Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slepy78    0

Mam pytanie: zawarłem umowę dzierżawy z właścicielem w starostwie .Starostwo wzięło sobie orginał umowy a nam dało ksero z potwierdzeniem orginału.

Czy mam prawo żądać okazania orginału do przedstawienia w agencji?

freetaxi    170

Agencja będzie chciała oryginał, zrobi sobie ksero i poświadczy za zgodność. Jak dla mnie to Ci to nie przejdzie.

slepy78    0

A jakby w starostwie poświadczył orginał notariusz?

Albo pracownik powiatowego biura arimr bo siedziba ich jest w tym samym budynku co starostwo?

Edytowano przez slepy78

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Zrób kserokopię tej umowy i niech Ci notariusz poświadczy za zgodność z oryginałem. Też przejdzie. 

pedro2    349

Czy zaświadczenie z KRUS-u jest niezbędne?? Nie może być to decyzja?? Bo dziś załatwiałem resztę papierków i wyleciało mi z głowy to zaświadczenie  :blink: dzwoniłem do facetki z odr powiedziała że decyzja może być, ale jechać 70 km w jedną stronę i okaże się że trzeba zaświadczenie to będzie lipa... Ile trzeba czekać na to zaświadczenie?? Decyzja przyszła 23 grudnia.

slepy78    0

To w starostwie trzeba będzie zapłacić 9 zł za odbitkę i notariusz

A ile notariusz wezmie?

freetaxi    170

Pedro w rozporządzeniu jest mowa o zaświadczeniu z właściwego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik. Ja nigdy nie kombinowałem z decyzją. Slepy to są jakieś groszowe sprawy nie wiem dokładnie. 

Edytowano przez freetaxi

IGL    32

Decyzja raczej nie przejdzie, kolega pojechał z decyzją i go odesłali.

DjFarmerr    69

24.11 złożony wniosek o płatność. 12.12 byłem osobiście na poprawce i dziś dotarł przelew :-) Wlkp :-)

macko25    5

ja złożyłem 26.11 i do dziś ani jednej poprawki i ani przelewu wiec cierpliwie czekam hm

warchest    46

ja zlozylem 7.11 poprawka 3.12 i narazie czekam to dlugo czekam a ten okres na wyplacenie 60 dni liczy sie od wniosku czy poprawki ? a pieniadze trzeba wydac 3 lata i termin liczy sie od dnia wplyniecia pieniedzy na konto ?

warchest    46

to jak wedlug zlozenia wniosku czas dlugi cos mam inni szybciej duzo dostali a ja tyle czekam teoretycznie 60 dni to 7 stycznia powinienem dostac

3 poprawke dawalem a 9 dzwonilem do tej co mi prowadzila to to mowila ze wszystko bylo dobrze i mial isc ze jzu do zaplaty to co jest nie tak ?

Edytowano przez warchest

chuck00    10

Mam pytanko, mianowicie jestem na etapie składania wniosku o nadanie nr identyfikacyjnego (gospodarstwa). Czy konieczne jest podawanie pełnomocnika? Oraz czy razem z tym wnioskiem mogę składać kolejny o wypłatę? Zaświadczenie z KRUS-u załatwię na miejscu, konto w Banku założe dosłownie "po drodze". Tylko czy uda się to wszystko tak ładnie załatwić w jutrzejsze popołudnie...

freetaxi    170

Kolego ja po akcjach w dolnośląskim OR nawet odradzam Ci wpisywanie jakiegokolwiek pełnomocnika. Wniosek o nadanie numeru składasz w Biurze Powiatowym. Jak dobrze zagadasz to dostaniesz go tego samego dnia. A wniosek o płatność składasz w Oddziale Regionalnym. 

chuck00    10

Z tym pełnomocnikiem chciałem się upewnić, bo wydawało mi się to nieco dziwne. Wszystko do tego momentu składałem w Biurze Powiatowym, a wniosek o płatność w Regionalnym? Trzeba będzie pocztą to załatwić.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

freetaxi mam pytanie. nie posiadam numeru NIP bo już teraz ich nie nadają a chciałbym wziąć na stacji fakturę VAT na zakupione paliwo a potem złożyć w gminie o zwrot akcyzy. Jest to możliwe bez NIP-u?

freetaxi    170

Tak. Dane na fakturze nie muszą zawierać numeru NIP o ile wystawiane są na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych.

Edytowano przez freetaxi

pedro2    349

W takim razie trzeba lecieć po zaświadczenie jutro  ;[ Wniosek  mam z datą dzisiejszą więc trzeba będzie napisać drugi po otrzymaniu zaświadczenia, ile się na to czeka?? 

freetaxi    170

Zależy. Bywa, że dostaniesz od ręki. Zdarzało się, że ludzie czekali do miesiąca. Zależy od placówki. Poproś na miejscu, że chcesz do wniosku o płatność. Jak tak zrobiłem telefonicznie w łódzkim (nie pamiętam gdzie dokładnie) i urzędniczka prosiła przyjechać młodemu człowiekowi następnego dnia po odbiór. 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli mam po prostu chcieć od sprzedawcy żeby wystawił mi fakturę z numerem PESEL zamiast NIP-u. Bo dziś jedna Pani powiedziała mi że muszę NIP podać

freetaxi    170

Nie słuchaj Pani :) Podajesz imię i nazwisko, adres. Żadnych numerów pesel i nip.  Popatrz tutaj pytanie 26 i 27 https://bip.minrol.gov.pl/Informacje-Branzowe/Zwrot-podatku-akcyzowego/Najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-zwrotu-podatku-akcyzowego-od-zakupionego-paliwa-rolniczego2

Edytowano przez freetaxi

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wielkie dzięki :)

endrju    18

a ja mam problem  z weryfikacją wniosku o płatność :) Pani która mi go sprawdza dzwoniła do mnie ,że na księdze wieczystej jednej działki  jest ustanowiona służebność osobista  ,prawo użytkowania i dożywocia   na moją babcię , która  wcześniej pracowała na tej ziemi  a następnie przekazała to rodzicom  i nie wiem czy zamieszał tutaj notariusz czy jak ,że  nie zrobił z tym porządku  :unsure:     i czemu akurat mają z tym problem ludzie z agencji ? 

Edytowano przez endrju

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?