Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    170

Ubezpieczyć się jako rolnik w krus i złożyć wniosek o płatność. A wcześniej wyrobić sobie numer ewidencyjny gospodarstwa w biurze powiatowym. Bartek Agencji nic w tej kwestii nie interesuje.

Edytowano przez freetaxi

Adik92    0

Gdy we wniosku mam wycenioną maszynę na 220tys a kosztować będzie 227tys to muszę to zgłosić w agencji??

Wiadomość z agroFakt.pl

Adik92    0

dziękuje :)ale np gdy mam przedział na Km miedzy 90-110 to musi się w tym przedziale mieścić?

Cormay    0

Najlepiej by było gdybyś % pokazał ile osób dostało ze wszystkich składających w każdym z województw bo na razie operujesz danymi jak rasowy polityk.

proszę bardzo:

Lubelskie: 38.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

Zachodniopomorskie: 12.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

czyli znowu przepaść

w lubelskim składał kto tylko mógł bo tam było bardzo łatwo dostać, w zachodniopomorskim wielu nie traciło na to czasu, bo tam wymagania były kosmiczne.

BobsMF    24

tak było łatwo że z wykształceniem wyższym rolniczym i podwójną średnią wojewódzka się nie załapałem

kaban    19

proszę bardzo:

czyli znowu przepaść

w lubelskim składał kto tylko mógł bo tam było bardzo łatwo dostać, w zachodniopomorskim wielu nie traciło na to czasu, bo tam wymagania były kosmiczne.

Poco dawać na Zachodniopomorskie jak i tak Niemiec przyjdzie i zabierze  ;) 

Cormay    0

tak było łatwo że z wykształceniem wyższym rolniczym i podwójną średnią wojewódzka się nie załapałem

To policz ile miałbyś pkt w zachodniopomorskim :)

Na 100% nawet nie złożyłbyś wniosku, szkoda złotówek na paliwo :)

Poco dawać na Zachodniopomorskie jak i tak Niemiec przyjdzie i zabierze  ;)

Chyba taką ideą kierowano się w poprzednim naborze :)

Bo w inny sposób takiej dysproporcji nie da się wytłumaczyć :P

Edytowano przez Cormay

Krassus    95

proszę bardzo:

czyli znowu przepaść

Jakie kosmiczne? W całym kraju zasady były takie same. A że się nie chciało ludziom próbować to do kogo pretensje?

• Like 1

Cormay    0

Jakie kosmiczne? W całym kraju zasady były takie same. A że się nie chciało ludziom próbować to do kogo pretensje?

Punktacja była różna dla rożnych województw, takie same gospodarstwa były różnie punktowane ze względu na to gdzie się znajdowały.

Gdyby zasady były równe dla wszystkich, nie występowałyby takie wypaczenia w proporcjach przyznanych premii.

Miodzio1671    0

Dziś dostarczyłem wszystkie dokumenty :) Jeśli będzie wszystko ok to przyślą mi jakąś decyzje że ok czy kasa na konto wpłynie ? 

Cormay    0

przy podwójnej wojewódzkiej w zachodniopomorskim ile bym miał?

Jakieś 0,25 pkt za hektar, w lubelskim masz 400% więcej pkt za każdy hektar, czyli 1 pkt za ha.

Czyli żeby mieć tyle pkt ile miałeś za swoje 15 ha w lubelskim, w zachodniopomorskim musiałbyś mieć 60 ha. Dlatego tam tak mało rolników fatygowało się z wnioskami, a mimo tego premii dostało tylko trochę ponad 10% składających.

Co za różnica czy twój sąsiad ma 5 tys hektarów czy 5 hektarów? wpływu na produkcje(plony) to nie ma żadnego, ceny ziemi identyczne, zbyt ten sam rynek też, jakie znaczenie ma średnia wojewódzka poza statystycznym?

Edytowano przez Cormay

BobsMF    24

takie samo jak bezrobocie w powiecie

czyli poprzednie nabory też były niesprawiedliwe, bo kasa była rozdzielana na poszczególne woj. a gospodarstwo o tej samej powierzchni  powinno mieć równe szanse nie zależnie od regionu

Edytowano przez BobsMF

ipog13    1

Hej, mam pytanko. Słyszałem znów gdzieś, że jednak mają być przesunięcia środków. Słyszałem, że ma się wyjaśnić do 15 stycznia. Czyt ktoś coś wie o tym więcej? Czy faktycznie wyjaśni się w tym terminie, czy może już wiadomo na ile osób wystarczy kasy, czy może mam jakieś złe info.

pedro2    349

Jakieś 0,25 pkt za hektar, w lubelskim masz 400% więcej pkt za każdy hektar, czyli 1 pkt za ha.

Czyli żeby mieć tyle pkt ile miałeś za swoje 15 ha w lubelskim, w zachodniopomorskim musiałbyś mieć 60 ha. Dlatego tam tak mało rolników fatygowało się z wnioskami, a mimo tego premii dostało tylko trochę ponad 10% składających.

Co za różnica czy twój sąsiad ma 5 tys hektarów czy 5 hektarów? wpływu na produkcje(plony) to nie ma żadnego, ceny ziemi identyczne, zbyt ten sam rynek też, jakie znaczenie ma średnia wojewódzka poza statystycznym?

Jest coś na Twoje dolegliwości, zainwestuj:      1d3a03bbe025.png

• Like 2

witam a czy jak biorę młodego rolnika i mam hodowle opasów na siebie to w ciągu 3 lat muszę wybudować płytę gnojową i silos betonowy na kiszonkę ?

xkrwpx3    0

Witam!  Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia w krusie. Jaka jest minimalna ilośc ziemi aby podlegać ubezpieczeniu w krusie? I czy mogą to być działki leśne? pozdrawiam!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?