Skocz do zawartości

Polecane posty

kaziu1992    0

Pedro2  jestem ubezpieczony już 3 lata w krusie jako domownik to może sprawnie szybko załatwię to zaświadczenie i tak sie zastanawiam czy nie kupić im kawę jakaś lepsza żeby sie pospieszyli :D

freetaxi    464

Od kilku godzin do kilku tygodni.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

www.prow2014-2020.pl

Wiadomość z agroFakt.pl

no to ładna k**wa rozbieżność jest w tych  urzędach Krusu a oni się utrzymują z naszych składek i podatków powinni nas po rękach całować a nie tak olewać :D

pedro2    634

post usunięty

Edytowano przez pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Rojda1994    67

Pytanie: jak wysłałem do ARimR prośbe o zmniejszenie hektarów to ile bede czekal za odpowiedzią? ( przed siwetami wysyłałem, 19 grudnia)

pedro2    634

Byłem, złożyłem i wszystko ok ;) Skierowali mnie na  informację, facetka bardzo miła (rzadkość) wszystko przejrzała i stwierdziła, że nie ma problemu ze służebnością na ziemię, co innego gdyby dotyczyła budynków. Konsultowała z radcą prawnym i żadnych oświadczeń nie trzeba więc happy ;)  

asasinator666    107

Wniosek złożony 9.12 a dzisiaj się dowiedziałem, że pieniądze 29.12 już na koncie były. Także mam służebność (1 pomieszczenie w oborze i 1 w garażu); nic w tej sprawie nie wypełniałem i nikt się ze mną nie kontaktował z Agencji (Olsztyn).

freetaxi    464

Rojda bodajże do 2 tygodni mają czas. Pedro nie pomyliłeś się przypadkiem? Służebność dotycząca ziemi? Na pewno?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

www.prow2014-2020.pl

staszek1234    1

ja również miałem służebność dla rodziców do jednej działki wpisane w akcie notarialnym i żadnych problemów mi armir nie robił

freetaxi    464

A u moich klientów zapisy służebności dotyczące ziemi skutkowały wezwaniem z Agencji. 

www.prow2014-2020.pl

Magda_86    21

A u moich klientów zapisy służebności dotyczące ziemi skutkowały wezwaniem z Agencji. 

W aktualnym naborze? Czy w starszych naborach?

freetaxi    464

Z tego też. Wczoraj nawet dzwonił do mnie wieczorem użytkownik forum bodajże z pomorskiego i mówił, że miał wezwanie i musi usunąć wpis. 

www.prow2014-2020.pl

pedro2    634

No przecież w akcie czarno na białym mam 12 ha z groszami i nie ma problemu... 

tadzio    11

no to ładna k**wa rozbieżność jest w tych  urzędach Krusu a oni się utrzymują z naszych składek i podatków powinni nas po rękach całować a nie tak olewać :D

Ja czekałem około 3 tygodni jak złożyłem papiery w KRUS-ie. Przychodzi Ci decyzja do domu i dopiero występujesz o zaświadczenie, że jesteś rolnikiem :)

staszek1234    1

ja mam tylko kilka arów służebności dla rodziców ale na działce 8 ha i nie jest określone dokładnie w którym miejscu działki, mam nadzieję że jak do tej pory do tego nie mieli pretensji to i już nie będą mieć ;)

pedro2    634

@freetaxi a zdarza się, że po złożeniu wniosku o płatność odrzucają, nie wypłacają premii?? Bo nie wiem czy dawać zaliczki na sprzęt czy poczekać ;)

pawel5314    1

Ja czekałem około 3 tygodni jak złożyłem papiery w KRUS-ie. Przychodzi Ci decyzja do domu i dopiero występujesz o zaświadczenie, że jesteś rolnikiem :)

ja w KRUSie po złozeniu wniosku o ubezpieczenie , miło poprosiłem, że pilnie zalezy mi na wydaniu decyzji i zaświadczeniu do ARiMR  i dostałem wniosek o wydanie takowego zaświadczenia, było to w środę a nastepnego tygodnia we wtorek z rana telefon z KRUS o możliwosci odebrania zaswiadczenia, wiec nie wiem, sprawy chyba lepiej nalezy załatwiać na miejscu, a nie przez pocztę

freetaxi    464

Pedro2 chociaż w Twoim przypadku problem może stanowić tylko służebność to wstrzymaj się z jakimikolwiek zaliczkami. Miesiąc Cię nie zbawi.

