Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    172

Garu odpowiedziałem w poprzednim poście. Wszystko na to wskazuje, że 12 miesięcy przed złożeniem wniosku na MR możesz być w posiadaniu gruntów i być płatnikiem krus.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

garu    6

Sorki coś mi się zawiesiło.

Edytowano przez garu

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    71

witam mam pytanie odnosnie składania wniosków na młodego rolnika.Otóż od kiedy mozna składac wnioski w 2015 r ? ile czasu zajmie mi pozbieranie wszystkich dokumetów ? Sory jak sie powtarzam ale nie moge tego nigdzie znalezc na ten rok

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

SW400kruger    40

jesli mowa o tym kursie to czy to ze skonczyłem w 2014 roku technikum rolnicze i zdałem egzamin zawodowy daje taki własnie kurs na 5 lat w szkole tak mowili ze jak tam siwadectwo i dyplom zawodowy to mam to wazne 5 lat i w gminie ta babka co robiła kurs dla innym mowiła ze chyba tak jest ale zeby jeszcze sie gdzies dowiedziec czy na pewno wie moze ktos cos na ten temat ?

Jeśli chodzi o to czy od daty ukończenia szkoły rolniczej(na szczeblu, zawodowym, technicznym, czy nawet wyższym), przez okres 5 lat możemy wykonywać zabiegi środkami ochrony roślin na takiej samej zasadzie jak po ukończeniu kursu chemizacyjnego bądź szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin, to sprawa się przedstawia tak, że owszem możemy jeżeli treść kształcenia w danym zawodzie zakwalifikowanym do zawodów rolniczych zawierała informacje dotyczące ŚOR. Czyli w skrócie: jeśli na świadectwie/dyplomie mamy wpisany przedmiot dotyczący Środków Ochrony Roślin.

Informacja z PODR Boguchwała.

W gminie zazwyczaj ,,wiedzą na chyba". Miałem ukończone szkolenie z zakresu integrowanej produkcji roślinnej, które również na okres 5 lat uprawnia do zakupu i stosowania ŚOR, mimo tego Pani z Gminy zapisała mnie jeszcze na kurs w zakresie stosowania ŚOR i dopiero w ODR mi wytłumaczyli jak to jest, kiedy spostrzegli się, że nie potrzebne mi było to drugie szkolenie, ale to już było przy rozdaniu zaświadczeń, także teraz mam dwa.

freetaxi    172

Był a co potrzeba?

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Miodzio1671    0

O złoty człowiek jesteś :) 
Powiesz mi gdzie to złożyć piętro ? pokój ? Bo właśnie jadę po to wszystko do powiedzmy faceta który mi to pisał a jutro na Częstochowę :)
Może powiesz mi co potrzebne będzie mi na jutro że bym się w miarę przygotował bo mam z 80 km do agencji 

freetaxi    172

Osobiście to byłem parę lat temu a tak to raczej zawsze daję zarobić Poczcie Polskiej. Od składania wniosków są sekretariaty. Na pewno się nie zgubisz, ktoś Ci zawsze pomoże. Wszystko co potrzebujesz to zaświadczenie z krus, dokumenty potwierdzające tytuł prawny do działek. Resztą zajmie się człowiek, który pisał Ci wniosek.

pedro2    374

Dla niektórych nabór na MR to chyba pierwsza okazja wyjścia do ludzi, do urzędu  :D no ale kiedyś trzeba zacząć  :P  @Miodzio wyluzuj, bądź pewny siebie i idź korytarzem jak to Ty byś był tam szefem ^^  Bo jak chlapniesz buraka to Cię tam zjedzą, tylko nie bądź też za bardzo pewny siebie, wyprawa życia  :D

Nie no na serio to człowieku nikt Cię nie ugryzie jak zapytasz gdzie jest sekretariat, a poza tym masz zawsze tablicę z rozpiską na wejściu co gdzie jest...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

freetaxi    172

Czego tu się bać. Zazwyczaj to mili ludzie, którzy są tam po to aby pomóc a nie zaszkodzić :) 

maniek183    8

Nie wiem jak jest w innych oddziałach ale w Toruniu papiery mogę składać codziennie. Bardzo mili i sympatyczni pracownicy. Całkowite przeciwieństwo KRUS-u 

