Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

warchest    44

panowie a jak dostanie sie MR tojakbym chcial wykorzystac to na zakup ziemi to wiadomo ze musze kredyt wziasc to czy mozna laczyc ten program MR  z kredytami csk z czesciowa spłatą kapitału ?

waldek91    1

Mam w planie składać na MR jak będzie nabór, ale w moim przyszłym gospodarstwie jest jedna działka, na którą był już wzięty MR. Obecnie owa działka jest w posiadaniu rolnika, który nie jest związany niczym z Agencją. I chciałem się właśnie zapytać czy mogę mieć tą działkę w moim gospodarstwie, bo w Prowie jest napisane, że na to samo gospodarstwo nie może być przyznana drugi raz premia. A co jeśli chodzi tylko o jedną działkę? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Rowan    1

Zgodnie z powyższym postem pojechałem 01.12 do agencji i spotkałem się z prowadzącym (pomimo iż w rozmowie telefonicznej mówił ze wystarczy gdy ktoś dostarczy aneksy i Krus), uzupełniłem wymagane braki i prowadzący zażyczył sobie nowego wniosku ponieważ w starym nie było wpisanych załączników które dowiozłem (aneksy)- ciekawe co by było gdybym nie pojechał osobiście, zapytałem czy to nie przedłuży oczekiwania na przelew i czy termin nie zacznie biec od początku na co usłyszałem że jutro zostanie wysłany wniosek do Wawy. Do dzisiaj nie dostałem pieniążków choć minęło 15 dni a deeler chce do końca roku wystawić fakturę na zaliczkowaną maszynę którą mam już na podwórku bo wpłaciłem sporą zaliczką. Czy mogę zakupić maszynę przed otrzymaniem przelewu? Np. w dniu 30.12 podpisać fakturę z terminem płatności 2 tygodniowym i poczekać jeszcze do 14 stycznia na przelew.

Ja dostałem po 3 tygodniach od złożenia wniosku i mimo, że miałem aneks, to już nie musiałem nowego wniosku składać i zmieniać liczby załączników. A co do maszyny, to zapłać gotówkę i weź WZ-ke, a jak dostaniesz kase, to idź do dilera i niech wtedy Ci wypłaci gotówke, da fakture przelewową z taką datą jak Ty potrzebujesz, a Ty przelejesz wszystko na jego konto i będzie w porządku. Niech nie pie....i, że nie może tego zrobić ;)   

slepy78    0

Mam pytanie do freetaxi

Co mogę wpisać w planie sprzedaży produktów rolnych na lata 2014-2020 jako odbiorcę?

Moge wpisać że -Rolnicy indywidualni z gminy tej i tej?

Co wpisać?

Magda_86    21

Ja dostałem po 3 tygodniach od złożenia wniosku i mimo, że miałem aneks, to już nie musiałem nowego wniosku składać i zmieniać liczby załączników. A co do maszyny, to zapłać gotówkę i weź WZ-ke, a jak dostaniesz kase, to idź do dilera i niech wtedy Ci wypłaci gotówke, da fakture przelewową z taką datą jak Ty potrzebujesz, a Ty przelejesz wszystko na jego konto i będzie w porządku. Niech nie pie....i, że nie może tego zrobić ;)   

Tylko skąd kasę wziąść jak maszyna kosztuje ponad 100 tys. zł? To nie takie proste

mlodyhef    143

TAP

"Na nasze pytanie o tempo przygotowywania harmonogramu naboru na poszczególne działania, minister Sawicki stwierdził, że w ciągu 2-3 tygodni będzie wiadomo, na które z nich jako na pierwsze będą przyjmowane wnioski. Np. w przypadku "Młodego rolnika" planowane jest najpierw zakończenie procedury naboru z poprzedniego PROW (z pieniędzy, które pozostały jako resztki z innych działań). Natomiast jeśli chodzi o szczegóły dotyczące obowiązku prowadzenia rachunkowości przy wnioskach inwestycyjnych, to w ciągu 2 tygodni będą znane propozycje wypracowane z IERiGŻ".

Cieszy mnie to niezmiernie.

