Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaziu1992    0

Pedro2  jestem ubezpieczony już 3 lata w krusie jako domownik to może sprawnie szybko załatwię to zaświadczenie i tak sie zastanawiam czy nie kupić im kawę jakaś lepsza żeby sie pospieszyli :D

Wiadomość z agroFakt.pl

no to ładna k**wa rozbieżność jest w tych  urzędach Krusu a oni się utrzymują z naszych składek i podatków powinni nas po rękach całować a nie tak olewać :D

pedro2    350

post usunięty

Edytowano przez pedro2

Rojda1994    67

Pytanie: jak wysłałem do ARimR prośbe o zmniejszenie hektarów to ile bede czekal za odpowiedzią? ( przed siwetami wysyłałem, 19 grudnia)

pedro2    350

Byłem, złożyłem i wszystko ok ;) Skierowali mnie na  informację, facetka bardzo miła (rzadkość) wszystko przejrzała i stwierdziła, że nie ma problemu ze służebnością na ziemię, co innego gdyby dotyczyła budynków. Konsultowała z radcą prawnym i żadnych oświadczeń nie trzeba więc happy ;)  

asasinator666    106

Wniosek złożony 9.12 a dzisiaj się dowiedziałem, że pieniądze 29.12 już na koncie były. Także mam służebność (1 pomieszczenie w oborze i 1 w garażu); nic w tej sprawie nie wypełniałem i nikt się ze mną nie kontaktował z Agencji (Olsztyn).

freetaxi    170

Rojda bodajże do 2 tygodni mają czas. Pedro nie pomyliłeś się przypadkiem? Służebność dotycząca ziemi? Na pewno?

Edytowano przez freetaxi

staszek1234    1

ja również miałem służebność dla rodziców do jednej działki wpisane w akcie notarialnym i żadnych problemów mi armir nie robił

freetaxi    170

A u moich klientów zapisy służebności dotyczące ziemi skutkowały wezwaniem z Agencji. 

Magda_86    21

A u moich klientów zapisy służebności dotyczące ziemi skutkowały wezwaniem z Agencji. 

W aktualnym naborze? Czy w starszych naborach?

freetaxi    170

Z tego też. Wczoraj nawet dzwonił do mnie wieczorem użytkownik forum bodajże z pomorskiego i mówił, że miał wezwanie i musi usunąć wpis. 

pedro2    350

No przecież w akcie czarno na białym mam 12 ha z groszami i nie ma problemu... 

tadzio    11

no to ładna k**wa rozbieżność jest w tych  urzędach Krusu a oni się utrzymują z naszych składek i podatków powinni nas po rękach całować a nie tak olewać :D

Ja czekałem około 3 tygodni jak złożyłem papiery w KRUS-ie. Przychodzi Ci decyzja do domu i dopiero występujesz o zaświadczenie, że jesteś rolnikiem :)

staszek1234    1

ja mam tylko kilka arów służebności dla rodziców ale na działce 8 ha i nie jest określone dokładnie w którym miejscu działki, mam nadzieję że jak do tej pory do tego nie mieli pretensji to i już nie będą mieć ;)

pedro2    350

@freetaxi a zdarza się, że po złożeniu wniosku o płatność odrzucają, nie wypłacają premii?? Bo nie wiem czy dawać zaliczki na sprzęt czy poczekać ;)

pawel5314    1

Ja czekałem około 3 tygodni jak złożyłem papiery w KRUS-ie. Przychodzi Ci decyzja do domu i dopiero występujesz o zaświadczenie, że jesteś rolnikiem :)

ja w KRUSie po złozeniu wniosku o ubezpieczenie , miło poprosiłem, że pilnie zalezy mi na wydaniu decyzji i zaświadczeniu do ARiMR  i dostałem wniosek o wydanie takowego zaświadczenia, było to w środę a nastepnego tygodnia we wtorek z rana telefon z KRUS o możliwosci odebrania zaswiadczenia, wiec nie wiem, sprawy chyba lepiej nalezy załatwiać na miejscu, a nie przez pocztę

freetaxi    170

Pedro2 chociaż w Twoim przypadku problem może stanowić tylko służebność to wstrzymaj się z jakimikolwiek zaliczkami. Miesiąc Cię nie zbawi.

maniek183    8

Długo mnie tu nie było hehe

Odnośnie KRUSU to chyba zależ od "pazerności" oddziału. Nie pamiętam jaka to była data ale, przykładowo w poniedziałek ok godziny 14 załatwione papiery. Wtorek 9 rano listonosz z papierami do opłacenia składek  :huh:  zaświadczenie w środę od ręki po opłaceniu.

Mam pytanie, wpisane co się kupi lecz będzie zmiana, a chodzi mi o to czy robiąc zmianę muszę w niej od razu rozdysponować całą kwotę? Czy mogę część w końcu są 3 lata. Czyli wpisuje że wydam np: 30tys na to czy tamto a jak wymyślę co dalej dopiszę resztę. 

Z zadatkowaniem poczekaj lepiej mieć kasę w ręku i  wtedy działać. Ja zadatkowałem ale z przekonaniem że się nie uda MR i wyłożę własne, na następny sprzęt musiał bym czekać 7 miesięcy...

pedro2    350

Trzeba będzie się wstrzymać w takim razie, lepiej spać spokojnie :P Akurat dziś rano dzwonił dealer, że jeszcze uda mu się ściągnąć maszynę po końcoworocznej promocji i tak kombinuję teraz jak koń pod górę...  :mellow:

Magda_86    21

A czy ktoś wie czy Młody Rolnik musi mieć skończony kurs BHP w zakresie rolnictwa?

I drugie pytanie. Czy trzeba prowadzić ewidencję dezynfekcji magazynów zbożowych?

vdan    5

Co zrobić w przypadku przejęcia całego gosp. rolnego wraz z dzierżawami od ANR? jaka jest możliwość przejęcia dzierżaw w akcie notarialnym?, z tego co wiem ANR nie zgadza się na żadne cesje. Jest jakaś inna możliwość?, dodam że mój tato chce przejść na wcześniejszą emeryturę rolniczą i nie może mieć żadnej ziemi. Ja we wniosku zapisałem tylko ziemię której mój tato jest właścicielem  premię otrzymam ale co z emeryturą? Mam oddać ANR ziemię - to jest chore, a program rolno-środowiskowy , masakra, uważajcie na to !!!! ja mam ogromny problem. ANR zabroniła jedynego wyjścia z sytuacji !!!! Dziadostwo. Złożyłem wniosek z prośbą o przejęcie dzierżaw, tylko nie wiem po co jak zabraniają cesji !!!

endrju    18

Mam pytanie co do kursu chemizacyjnego  ,  jeśli   użyczam opryskiwacza od ojca to mogę się powoływać ,że on mi wykonuje zabiegi chemizacyjne ? a druga rzecz to trochę związana z osn , ojciec prowadzi  hodowlę bydła mlecznego  i produkuje około 250 -300 ton obornika rocznie  ma ktoś może wzór umowy   (że niby ja kupuje obornik od ojca ) żeby nie miał problemu z nadprodukcją obornika :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?