Dzierżawa na 10 lat ile to jest poproszę datą np rozpoczęcie 01.01.2015 do kiedy to jest 10 lat? Bo do tego się doczepili i była poprawka...

freetaxi    172

01.01.2025 a ile?

lesbycool    12

maniek183 po jakim czasie przyszła ci poprawka z Torunia ?

bo też tam będę składał wniosek o płatność  i tak jestem ciekawy jakie tam mają tempo ?

Edytowano przez lesbycool

maniek183    8

I zgadzało by się gdyby pisało że dzierżawa jest od 01 01 2015  do 01 01 2025      ale jeśli wpisane jest  01 01 2015 - 31 12 2024 to tez jest 10 lat czego nie uznali heheh  co stwierdził każdy poza ARiMR 

kolego 2 tygodnie i był telefon żadnego pisma... co było nawet lepsze bo szybsze. Na koniec roku dostali sporo wniosków co chyba i tak niema większego wpływu

swoją drogą widziałem przy składaniu, jak obok dwóch braci składało wnioski... dofinansowanie rodzinne  a i tak najbardziej cieszył się ojciec heheh

freetaxi    172

Kwestia możliwości i kreatywnego myślenia jeśli chodzi o tych dwóch braci. Jeśli chodzi o tą umowę to widoczne niedopatrzenie. Dla mnie to nie jest 10 lat a 10 lat bez jednego dnia.

maniek183    8

To tak jak by rok nie trwał od 1 stycznia do 31 grudnia a do 1 stycznia(włącznie) roku następnego...  

Zresztą wcale nie chodzi o taki drobiazg chcieli to się poprawiło. 

Tylko dziwnie to wygląda gdy z jednej strony walczą o jeden dzień, a z drugiej od rozpoczęcia dzierżawy minęło ich znacznie więcej, dzierżawa i tak może się zakończyć przed upływem 10 lat a agencja już nic do tego nie będzie miała. 

Jeszcze ciekawe zdarzenie na koniec. Kolega chciał powiększyć areał do MR dzierżawą dogadał się z jednym rolnikiem chodziło o 11ha ustalili cenę na dopłaty obszarowe + 300zł/ha Gdy umowa już miała zostać podpisana usłyszał że nie powiedział, że to na MR, a w takiej sytuacji to 800 zamiast 300 bo ty na tym 100tys zarobisz :o

freetaxi    172

Maniek183 matematykę zostawmy swoją drogą a odnośnie Twojego kolegi to pryszcz względem tego z czym ja miałem do czynienia :) 

damian40000    85

znam przypadek że ojciec obrabiał pole x lat bez umowy i było dobrze. Syn chciał mr poszli do właściciela się dogadać on jak usłyszał że młody ma mr dostać to ich wygnał bo nie będą się bogaci jego kosztem.

freetaxi    172

No niestety są to już jakieś relacje międzyludzkie. Kwestia jakiegoś dogadania o ile jest możliwość.

maniek183    8

Sam nie będę miał ale i ty nie będziesz miał i tyle.

Absurd goni absurd a dogadać zawsze się da pod jednym warunkiem, druga strona musi być człowiekiem, a o to coraz trudniej. 

Freetaxi zażądali połowę czy całego MR, bo chyba tylko to może być gorsze?

freetaxi    172

Miałem kiedyś przypadek z konkretną kwotą 30 000 PLN za dzierżawę ponad 10 ha.

To agencja nie będzie robiła problemu jak jest ustanowiona służebność na odmie mieszkalnym dla rodziców jak złoże wniosek o płatność ?

A reszta czyli ziemia ,maszyny i budynki gospodarcze są bez służebności

Edytowano przez rolnik1992-1992

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .