Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

KARGO    81

ile czasu mniej więcej schodzi na całą procedurę - miesiąc czy krócej?

Notariusz od 2 dni do 2 tygodni ( zależne od dostepności notariusza i zebrania odpowiednich dokumentów) mi zajeło to 5 dni

Gmina od 1 dnia do 3 tygodni (zależy czy gmina wystawi ci zaświadczenie o posaidaniu gruntów na podstawie aktu notarialnego ,jeśli nie to musisz czekać aż geodezja prześle dokumenty) Mi wystawili to od ręki i to w 2 gminach

KRUS jesli nasz wszystkie dokumenty to składasz wniosek 1 dnia i czekasz na decyzje ( miła pani w KRUS powiedział ,że może to potrwac do 1 miesiąca , ale decyzja była po 2 tygodniach)

ARIMR numer gospodarstwa dostałem po tygodniu

ARR - przepisanie kwoty mleczej ok. 2 tygodni

Podsumówując cała procedura może trwać od 2 tygodni do prawie 2 miesięcy , wszystko zależy od tego czy wcześniej przygotujemy niezbedne dokumenty no i oczywiście od szczęścia.

Życze powodzenia :)

Arek    113

Jeśli dobrze wyczytałem to we wniosku mr muszę napisać na co mam zamiar przeznaczyć pieniądze?

Jeśli np. po roku zmienią mi się plany to czy bez problemu mogę przeznaczyć pieniądze na co innego (oczywiście związane z produkcją rolną)?

yacenty    565

jak pytaliśmy się z bratem to tylko aneksujesz umowę

my już wiemy ze nam się mocno zmieni plan, ale plany są po to aby się zmieniac :)

Wiadomość z agroFakt.pl

aadam    0

yacenty z ubezpieczeniem w KRUS to jest tak że podlegasz ubezpieczeniu z mocy ustawy a co za tym idzie żaden byle kierownik oddziału nie stoi nad ustawą powinni Cie ubezpieczyć tylko na podstawie aktu notarialnego i oświadczenia złożonego przez Ciebie że posiadasz gospodarstwo powyżej 1ha przeliczeniowego. Ale niestety KRUS rządzi się własnymi prawami więc bez pokłócenia się z połową urzędu i bez znajomości przepisów bez tych dokumentów (żądanych bezprawnie) nic nie da się załatwić:)

Wacek21    35

pozytywna oczywiscie? ja zmieniam Biznesplan i wysyłam brata do Czesochowy w piatek, mysle ze do konca listopada juz cos bedzie wiadomo...

suzuki21l    5

wczoraj miałem telefon że mam się stawić w arimr, dzisiaj byłem koleś dał mi do podpisania 2 dokumęty i powiedział że jutro wysyła pozytywną decyzje,i moge zaczynać załatwiać darowizne gospodarstwa itp formalnośći. HURA!!!!!!!!!! Nreszcie, tylko że i tak jeszcze muszę czekać na decyzje w sprawie RS ojca, a jak ojciec się nie załapie?????????

nasil90    94

A te decyzje o RS to będą wysyłane pocztą czy w internecie będzie lista czy osobiście trzeba się stawić ?

Wacek21    35

My uznalismy, ze nawet jesli ojciec nie załapie sie na RS to i tak przepisujemy gospodarstwa, bo mozna sie zalapac na MGR a i tak mama bedzie musiala placic skladke bo ma za malo lat by przejsc na rente, badz emeryture, badzmy narazie dobrej mysli :huh:

lukaszz110    2

@yacenty mam pytanie do ciebie bo wpisałem w wniosku MR tam gdzie byłu 3 etapy rozwoju ze do 2013 kupie ciągnik 120-160KM ale okazało sie ze cięgnik bede brał a AgroHandlu no i ma 117KM bo plany sie zmieniły troszke

czy moge kupić go bez żadnego aneksowania umowy

żadnej umowy jeszcze nie podpisywałem z ARiMR

czekam na rente

moim zdaniem agencia nie powinna sie czepiać tego ze ciągnik miał być minimum 120 a ja wziołem 117KM. Ważne jest ze pieniądze poszły na ciągnik a nie zostały przejedzone a poza tym jaki ciągnik kupisz za 75tyś 120konny nowy? :blink:

w ARiMR powiedziano mi ze w MGR główny nacisk bedzie na młodych rolników którzy przejeli gospodarstwo w zamian za RS

więc składajcie na modernizacje z bratem :huh:

pozytywna oczywiscie? ja zmieniam Biznesplan i wysyłam brata do Czesochowy w piatek, mysle ze do konca listopada juz cos bedzie wiadomo...