Tomek169    0

witam. ile potrzeba załączników do prawidłowego wypełnienia wniosku o płatność w ramach działania ułatwienie startu młodym rolnikom, i jakie to są? proszę powiedzcie Ci którzy już złożyli.

freetaxi    170

Sucredo taka zmiana przejdzie. A na przyszłość najpierw pismo do Agencji a potem zakup. Piotrek124578 umowa użyczenia nie wymaga poświadczenia podpisów. Ślepy78 możesz wpisać "rolnicy indywidualni" i będzie dobrze. A koledze Tomek169 proponuję najprostsze rozwiązanie -  poszukać wniosku o płatność na stronie Agencji i rzucić okiem na stronę numer 2 gdzie są wymienione załączniki jakie składa się do wniosku.

Tomek169    0

freetaxi ,to te 3 załączniki główne wystarczą tak? pytam bo nie chce mieć poprawek, bo troche daleko mam do Agencji. i jeszcze jedno , pole z nr dokumentu tez wypełniać?

freetaxi    170

To zależy w jakiej formie przejąłeś gospodarstwo (spadek, darowizna, dzierżawa). Oprócz wniosku jest jeszcze instrukcja wypełniania wniosku gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. 

Legend    0

Mam pytanie do freetaxi

Co mogę wpisać w planie sprzedaży produktów rolnych na lata 2014-2020 jako odbiorcę?

Moge wpisać że -Rolnicy indywidualni z gminy tej i tej?

Co wpisać?

Witam ,ten plan sprzedaży to jest wymagany tylko przy obecnym naborze?,  w 2011 jak brałem  MR to nic takiego nie było potrzebne.

freetaxi    170

To dziwne wymysły pracowników z niektórych OR. Prawdopodobnie kolega Slepy78 jest np. z województwa dolnośląskiego bo tam zawsze są jaja i takich głupot wymagają. 

Edytowano przez freetaxi

freetaxi    170

Zobacz sobie w PRG dokładnie co masz tam mieć użyczane czy dzierżawione (maszyny, budynki) i napisz stosowną umowę. 

falcon83p    0

Tylko skąd kasę wziąść jak maszyna kosztuje ponad 100 tys. zł? To nie takie proste

Ja mam darowiznę od rodziców (powiedzmy 200 tys. na start, wykazane w US ) i 20 ton pszenicy (sprzedaż na fakturę vat żeby odliczyć wat z zakupu), plus 100 tys z MR razem 360 tys na zakup maszyn.

Dobrze kombinuję?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

freetaxi mam pytanie, jeżeli przechodząc na VAT będę miał na koncie pieniądze z MR i jakieś dodatkowe ze sprzedaży zboża to muszę to jakoś udokumentować ? bo jak będę potem za nie maszyny kupował i odliczę VAT to się mogą przyczepić skąd miałem tyle kasy jak nie wykazałem dochodu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chodzi o to ze najpierw premia na koncie a potem przejscie na VAT, a jak z pieniedzmi za zboze sprzedane przed przejsciem?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No tak tylko ze za sprzedany towar dostanę cenę z vatem a jak przejde na VAT i za te pieniądze bede chciał cos kupic i odliczyc vat to nie bedzie problemu? nie bedę musiał zwracać jakiegoś podatku?

farmerek12    41

W tym oświadczeniu o rozpoczęciu gospodarowania to jaką datę wpisać bo nie mam pewności, najwpierw zrobiłem umowy dzierżawy a dopiero po jakimś czasie grunty na własność, datę którego zdarzenia wstawić?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no raczej tą wcześniejszą

damianzbr    987

Jeżeli oboje twoich rodziców ma wykształcenie rolnicze można wpisać datę Twojego poczęcia (nie myl z urodzenia), lecz jeśli choć jedno z nich pochodzi z miejscowości liczącej przed zmianą ustrju ponad 250 osób, możliwość taka wygasa automatycznie. Wtedy ostatecznym wyjściem będzie pisemna prośba  do KRUS na specjalnym druku, o wydanie oświadczenia wskazującego nieszczęsny dzień w którym RP przyjęła kolejnego błyskotliwego przyjaciela do chłopskiego grona.

A więc zacznij od rodziców, jest nadzieja że może pamiętają ten dzień, nie zawsze to był przypadek...

Edytowano przez damianzbr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?