Skocz do zawartości

Polecane posty

jaroWM    26

jeśli nie ma zwierząt - tylko produkcja roślinna, może być bez budynków (prócz czasem, jak powyżej dolnośląskiego...)

natomiast jeśli chodzi o służebności, to znam typa z poprzednich naborów, który na jednej z dzierżawionych od ojca działek rolnych miał służebność na obcą babę, (która kiedyś mieszkała w tym obejściu) na 30 arów.

pedro2    342

To za co płacicie notariuszom skoro Wam taki bajzel w papierach zostawiają?? U mnie też było coś z tą służebnością i nawet nikt o tym nie wiedział, notariusz chciała akt zgonu i zrobiła porządek... Tak samo z księgami był bałagan, teraz jest wszystko zrobione na cacy ;)

A z ziemią jest ten sam problem co z budynkami?? Mam część ziemi zapisaną za "dożywocie"

Edytowano przez pedro2

Wiadomość z agroFakt.pl

Nie wiem może tak mają Notariusze, nie umie wyjaśnić tego. A u mnie Notariusz oprócz z ta Służebnościom to zrobiła mi Notariusza błąd z jej samej winy. Zamiast napisać nr działki 295/2 to napisała 295 i arimr wstrzymała mi płatność. Ale złożyłem szybko korektę i ok. Notariusz zrobił aneks ze z jej winy omyłkowo napisała i takie tam. I po kłopocie

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.13 +1p. ostrzeżeń

cebula440    0

Jutro spróbuję ustalić co i jak w sytuacji służebności budynku inwentarskiego czy jego części i napiszę na forum.

dziękuje

mariuszalu    1

Ja mam służebność na rodziców, że mogą korzystać z domu i garażu, oraz babcia ma 30 arów na działce oraz może korzystać z części budynku inwentarskiego i przeszło(miała tak wcześniej zapisane na rodziców i to przeszło dalej na mnie). Kasa jest jest już dawno na koncie, tylko teraz nie wiem już sam czy tak może być...

freetaxi    169

Ustaliłem, że takie rzeczy jak służebność części budynku inwentarskiego przechodzą. Jeśli ktoś ma wpisany cały budynek to niektórzy mogą to zakwestionować podczas weryfikacji wniosku o płatność. Moja rada unikać takich zapisów jeśli jest taka możliwość. A jeśli już ktoś musi jednak mieć tą służebność w akcie to składajcie wnioski o płatność. Nie ma na co czekać. Najwyżej będzie trzeba robić stosowne zmiany tak jak użytkownicy pisali parę postów wyżej. Pedro a dużo masz tej ziemi w ramach służebności ujętej?

Edytowano przez freetaxi

freetaxi    169

Informacje na temat ankiety monitorującej i instrukcję jej wypełniania znajdziesz na stronie internetowej Agencji.

jaroWM    26

ankiety to jakoś za kilka lat wypełnia się i oddaje.

ważne jest, aby mieć już teraz wypełnione w razie kontroli 3 "checklisty" - sytuacja w gosp. zakresie ochrony środowiska, warunków utrzymania zwierząt i higieny i bezpieczeństwa produkcji.

ze służebnościami problemu nie ma, jeśli wpisana osoba nie żyje. problem może być, jeśli osoba żyje, Agencja może zechcieć  zrzeczenia się służebności przez nią, a ta osoba mówi nam "pocałuj mnie w d..."

Legend    0

ankiety to jakoś za kilka lat wypełnia się i oddaje.

ważne jest, aby mieć już teraz wypełnione w razie kontroli 3 "checklisty" - sytuacja w gosp. zakresie ochrony środowiska, warunków utrzymania zwierząt i higieny i bezpieczeństwa produkcji.

ze służebnościami problemu nie ma, jeśli wpisana osoba nie żyje. problem może być, jeśli osoba żyje, Agencja może zechcieć  zrzeczenia się służebności przez nią, a ta osoba mówi nam "pocałuj mnie w d..."

Witam , masz może wzór jak ma wyglądać taka "cheklista" i co ma w niej być zawarte ?

huard    4

Freetaxi dostałem już premie na młodego rolnika (tegoroczną)wszystko składałem na umowe dzierżawy i mam pytanie bo w krusie jestem jako rolnik a rodzice jako domownicy, a w gminie podatek jest nadal na ojca czy dla agencji moze tak zostać?

freetaxi    169

Może zostać na ojca. Przynajmniej tak twierdzili w lubelskim oddziale.

Edytowano przez freetaxi

huard    4

ok ale czy np jak ojciec kupował paliwo na faktury i składał do gminy na zwrot to czy ja tez będe mógł kupowac?

freetaxi    169

Tak. Będziesz mógł składać wniosek o zwrot podatku akcyzowego od zakupionego paliwa rolniczego.

freetaxi    169

Karta weryfikacji spełnienia w gospodarstwie rolnym standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt powinna być wypełniona w momencie złożenia wniosku a na jej podstawie powinno być dołączone do wniosku „Oświadczenie wnioskodawcy w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie”. Różnie z tym oświadczeniem było. Od osób, które prowadziły już gospodarstwo było wymagane. A od osób, które dopiero planowały przejęcie raczej nie.

Edytowano przez freetaxi

dzikijohn    19

A ja mam pytanko odnośnie umów użyczenia. Załóżmy że ojciec użyczył mi stodołę jednak na 1/3 stodoły na lato chce wstawić 10 byków - przejdzie takie użyczenie?

dzikijohn    19

Stodoła ma 3 klepiska - jedno klepisko chcę odgrodzić szczelną ścianą z desek. Przejdzie? Ewentualnie wstawić ścianę z rolek słomy. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się