Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mlodyhef    143
Piotrek6911

Mam taką sama sytuację co Ty i w banku mi powiedzieli, że kredyt przejdzie na mnie, zgodzili się po prostu. I też jestem na liście 81xx i czekam aż dorzucą...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzwoniłam do Agencji do Łodzi. Odpowiedzieli mi, że mogę dopisać męża jako współwłaściciela. A jeżeli chodzi o to że ciągnik będzie zarejestrowany prędzej niż dokonanie płatności to mam napisać wyjaśnienie. 

A pod jaki numer telefonu dzwonić do Warszawy, kiedy pieniądze będą wypłacone, bo mój wniosek już jest tam wysłany.

Moim zdaniem nie ma potrzeby rejestracji na współwłasność ponieważ w większości firm ubezpieczeniowych zniżki są dziedziczone z męza na żonę i odwrotnie, więc jeżeli mąż ma 60% to i Ty masz tyle samo.

Wiadomość z agroFakt.pl

Jarecki88    183

Czyli mineło u Ciebie 60 dni od dostarczenia wniosku o płatność?

Wniosek złożyłem 14 października. Kompletny, bez poprawek. 

tofil    1

Mam 15ha pola z dzierżawami jestem właścicielem pola od 13 lat a gospodarzę od 6 lat  od lipca mam żonę i  moje pytanie jest takie czy moja żona może wziąć  mlodego rolnika???

damianzbr    987

I to jest właśnie dziwne... Może żona nie ma ochoty być rolnikiem, przecież wyszła za niego a nie za jego ziemię. Chory przepis, ciekawe kiedy to zmienią. 

Tofil - Żona jest gdzieś ubezpieczona? Jeśli nie to udaj się do KRUS i porozmowaiaj z nimi o obecnej sytuacji, bo w przyszłości i tak to wyegzekwują.

falcon83p    0

Cześć. 15 października złożyłem wniosek tydzień temu zadzwoniłej z pytaniem co z moim wnioskiem bo nic na razie nie dostałem i prowadzący powiedział że jest OK i że wydał już dyspozycje wypłaty. Dzisiaj dzwonie żeby się upewnić bo nie ma jeszcze wpływu a on mówi że są poprawki:

- z umów dzierżawy chce żeby aneksem usunąć zapis że po 6 latach możliwe jest rozwiązanie umów,

- i  twierdzi że nie ma zaświadczenia z KRUS (złożyłem na bank i mam kopie).

Teraz się zastanawiam czy jak to uzupełnię to poleci mi czas  oczekiwania te 60 dni od nowa czy mogę liczyć ze teraz to już pójdzie szybko?

Prowadzący zapewnił mnie przez telefon że pieniążki powinny tyć w dwa tygodnie od uzupełnienia ale czy można w to wierzyć?

W ile dni od uzupełnienia poprawek otrzymaliście pieniążki?

Mam już maszynę zaliczkowaną ale jak nie kupię do końca grudnia to mi przepadnie bo deler musi wystawić na nią fakturę do końca roku.

Gdyby nie trzymał mojego wniosku i nie kłamał ze go sprawdził to by nie było sprawy nawet te jego bzdurne poprawki mógłbym usunąć i dostać już pieniążki.

Znam sytuację ze wnioski się gubiły ale żeby kłamać w żywe oczy to przegięcie pały.

Macie jakieś dobre rady w tej sytuacji, bo ja planuję skulić  ogon, zawieść osobiście poprawki i prosić o przyspieszenie wypłaty.

Zgodnie z powyższym postem pojechałem 01.12 do agencji i spotkałem się z prowadzącym (pomimo iż w rozmowie telefonicznej mówił ze wystarczy gdy ktoś dostarczy aneksy i Krus), uzupełniłem wymagane braki i prowadzący zażyczył sobie nowego wniosku ponieważ w starym nie było wpisanych załączników które dowiozłem (aneksy)- ciekawe co by było gdybym nie pojechał osobiście, zapytałem czy to nie przedłuży oczekiwania na przelew i czy termin nie zacznie biec od początku na co usłyszałem że jutro zostanie wysłany wniosek do Wawy. Do dzisiaj nie dostałem pieniążków choć minęło 15 dni a deeler chce do końca roku wystawić fakturę na zaliczkowaną maszynę którą mam już na podwórku bo wpłaciłem sporą zaliczką. Czy mogę zakupić maszynę przed otrzymaniem przelewu? Np. w dniu 30.12 podpisać fakturę z terminem płatności 2 tygodniowym i poczekać jeszcze do 14 stycznia na przelew.

falcon83p    0

Dzięki freetaxi. Obawiam się tylko tego że podpisze fakturę z terminem 14 dniowej płatności, minie mi termin płatności i jak nie będzie przelewu z agencji to nie będę miał tej 1/3 (100 tys z agencji) wartości maszyny i wtedy deeler przyjedzie z lawetą bo się nie wywiązałem z umowy.

adrian3005    45

No kurczaczek do mnie też zawitał dziś przelew ;-)

Wniosek złożyłem 29 października, 28 listopada miałem poprawki 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. wniosek do W-wy zawiozłem 12.12. Zależy mi aby dostać przelew jak najszybciej. Co mogę zrobić? Gdzie zadzwonić? żeby dowiedzieć się co z moim wnioskiem, czy wszystko w porządku? czy będzie jakaś poprawka? no chyba że jeszcze za wcześnie i nawet go nie przejrzeli

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a na jakiej zasadzie przychodzi ta poprawka? pismo z agencji ze czegoś nie ma i jakiś czas na dosłanie czy jak?

damianzbr    987

Witam. wniosek do W-wy zawiozłem 12.12. Zależy mi aby dostać przelew jak najszybciej. Co mogę zrobić? Gdzie zadzwonić? żeby dowiedzieć się co z moim wnioskiem, czy wszystko w porządku? czy będzie jakaś poprawka? no chyba że jeszcze za wcześnie i nawet go nie przejrzeli

Masz tu numer bezpośrednio do sawickiego - 22 623 10 00

Już cię zaanonsowałem, mów od razu: dzwoni Olszewski z AF, proszę natychmiast z ministrem Sawickim.

Magda_86    21

dzwonią przeważnie

Właśnie dzwonią żeby nie tracić czasu na pisma. Jak coś poważniejszego. Jest dużo poprawek to dopiero wysyłają pismo.

Masz tu numer bezpośrednio do sawickiego - 22 623 10 00

Już cię zaanonsowałem, mów od razu: dzwoni Olszewski z AF, proszę natychmiast z ministrem Sawickim.

Hehe Kolega dobry żartowniś :)

Edytowano przez Magda_86

Magda_86    21

Tak może z 7 dni zostało się pracy w tym roku. Więc będzie ciężko. Sama też czekam już za przelewem już ponad 40 dni.

sucredo    2

mam pytanie,jeżeli w biznes planie nie ująłem maszyny a po złożeniu wniosku o płatność kupiłem tą maszyne to jeśli napisze o zmiane maszyn to moge ująć tą maszyne i przejdzie no nie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?