Polecane posty

valadin1    38

Wnisek o płatność składałem 28 listopada a dzisiaj mam kontrole a więc kasa coraz bliżej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kamil teoretycznie ojciec może trzymać tam zwierzęta ale musi to być wydzielone miejsce. Ojciec może Ci te zwierzęta przemieścić w każdej chwili. Luki napisz prośbę o zmianę i opisz sytuację. Valadin pewnie z województwa łódzkiego jesteś?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamil teoretycznie ojciec może trzymać tam zwierzęta ale musi to być wydzielone miejsce. Ojciec może Ci te zwierzęta przemieścić w każdej chwili. Luki napisz prośbę o zmianę i opisz sytuację. Valadin pewnie z województwa łódzkiego jesteś?

Rozumiem, a czy po otrzymaniu premii muszę trzymać od razu zwierzęta czy mam na to czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A deklarowałeś w PRG produkcję zwierzęcą? Czy sama roślinna?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To musisz sobie sprawdzić jak masz rozpisaną produkcję zwierzęcą w PRG i ewentualnie robić zmiany.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To na tą chwilę nie musisz nic robić jeśli chodzi o produkcję zwierzęcą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisz po kontroli jak poszło :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Czy wie ktoś jak napisać aneks do umowy dzierżawy o zmianie powierzchni działki? Popełniłem błąd i w umowie wpisałem 1,23ha a rzeczywiście jest 1,231ha i agencja się doczepiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Panowie korzystałem z młodego rolnika w 2011. Teraz trafiło mi sie wydzierżawienie hektarowej działki. Czy do zmiany PRG musze sporzadzic pisemna umowe czy wystarczy samo oświadczenie ze zawarłem ustna umowe  dzierżawe z włascicielem? W nowym roku bede chcial złożyc na ta działke wniosek o doplate.

 

 

 Luki napisz prośbę o zmianę i opisz sytuację.

 

A po co chcesz zmieniać PRG? Jak Agencja będzie chciała wyjaśnień to powiesz że to umowa z roku na rok u takiej nie trzeba uwzględniać w PRG. Co do samego Młodego Rolnika to pamiętaj kolego o odpowiednim ESU w ostatnim roku który jeśli dostałeś kasę w 2011r to pod ESU liczą się zasiewy jesień 2015 wiosna 2016 a nie jak jest zapisane w biznesplanie 2017 (przynajmniej u mnie tak było, dostałem kase 2011 a teraz przy sprawozdaniu z realizacji z biznesplanu to się dowiedziałem dokładnie do kiedy muszę prowadzić gosp)

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trudno powiedzieć. Póki co nowy PROW jeszcze niezatwierdzony.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzicho   
Gość zdzicho

w agrobiznesie mówili ze młody rolnik ma ruszyc pod koniec stycznia jako pierwsze działanie ale jak dla mnie to mogli by sie troche opóznic bo w kwietniu koncze szkołe i znowu nie bd miał puktów za wykształcenie tak ja w obecnym naborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas045    0

zdzicho przecież można chyba podpisać zobowiązanie, że w ciągu jakiegoś czasu masz uzupełnić wykształcenie


a tak wogóle to jak to jest z tym wykształceniem? bo jestem po zawodówce jako mechanik, a teraz chodzę na kurs zaoczny R3, a później będę chodził na R16, będzie to wystarczyło, czy jeszcze jakieś liceum bedę musiał ukończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy zawierał ktoś umowę dzierżawy z nieletnim w imieniu którego działa ojciec - zapis o rozporządzaniu majątkiem przez ojca jest w umowie darowizny od dziadka - tak chciał dziadek.

czy arimr może ządać dołączenia zgody sądu mimo iż w gminie zostanie ona potwierdzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

@freetaxi jestem już po kontroli wszystko było by dobrze ale na jednej działce nie zgadzała się wielkość wyłączeń było podane 4 ary a zmierzyli i wyszło 29 arów na działce o powierzchni 2,36 ha... zrobili dodatkowo zdjęcia i niby raczej nie będę musiał jeździć do agencji się z tego tłumaczyć z resztą zobaczymy co powie na to prowadzący mają sprawę.

więc pewnie na kasę sobie trochę poczekam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Geo raczej tak. Ale dla pewności proponuję zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek. Valadin wydaje mi się, że sama kontrola nie powinna wstrzymywać płatności. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

24 listopada złożyłem wniosek o płatność. Wczoraj dzwoniła pani z Agencji z uwagą, że moje dane są niezgodne z tymi co podane były w oddziale powiatowym, a chodziło tylko o NIP. Zrobiłem aktualizacje danych, poinformowałem panią co sprawdzała mi wniosek i powiedziała, że reszta jest oki i przekazuje wniosek na Warszawę. Jak myślicie mam szanse dostać przelew w tym roku?

Edytowano przez DjFarmerr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak napisałem wcześniej. Z tego co wiem po kilku rozmowach z pracownikami wszystkie wnioski zatwierdzone do 15 grudnia będą wypłacone jeszcze w tym roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj