Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rojda1994    67

egzamin trzeba mieć bo jeśli podałeś ze robisz technikum jako rolnik to brali pod uwagę to ze zrobisz egzamin i go zdasz, i na pewno wymagali od Ciebie pisma takiego ze sekretariatu szkolnego ze chodziłes do szkoły tam i podchodzisz do egzaminu, bo jeśli za te 3 lata i 9 miesięcy nie będziesz miał dyplomu to nalicza czy karę i zamiast 100 tys będziesz musiał oddać 200 tys. Tak słyszałem. mogę się mylić ale ode mnie wymagali tego i dzięki Bogu mam ten dyplom:-)

mlodyhef    143

tak jak pisałem wcześniej na początku ktoś mnie wprowadził w błąd z 3 miesiącami) i pisali tez o tym na farmerze, KE ma 4 miesiące, więc niestety styczeń, chyba, że wcześniej podejmą decyzje

Styczeń to jeszcze dobry miesiąc, bo i tak się zdąży z wnioskiem o dopłaty do 15 maja. Jak w lutym czy marcu to może być mały problem znając tych naszych urzędników.

Wiadomość z agroFakt.pl

endrju    18

Czy wniosek o płatność można wysłać pocztą  jak ten wcześniejszy z biznesplanem ?  Wcześniej wysyłałem na biuro wsparcia inwestycyjnego  tym razem też na ten sam adres ?

jimmy871    5

Miesiąc temu złożony wniosek o płatność, jakieś dwa tygodnie temu poszły ostatnie poprawki, dziś konto wzbogaciło się o równe 100 000 pln woj Kujawsko pomorskie. Życzę cierpliwości pozostałym :)

Edytowano przez jimmy871

freetaxi    170

Kilku moich klientów z lubelskiego dostało dzisiaj przelewy więc proponuję sobie posprawdzać konta bankowe. Ponoć bardzo fajny widok :) 

adrian3005    45

Jak mogłeś się wzbogacić o 100 000 ?

Nie podzielili premii na 80/20 ?

Moje konto się niestety nie wzbogaciło ;(

freetaxi    170

Premię będą dzielić kolego ale w nowym PROW. W starej perspektywie płacą jeszcze równe 100 000 PLN od razu.

kammillo    18

Ja osobiście zawiozłem w środę będzie 3 tygodnie i czekam jeszcze. Jak osobiście złożyłem to ten pan co przyjmował w agencji to jeszcze sprawdził co trzeba było poprawić to poprawiłem no i narazie czaekam.

adrian3005    45

No to w tym momencie się zdziwiłem, bo myślałem że już teraz będą dzielić, aczkolwiek cieszy mnie to ;)

Chociaż minęło już 2 miesiące od złożenia wniosku i ciekaw jestem, co oni w tej agencji jeszcze sprawdzają...

freetaxi    170

Dwa miesiące i zero odzewu? Coś długo. Radzę zadzwonić do OR i się podpytać co się dzieje. 

adrian3005    45

po 5 tygodniach były poprawki, gdyż Agencja nie potrafiła czytać paru dokumentów, i 3 tygodnie od poprawki cisza.

A powiedzieli mi prosto w oczy że dziś wniosek pójdzie do działu płatności

IGL    32

Jak to jest z terminem na tą poprawkę do wniosku o płatność, jest 7 dni a co po tym terminie? Trzeba składać wniosek od nowa czy kasa przepada?

dawid3p    359

Nic jeszcze nie wiadomo. 

Kurna..... a miało być wiadomo na początku grudnia, ale nas trzymają w niepewności :D :D :D

Ojciec oddał mi w dzierżawę ziemię wraz z budynkami, ale trzyma jeszcze w budynkach swoje zwierzęta. Pytanie jest takie czy on może te zwierzęta wyprzedać czy musi je przenieść na mnie? Czy ja od razu od otrzymania premii muszę trzymać zwierzęta?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?