www.prow2014-2020.pl

maniek183    8

Długo mnie tu nie było hehe

Odnośnie KRUSU to chyba zależ od "pazerności" oddziału. Nie pamiętam jaka to była data ale, przykładowo w poniedziałek ok godziny 14 załatwione papiery. Wtorek 9 rano listonosz z papierami do opłacenia składek  :huh:  zaświadczenie w środę od ręki po opłaceniu.

Mam pytanie, wpisane co się kupi lecz będzie zmiana, a chodzi mi o to czy robiąc zmianę muszę w niej od razu rozdysponować całą kwotę? Czy mogę część w końcu są 3 lata. Czyli wpisuje że wydam np: 30tys na to czy tamto a jak wymyślę co dalej dopiszę resztę. 

Z zadatkowaniem poczekaj lepiej mieć kasę w ręku i  wtedy działać. Ja zadatkowałem ale z przekonaniem że się nie uda MR i wyłożę własne, na następny sprzęt musiał bym czekać 7 miesięcy...

freetaxi    464

W PRG musisz mieć wpisane cokolwiek ale musi pokryć kwotę 70 000 PLN.

www.prow2014-2020.pl

pedro2    634

Trzeba będzie się wstrzymać w takim razie, lepiej spać spokojnie :P Akurat dziś rano dzwonił dealer, że jeszcze uda mu się ściągnąć maszynę po końcoworocznej promocji i tak kombinuję teraz jak koń pod górę...  :mellow:

Magda_86    21

A czy ktoś wie czy Młody Rolnik musi mieć skończony kurs BHP w zakresie rolnictwa?

I drugie pytanie. Czy trzeba prowadzić ewidencję dezynfekcji magazynów zbożowych?

vdan    5

Co zrobić w przypadku przejęcia całego gosp. rolnego wraz z dzierżawami od ANR? jaka jest możliwość przejęcia dzierżaw w akcie notarialnym?, z tego co wiem ANR nie zgadza się na żadne cesje. Jest jakaś inna możliwość?, dodam że mój tato chce przejść na wcześniejszą emeryturę rolniczą i nie może mieć żadnej ziemi. Ja we wniosku zapisałem tylko ziemię której mój tato jest właścicielem  premię otrzymam ale co z emeryturą? Mam oddać ANR ziemię - to jest chore, a program rolno-środowiskowy , masakra, uważajcie na to !!!! ja mam ogromny problem. ANR zabroniła jedynego wyjścia z sytuacji !!!! Dziadostwo. Złożyłem wniosek z prośbą o przejęcie dzierżaw, tylko nie wiem po co jak zabraniają cesji !!!

endrju    21

Mam pytanie co do kursu chemizacyjnego  ,  jeśli   użyczam opryskiwacza od ojca to mogę się powoływać ,że on mi wykonuje zabiegi chemizacyjne ? a druga rzecz to trochę związana z osn , ojciec prowadzi  hodowlę bydła mlecznego  i produkuje około 250 -300 ton obornika rocznie  ma ktoś może wzór umowy   (że niby ja kupuje obornik od ojca ) żeby nie miał problemu z nadprodukcją obornika :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez tomeq
      Witam!

Zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowników ww ciągnika. Interesują mnie opinie, awarie jakie się wam przytrafiły i czy ogólnie kupilibyście go drugi raz.
    • Przez JanKropka
      Witam,

maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..

z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

- Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

- Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

a działalność ta to TYLKO:

Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

- i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.