Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    570

wacek - to dobrze i zle

z jednj strony musisz jechac, ale pojedziesz i wszystko dokładnie wyjaśnisz, pewnie po twoim wyjsciu już wszystko będzie jasne.

brat jak miał poprawki to zadzwnoli aby jedna stronę poprawił i wydrukował, zajechaliśmy na miejsce a Pan jeszcze ze tu brakuje podpisu, tu trzeba się podpisać na nowszej wersji formularza, tu parafka itp. brat zrobił i po tygodniu przyszła decyzja do domu. a jakby odesłał pocztą tylko tą jedną stronę?

luki15146    13

Czyli z tego co zrozumiałem po przeczytaniu ponownym, musze mieć minimum średnią krajową czyli coś ponad 10ha? i w to wliczają się również dzierżawy od osób prywatnych na min 5 lat poświadczone pieczątką?

Wacek21    35

Niby tak, ale znowu brat musi golfa bujac po drogach ;)

W tym tygodniu jak znajdzie czas to tam pojedzie, zdam relacje co i jak :)

Wiadomość z agroFakt.pl

PetrCech22    1

ja mialem tez male poprawki drobnostki. i wyslalem poczta 4 listopada a decyzja wyslali mi 16 a 18 mialem w domu juz ja;)

a gdy nie ma średniej wojewódzkiej to też jest szansa na otrzymanie MR? Gdy średnia wojewódzka jest wieksza od średniej krajowej.

jeżeli nie masz średniej wojewódzkiej to wystarczy ci średnia krajowa,a i musisz spełniać wymogi 4SU to jest taki przelicznik,z 10 ha ciężko jest uzyskać ten wynik zależy jeszcze co siejesz w ODR ci wyliczą jeżeli będziesz miał przepisane gosp z budynkami inwentarskimi i zwierzętami to ten wynik jest łatwiej osiągnąć ale też wymagania dotyczące gosp są większe warto iść do ODR tam ci pomogą u nas w Wlkp powiat Jarocin za załatwienie formalności związanych z MR żądają 1500 zł myślę że warto z takiej usługi skorzystać jeżeli ktoś nie jest sam w stanie tego ogarnąć a muszę przyznać że i ja mam z tym sporo problemów

1piotr1    11

1500 zł za wniosek MR ...... dziwne bo ja płaciłem 500 zł w swoim ODR +chyba jeszcze 150 zł jak bym chciał żeby mi wniosek o płatność wypełnili .... 1500-2000 to słyszałem ze biorą prywatne firmy doradcze .... ;)

poosa21    53

Ja zrobiłem sam miałem tylko jedna poprawke, ale nie z mojej winy, tylko miałem zagmatwana sytuacje. Przeczytałem paragrafy i forum i wszytsko sie odało.

luki15146    13

znaczy z esu nie bylo by problemu. Prowadzimy produkcje mleka, i esu by styklo. Martwi mnie tylko ta ziemia, mamy 9 swojego i 9 ha tak na gebe, ale mysle ze w razie co dzierzawe jakas spisac by mozna bylo na te 2 ha

Piotrz98    1

Ja na początku października jakoś osobiście złożylem poprawki do MR i miało być juz niby spoko ale decyzji jak dotąd nie dostałem żadnej... arimr Olsztyn...

Peron    18

Jutro jadę jeszcze na drobne poprawki, bo coś tam nie tak i może wreszcie rozpatrzą . Mam nadzieję, że pozytywnie.

zbigniewPGR    0

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

PS. śmieje się w twarz NAIWNIAKOM co nadal łudzą się, że ukończenie samej szkoły technika rolnika lub innej podobnej szkoły średniej BEZ ZDANEGO EGZAMINU DYPLOMOWEGO jest wystarczające. TAK macie średnie wykształcenie ale bez KWALIFIKACJI ;) Rozmawiałem z pewną osobą z agencji i powiedziała

"... że osoby które tak twierdzą są po prostu naiwne, i będą wzywani do uzupełnienia wykształcenia, a jeśli tego nie zrobią w terminie 3 lat od uzyskania pomocy finansowej, będą zmuszeni zwrócić pieniążki AGENCJI." Wypełniając wniosek POLE 71 wykształcenie zaznaczyliście średnie, natomiast jeśli zaznaczając kwalifikacje zawodowe zaznaczyliście wykształcenie rolnicze - zaznaczyliście nieprawdę. Pyskujecie, że rozpatrzyli wam decyzje POZYTYWNIE i przyznali pieniążki. Też się cieszę waszą radością, ale zapomnieliście że TO NIE KONIEC!. Wnioski będą jeszcze weryfikowane nie raz! A to podczas sprawdzania faktur, uzupełnienia wykształcenia, spełnienia ESU itp. Więc współczuje osobą, które obudzą się za 3 lata jak zapytają się o wasze wykształcenie! POZDRAWIAM

paul190    0

Wreszcie dotarła decyzja - więc zaczynamy przygotowania do przekazania gospodarstwa i może po nowym roku MGR złapiemy - trzeba się starać, jeśli ktoś myśli o rozwijaniu gospodarstwa.