Tak pozytywna, ja wysłałem poprawki pocztom w ciągu 2 tygodni otrzymałem decyzje.

aadam    0

w ARiMR powiedziano mi ze w MGR główny nacisk bedzie na młodych rolników którzy przejeli gospodarstwo w zamian za RS

Kto Ci takich rzeczy naopowiadał? wnioski będą punktowanie nie zależnie od tego czy jesteś po MR na rentę czy też nie. A wsparcie będzie przyznawane w zależności od ilości zdobytych punktów.

yacenty    565

@yacenty mam pytanie do ciebie bo wpisałem w wniosku MR tam gdzie byłu 3 etapy rozwoju ze do 2013 kupie ciągnik 120-160KM ale okazało sie ze cięgnik bede brał a AgroHandlu no i ma 117KM bo plany sie zmieniły troszke

czy moge kupić go bez żadnego aneksowania umowy

żadnej umowy jeszcze nie podpisywałem z ARiMR

czekam na rente

moim zdaniem agencia nie powinna sie czepiać tego ze ciągnik miał być minimum 120 a ja wziołem 117KM. Ważne jest ze pieniądze poszły na ciągnik a nie zostały przejedzone a poza tym jaki ciągnik kupisz za 75tyś 120konny nowy? :blink:

ekspertem nie jestem w tej materii ale skoro piszesz 120-160 a bierzesz 117 to moze byc dym, niby tylko 3km a jednak 3km

ja bym pisał aneks do umowy i juz.

wtedy spisz spokojnie - wszystko jest na prawie.

wydaje mi się ze nikt nie powinien robić problemu z tego tytułu

wpisz sobie 100-160 i juz :(

paul190    0

lukaczmarek    265

to nie jest zbyt dobra informacja ponieważ trzeba się wyrobić z przepisaniem ziemi do 28 stycznia a napewno większość nie wyrobi się w tym terminie

Tak tylko nas Młodych rolników z tych województw co nie będzie drugiego naboru pozostawiają na lodzie bo jak ktoś nie jest mleczarzem a jest świeżym MR to furtkę ma już zamknięta powinni zrobić w tych województwach nabór jeszcze dla MR ten drugi

Waldekps2    2

Mi przyslali "Zawiadomienie o nizalatwieniu sprawy w terminie". Napisano w nim ze "Powodem niedochowania terminu jest trwające postepowanie dowodowe". Sprawa mojego wniosku ma zostac rozpoznana w terminie do 15.10.2010. Niewiem oco chodzi. Dostal ktos jeszcze takie pismo??

gabrys    0

Mi przyslali "Zawiadomienie o nizalatwieniu sprawy w terminie". Napisano w nim ze "Powodem niedochowania terminu jest trwające postepowanie dowodowe". Sprawa mojego wniosku ma zostac rozpoznana w terminie do 15.10.2010. Niewiem oco chodzi. Dostal ktos jeszcze takie pismo??

NO ja też to pisemko dostalem tylko u ciebie jest termin do 15.10 2010 :D a u mnie do 22.12.2010 DZWONILEM do nichi nie mogą się wyrobić :)

Piotrz98    1

Nie wiem czy dobrze zrozumialem te pisemko z ARIMR na stronce o MGR ale czy w tym terminie nie dla mleczarzy nie bedzie można skladac w wojewodztwie warminsko-mazurskim juz? Od (18 do 28 stycznia) Jest podane ze w tym wiejewodztwie i kilku innych moga skaldac mleczarze do 17 a pozniej co z tymi nie mleczarzami??;/ Czy normalnie po tym terminie 17 stycznia mogą ci młodzi skladać??

Wynika z tego że od 3 do 17 mogą składać wszyscy mleczarze a od 17 do 28 tylko mleczarze w tych 6 województwach a pozostałych województwach mogą pozostali rolnicy . Czyli w 6 województwach maja wyłączność producenci mleka . A niedawno minister Sawicki mówił że czekamy z Modernizacja na Młodych rolników ale jak widać nie na tych z tych 6 województw kompletna dyskryminacja !! Po mojemu powinni zrobić ten pierwszy nabór dla producentów Mleka i pozostałych Młodych rolników żeby ci młodzi nie mleczarze tez mieli szanse odnowić sobie park Maszynowy . A potem drugi nabór dla reszty rolników

zbigniewPGR    0

Ja się pewnie się na MGR w tym roku nie załapie :D a szkoda bo w łódzkim jest 3,5 tys wniosków do wykorzystania po 115.000 zł średnio na osobę :/ nie zdążę bo nawet nie mam decyzji o przyznaniu MR, a święta tuż tuż, a decyzje pewnie dostanę na początku grudnia :/

Oby był kolejny nabór do roku 2013!

IMM    0

Przed wyborami minister mógł podac ten artykuł z modernizacją, a nie obiecywal złote góry.A po wyborach wyszło szydło z worka . porażka normalnie

jarecki82    3

Czyli wygląda na to że czapa. W opolskim tylko mleczarze :)

Mam 5 km do granicy z woj. łódzkim i 10 km do granicy ze śląskim a tam kasy zostało sporo. To się nazywa pech :D

Jeszcze ojciec nie dostanie renty( bardzo możliwe bo mamy 27 ha a na opolskie to Pikuś) i cała kasa się pójdzie jeb...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?