Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale mi sie o punkty nie rozchodzi, tylko czy przejdzie nawet bez punktow?

freetaxi    170

Będzie nowy nabór, będą zasady punktacji. Teraz to nie wiedzą o tym nawet najstarsi górale. 

macin87    42

Witam ....Skladalem wniosek na przyznanie premi dla Mlodego Rolnika . Dostalem 16,93 punkta co dalo mi 9532 miejsce na liscie ,,,Premier obiecuje wiecej pieniedzy , Jak myslicie czy bedzie tyle srodkow ze sie zalape . czy mozna zapomniec o premi ?..

Mi się wydaje że na te 10 tys wniosków kasę znajdą..choć dobrze by było żeby jak najwiecej osób dostało premie,chociaż 12 tys,połowa składających.

Możemy zapomnieć że bedzie dodatkowa kasa. Aktualne informacje są takie że starania są o zamknięciu obecnej listy

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz93    17

12.11 złożony wniosek, dziś, 22.12 kasa na koncie :)

Miałem 3 dzierżawy z możliwością rozwiązania umowy, przeszło bez aneksów.

woj. Podlaskie

bastek2210    42

Witam może wie ktoś czy w moim przypadku mam szanse na otrzymanie mr. Od małego jestem właścicielem gospodarstwa (które otrzymałem w spadku po ojcu ). Gdy ukończyłem 18 lat oddałem te ziemię w dzierżawę. Nie płacę krus-u  Za 2 lata ukończę szkołę rolniczą. Czy w tym przypadku mam szanse na mr? 

Edytowano przez bastek2210

Tomek90wlkp    17

macin87, mógłbyś podać źródło informacji? Z ciekawości pytam, bo była niedawno informacja, że resztki środków, które nie zostaną wykorzystane, zostaną przeniesione na młodych rolników z tegorocznego naboru.

Edytowano przez Tomek90wlkp

bastek2210    42

freetaxi Tak mam umowę dzierżawy na 10 lat jeśli o to chodzi.

Edytowano przez bastek2210

Tomek90wlkp    17

macin87, oglądałem dzisiejszy agrobiznes i mnie w sumie tym linkiem zaskoczyłeś. Informacja jest taka, że nowy nabór na młodego rolnika musi poczekać aż zakończy się stary, bo będą jeszcze środki z innych działań przesuwać właśnie na młodych rolników. Proszę więc, nie siej zamętu.

macin87    42

No kolego ten wątek ciebie nie dotyczy bo pewnie nie składałeś na stary nabór. Za to ja i inni koledzy składali i nie załapali się (przyjęto ok.7500 wniosków). Byłą informacja że jeszcze przyjmą 900 (co mnie cieszyło), a dziś się okazało że jednak nie i znowu będę musiał latać z papierami o ile będzie sens składać na nowy nabór

A tu zamęt sieją osoby które chcą składać na nowy nabór jak jeszcze nic nie wiadomo. Dajcie sobie na wstrzymanie niech starą listę zamkną

Edytowano przez macin87

Tomek90wlkp    17

Zdziwię Ciebie, wniosek złożyłem w starym naborze i troszkę mi zabrakło. Nie rozumiem Twojego zakłopotania, czekamy na styczniowe posiedzenie zarządu i jego decyzje odnośnie przesunięć, bo zostaną niewykorzystane środki z innych działań. Bezsensowne jest więc spekulowanie.

macin87    42

Trzymam kciuki za twój optymizm ja też na tym skorzystam tylko w tym reportażu są chyba nastawieni pesymistyczne na to (ciągle mało tej kasy a chętnych z roku na rok więcej)

waldek91    1

Około tygodnia temu dostałem pismo z Agencji ,,Niezałatwienie sprawy w terminie" i że do 31.12.2014 dostanę kasę. Do dzisiaj cicho, nie zdziwię się jak przeleją 31.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kiedy ma byc wiadomo czy przesuna jakies pieniadze?

KACZOR1984    1

Mnie się wydaje że MR się nie rozlicza ze skarbówką, ale nie wiem.

Ja bynajmniej pierw dostałem premię, od stycznia zamiaruję stać się vatowcem i jakoś zbytnich problemów w tym nie widzę. Zamierzam zrealizować biznes plan i złożyć w skarbówce o zwrot vatu z zakupionej maszyny ;)

A co do zrezygnowania to w aktualnych rozporządzeniach można zrezygnować z Vatu już po roku czasu. 

coś tam słyszałem wzmiankę że mają jakąś nową ustawę robić dla rolników w związku z tym rozliczaniem się ze skarbówką ale jak to będzie w przyszłości to nie wiem.

Ale jeśli zakupisz maszynę (środek trwały) to jeśli powrócisz do ryczałtu po 3 latach (po 1 roku nie słyszałem, że można), to i tak bedziesz musiał oddać część zwrotu podatku zamortyzowany odpowiednio do 5 lat użytkowania.

Teraz czekam na przelew z MR i się zastanawiam nad byciem VATowcem.

pawel5314    1

jutro bede skladal wniosek o platnosc moglby mi ktos podpowiedziec czy mam wszystkie zalaczniki do tego wniosku?

1. akt notarialny - darowizna na grunty, ciagnik i maszyny

2, drugiego zalacznika z wniosku chyba nie potrzebuje gdyz nie dostalem zadnego spadku

3.0swiadczenie o podjeciu prowadzenia gospodarstwa

4. zaswiadczenie z krusu

5 innych nie posiadam

mysle ze tylko 3 zalaczniki wystarcza, czy trzeba jeszce jakies umowy uzyczenia bydynkow (bede uzyczal budynek inwentarski na dzialce siedliskowej ojca), dowod rejestracyjny ciagnika, paszporty bydła? podpowiedzcie:)

a i jeszce jedno '' w oświadczeniu nr 7 należy skreślić niepotrzebny wyraz tak by w przypadku decyzji warunkowej

oświadczyć, że spełnione zostały warunki w niej określone zaś w przypadku decyzji ostatecznej że zachowane zostały warunki niezbędne do jej wydania. ''  chodzi tu o nr decyzji ktora dostalem po złozeniu wniosku o przyznanie pomocy?
Edytowano przez pawel5314

freetaxi    170

Załączniki wydają się być kompletne. Tak. Wpisujesz numer decyzji. Paszporty, umowy użyczenia i inne cuda wianki do wniosku nie dołączasz. 

Edytowano przez freetaxi

DjFarmerr    69

Jak myślicie czy między świętami a sylwestrem będą robić jeszcze przelewy? Czy już w tym roku nie ma co liczyć na to? Dużo dni pracujących wypadnie :-( a na fakturze dni lecą z terminem zapłaty :-(

RoRo    3

Za tydzien mam miec kontrole. Co wam sprawdzali dokladnie na kontroli??

freetaxi    170

Dokumenty jakie składałeś do wniosku o płatność. Mogą pooglądać działki. Z jakiego województwa jesteś?

ZbyszekTk    0

Kase ciągle przelewają nawet w przerwie miedzy sylwestrem a świętami bedą pracwać i bedą szły przelewy . Skladelem wniosek 3 grudnia , dzis (23 grudnia ) dostalłem przelew. Woj PODLASKIE. Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom . ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?