Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich. Śledzę ten temat dość długo, przyszedł najwyższy czas napisać cokolwiek. Po zapoznaniu się z nowym PROWem mam kilka pytań:
napisano, ze jeli glownym kierunkiem jaki ma w zalozeniu rolnik bedzie hodowla drobiu nie dostanie on dofinansowania z MR,  chcialbym miedzy innymi hodować gęsi + produkcja roslinna + jakiś krzewy owocowe.. mam szanse w takim przypadku?
co to znaczy/ ze druga rata przyznana bedzie po realizacji biznesplanu? tzn po 5 latach czy np po dwoch ( nie mam pojecia co taki biznesplan dokladnie zawiera)

pieniądze będą w ciągu 9 miesięcy od daty info o przyznaniu dotacji, cos sie zmieniło? w ogole ktos moglby objasnic troch e bo widocznie nie potrafie czytac ze zrozumieniem.

pozdrawiam

Edytowano przez miastowy2202

Bolsick    5

pytanie pisaliscie ze kontrolują wnioskodawcow o MR i co oni sprawdzaja ?? jak we wniosku bylo ze warunki spełnic w terminie 3 lat od wypłaty pieniedzy wiec co oni sprawdzaja??

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Jeśli dopiero przejąłeś gospodarstwo to z reguły sprawdzają dokumenty, które złożyłeś do wniosku o płatność i ewentualnie oglądają działki.

dzikijohn    19

Ktoś z was dzierżawi grunty obciążone użytkowaniem wieczystym a osoba mająca owe prawo z niego nie korzysta?

freetaxi    170

Jak Ci może brakować skoro masz miejsce 5886? Jak masz to miejsce co napisałeś to powinieneś dostać decyzję o przyznaniu pomocy :)

Mateusz6340    17

a już rozumiem sorki za zamieszanko małe myślałem że chodzi o to kto już dostał kase... sorki mój błąd :D

Edytowano przez Mateusz6340

freetaxi    170

A kiedy i czy w ogóle składałeś wniosek o płatność? Miejsce na liście rankingowej nie ma tu żadnego znaczenia.

Mateusz6340    17

Wniosek o płatność wysłałem 17 października potem 31 października miałem poprawke PRG i później miałem znowu poprawke 14 listopada też PRG (i takie tam pierdo*y we wniosku o płatność a pierwszym razem) 5 grudnia przysłali mi list o tym że akceptują moje poprawki w PRG, list nadali 1 grudnia.

freetaxi    170

To teraz pozostaje Ci tylko czekać. Z tego co wiem wnioski o płatność zatwierdzone do 15 grudnia będą wypłacone jeszcze w tym roku. 

kaczus    2

To jak jest ? Ostatnio nie byłeś na żółtej liście a teraz jesteś od razu 5886? Ja spadłem o 2 miejsca ale w sumie jestem o 25 bliżej czy jakoś tak. A ciekawi mnie jeszcze jedno Z kąd biorą na to kasę. Dobrze że dokładają  ale ciekawy jestem niesamowicie :D

Spoko teraz już wiem jak to się stało :D

Edytowano przez kaczus

Mateusz6340    17

ja od razu się załapałem z tymi punktami co mialem tylko tej drugiej listy nie załapałem chwilowo o co chodzi 

na samym początku jak tylko przyznali miałem miejsce 5882 http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/121_lista_rankingowa/2014/13_08_2014_lista_rankingowa_112_aa.pdf (lista z 13 sierpnia)

Edytowano przez Mateusz6340

sucredo    2

Panowie mam kilka pytań, w biznesplanie mam napisane planowane inwestycje w 2015 r a czy jeśli kupie je w tym to będzie miało znaczenie? i czy mogę kupić część teraz a część za rok np.?

freetaxi    170

Jak kupisz wcześniej to nie ma problemu a jak masz masz zamiar później to zrób zmianę dla świętego spokoju żeby Ci się żaden służbista nie doczepił.

warchest    46

a te 60 dni na wyplate to oni licza od zlozenia wniosku czy jak mial ktos poprawke to dopiero od tej poprawki czass licza ?

Bolsick    5

co robic jak od zlłozenia wniosku o platnosc 10 pazdziernika i zadnego odzewu dzwonic pytac da to cos powiedza mi cos czy raczej nie?? 

Mlooody    0

Czy można łączyć wsparcie unijne np z Modernizacji Gospodarstw Rolnych z kredytem rolniczym na zakup maszyn, który jest współfinansowany przez ARIMR? Pytam tutaj, bo wielu młodych rolników może być zainteresowanych odpowiedzią na to pytanie ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?