Peron    18

Byłem dzisiaj małe poprawki złożyć, powiedzieli że może w przyszłym tygodniu będzie decyzja. Oby, bo czasu mało, a chciałbym złożyć jeszcze na MGR i może na różnicowanie przed przepisaniem gospodarstwa.

BlackMamba    1

Młodego rolnika i różnicowania nie można upiec na jednym ogniu. Jedno wyklucza drugie. Dzieje sie tak, poniewaz w momencie zobowiązania się do wytycznych Ułatwianie startu młodym rolnikom beneficjent staje sie platnikiem KRUS. Różnicowanie wiąże się z ZUSEM. Nie możesz być na ZUSIE wypełniając zobowiązania Młodego Rolnika. Zusu unika rolnik, ktory stara sie o premie z tytułu różnicowania będący co najmniej przez okres 3 lat płatnikiem KRUS. Starasz sie o młodego rolnik wiec dopiero zaczynasz przygode z KRUSEM, nie mozesz byc na ZUSIE, a tylko przez ZUS w twoim przypadku prowadzi droga do różnicowania.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Wacek21    35

Czy jesli przyszły poprawki do Biznesplanu, mozna zmienic marke ciagnika nie zmieniajac mocy?

Ja miałem poprawkę w biznes planie i zadzwoniłem do Częstochowy czy mogę zmienić pług z cztery na trzy skiby obrotowe powiedziała że tak można

Wacek21    35

Takze powninno sie dac spokojnie, bo z tym gosciem z ODR nie da sie dojsc do porozumienia :)

A moznaby wpisac albo np. Zetora albo NH?

nasil90    94

Dzwoniłem przed chwilą do ARiMR pan który prowadzxi moją sprawę powiedział że decyzja będzie w przeciągu tygodnia, bo teraz wysyłają decyzje na kompletne wnioski złożone do 15 pażdziernika a potem jadą dalej, a ja składałem 22 października:D jestem z Mazowieckiego

suzuki21l    5

dzisiaj zadzwonił do mnie gościu co się zajmuje wnioskami że mam pozytywnie rozpatrzony, ale mam do nich jak najszybciej pojechać bo coś tam mam wyjaśnić, jak myślicie wrócę z decyzją,

zbigniewPGR uspokuj się, do nich i tak to nie dociera, po szkole chodziłem na wiele szkoleń rolniczych, głównie MR, RS, MGR , i ja wiem dużo na te tematy,i ie będe więcej ostrzegał ,różnych rzeczy się tam dowiadywałem np że niekture agencje praktykują przerużne sztuczki, małe niedopowiedzenie i gospodarstwo na licytacji,

jankes91    0

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

PS. śmieje się w twarz NAIWNIAKOM co nadal łudzą się, że ukończenie samej szkoły technika rolnika lub innej podobnej szkoły średniej BEZ ZDANEGO EGZAMINU DYPLOMOWEGO jest wystarczające. TAK macie średnie wykształcenie ale bez KWALIFIKACJI :) Rozmawiałem z pewną osobą z agencji i powiedziała

"... że osoby które tak twierdzą są po prostu naiwne, i będą wzywani do uzupełnienia wykształcenia, a jeśli tego nie zrobią w terminie 3 lat od uzyskania pomocy finansowej, będą zmuszeni zwrócić pieniążki AGENCJI." Wypełniając wniosek POLE 71 wykształcenie zaznaczyliście średnie, natomiast jeśli zaznaczając kwalifikacje zawodowe zaznaczyliście wykształcenie rolnicze - zaznaczyliście nieprawdę. Pyskujecie, że rozpatrzyli wam decyzje POZYTYWNIE i przyznali pieniążki. Też się cieszę waszą radością, ale zapomnieliście że TO NIE KONIEC!. Wnioski będą jeszcze weryfikowane nie raz! A to podczas sprawdzania faktur, uzupełnienia wykształcenia, spełnienia ESU itp. Więc współczuje osobą, które obudzą się za 3 lata jak zapytają się o wasze wykształcenie! POZDRAWIAM

No niestety koledzy ale mi także tak samo powiedzieli w agencji jak i w szkole.

zbigniewPGR    0

Śmieję się z nich, ponieważ posądzali mnie o założenie nowego konta o nazwie suzuki21l - żal mi ich. Nie liczy się ilość wypowiedzi lecz jakość! :)

xsc    54

dobrze zbigniew, wszyscy Ci wierzymy:)

Jakosc, twoich postow, az oslepia moje oczy- zle sie czyta....

Tak zapytam skladales na MR?

suzuki21l    5

Śmieję się z nich, ponieważ posądzali mnie o założenie nowego konta o nazwie suzuki21l - żal mi ich. Nie liczy się ilość wypowiedzi lecz jakość! :)

dobre, he

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?