Polecane posty

zbigniewPGR    109

@suzuki21l nie ma sensu dyskutować z ludźmi, którzy nie maja dyplomu! To że nie maja takiego dyplomu jedynie świadczy o nich i jestem przekonany, że agencja się nimi zainteresuje, jak Bruksela zacznie wzywać Agencje do zwrotu źle rozdysponowanych środków unijnych i wtedy pojawi się na forum TEMAT: UNIA MNIE OKRADŁA! CHCĄ MI ZABRAĆ MOJE PIENIĄDZE. A wtedy najgłośniej będzie słychać @xsc i jego bandę chłopców bez wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

mi tam dyplom nie potrzebny- a czy go zdam czy nie, okaze sie za 2lata.

Ale spokojnie, jakbym tak czasem nie zdal, to nic nie bede musial zwracac, bo nic nie biore;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

mi tam dyplom nie potrzebny- a czy go zdam czy nie, okaze sie za 2lata.

Ale spokojnie, jakbym tak czasem nie zdal, to nic nie bede musial zwracac, bo nic nie biore;)

to po jaki hu się udzielasz jak nie masz nic wspólnego z MR?

 

zbigniewPGR, tak sobie dzisiaj usiadłem i czytam, troszkę cię pojechali, pamiętam jaki to był stres przed egzaminem jak na maturze, w końcu od tego zalerzała moja przyszłość, rok przede mną zdało tylko 2 osoby z 14, odziwo mi poszedł bardzo dobrze dostałem 97% z niczym nie miałem problemu, denerwują mnie tacy ludzie co twierdzą że dyplom jest do niczego nie potrzebny, dyplom jest potwierdzeniem kwalifikacji rolniczych, a świadectwo potwierdza tylko średnie wykształcenie bez zawodu, nie rozumiem jak agencja może dać takiej osobie pieniądze na ułatwienie startu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Orientuje sie ktos czy w pszyszlym roku bedzie nabor na MR i ile bedzie wynosić premia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ehhh żrecie się już kolejna stronę w temacie .... :) zamiast trzymać się razem , aby wyciągnąć dla nas rolników jak najwięcej kasy ... dla mnie to bezsens i tradycyjnie tylko donosy byście pisali :) a wracając do tematu macie jakieś info . jak się sprawy mają w sprawie RS bo duża większość na to czeka ...... słyszałem ,że ponoć duży przesiew robią w złożonych wnioskach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

zbigniewPGR widzę ze sobie drugie konto założyłeś żeby swoje argumenty popierac...

I dlaczego do twojej pustej muzgownicy nie może dotrzeć fakt że wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły. Ja mam też dyplom ale nawet go w agencji nie pokazywałem bo nie jest potrzebny.

I powinniśmy się cieszyc bo to napewno jakieś ułatwienie i więcej pieniędzy trafi na polska wieś a nie jak to robią na wsi niektórzy zacofańcy "jak ja nie mam to i on nie będzie miał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

masz świętą racje @lukaczmarek tym skur... to bym konkretnie wygarnął ale szkoda mojego %

 

przecież o to chodzi zeby wieś dostała dużo pieniędzy ale ci co mówią odwrotnie to albo nie zaznali pracy na roli albo są skończonymi buc...

 

szkoda gadać a moderator śpi chyba sprawdzcie czy nie ma @zbigniewPGR drugiego konta bo dziwne ze nagle z dnia na dzień pojawiają sie dwie osoby które sie popierają słowo w słowo, bronią i ich konta zostały utworzone nie dawno i mają po kilka postów w temacie MR Dziwne !!!

 

wie moze ktoś coś o RS bo młodego dostałem już kilka tygodni temu ale nic cicho sza o rencie :)

 

@luki15146 tak możesz mieć mniej jak średnia wojewódzka ale nie mniej jak krajowa te 10 ha i w jakimś tam czasie dojść i przekroczyć 4ESU

ale nie ma żadnych przeciwwskazań na to ze ma być to średnia krajowa

były tu osoby co miały 12ha i młodego dostały

a ty ile masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

koledzy a zwłaszcza z mazowieckiego...kto ma już decyzje w sprawie tylko MR? jaki mieliście nr wniosku? u mnie we wtorek mija 3 miesiące jak składałem wniosek i około miesiąca jak złożyłem poprawki i cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3595    2

Kolega ma już decyzję a nr.wniosku 966.Decyzja wydana 3 tyg. temu.Ja nadal czekam, poprawki miecha temu złożone a numer wniosku 1112. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

kurde to ja niewiem we wszystkich województwach są juz decyzje a u nas w łódzkim cisza. ja miałem nr 20 kolega 16 i nic żadnej decyzji. Czy ktoś z łódzkiego został już może pozytywnie rozpatrzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

@suzuki21l nie ma sensu dyskutować z ludźmi, którzy nie maja dyplomu! To że nie maja takiego dyplomu jedynie świadczy o nich i jestem przekonany, że agencja się nimi zainteresuje, jak Bruksela zacznie wzywać Agencje do zwrotu źle rozdysponowanych środków unijnych i wtedy pojawi się na forum TEMAT: UNIA MNIE OKRADŁA! CHCĄ MI ZABRAĆ MOJE PIENIĄDZE. A wtedy najgłośniej będzie słychać @xsc i jego bandę chłopców bez wykształcenia.

Pochwal się proszę jakie posiadasz "wykształcenie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

U mnie też cisza, jestem z wielkopolski a poprawki złożyłem 3 tyg. temu i czekam za decyzją, mam nr.144. A ciekawe co bedzie z MR jak bedzie chciał składać na MGR, jak oni tak długo decyzje rozpatruja, a sprawy zapisu gosp to w ciągu chwili nie da się załatwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

ja mam 172 i tez wlkp :)

przyszło pismo ze zapoznanie się z aktami sprawy i bla.. bla.. bla..

i data planowanej decyzji na 22.11 i czekam..

a z rentą Cichosza


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

w Agencji mowiłą babka ze do 20 listopada ma byc ranking wszystkich województw, a do mikołaja rozsyłanie decyzji:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

informacje z arimr. 1 grudnia mają być wywieszone listy kto się załapał na RS,

a kto długo czeka na decyzję w sprawie MR niech pyta telefonicznie czy osobiście o przebieg rozpatrywania, ja 1,5 miesiąca temu wysłałem poprawki,i cisza, w końcu pojechałem osobiście się dowiedzieć o co cho, okazało się że mają jakieś wątpliwości, co do zaświadczenia z KRUS, i oni wysłali pismo z jakimś zapytaniem(potwierdzeniem), jak tylko dostaną odp, mój wniosek ruszy z kopyta. czy ktoś dostał negatywną odp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

kurde to ja niewiem we wszystkich województwach są juz decyzje a u nas w łódzkim cisza. ja miałem nr 20 kolega 16 i nic żadnej decyzji. Czy ktoś z łódzkiego został już może pozytywnie rozpatrzony?

No jak wspominałem mi w piśmie napisali że do 22 grudnia się wyrobią :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja wniosek o płatność złożyłem osobiście, a budynek mam na umowę użyczenia. Odnośnie sprawy tego wykształcenia to nie chcę mi się już pisać, ale tego chłopaka z co musiał oddać premię znam i to jest trochę z własnej winy, bo jest 3 lata na uzupełnienie wykształcenia (jeżeli kogoś dotyczy) a on uzupełnił je po 3,5 roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jeśli długo, bardzo długo czekacie na odpowiedzi to pytajcie osobiście. Moj brat czekał 1.5 miesiąca a jak się okazało ARiMR wysłała do niego list polecony który nie dotarł i wrócił do nich z powrotem. Dopiero jak zadzwoniliśmy Pan stwierdził ze wysłali list z poprawkami. Na miejscu pokazano nam ten list z adnotacją poczty ze adresat nie znany.

Poprawki złożone i za kilka dni wniosek nabrał rozpędu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ludzie masakra, przed chwilą dostałem pismo z arimr że ,, zawiadamiam, że w związku z trwającym procesem weryfikacji dużej ilości wniosków złożonych w ramach PROW 2007-2013 obsługiwanych w Lubuskim Biurze Wsparcia Inwestycyjnego ARIMR termin rozpatrzenia wniosku złożonego z działania Ułatwienie startu młodym rolnikom został przesunięty do dnia 20.12.2010r. no to sobie jeszcze poczekam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

brat dzis dostal decyzje - w końcu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dzis przyszły poprawki do biznesplanu, małe bledziki, ale trzeba poprawic, najgorsze jest to, ze trzeba osobiscie skladac wyjasnienia w Czestochowie.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj