Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    46

a jak ci policzyl wartosc gospodarstwa ze 800 tys to ziemie jak licza w jakiej cenie i jak z 800 tys 0,5 % to jest 4 tys sporo

freetaxi    170

Mati umowy zgłaszasz w krusie do ubezpieczenia i dołączasz do wniosku o płatność w Agencji.

geo2    4

Słyszałem, że nie da się "spaść" poniżej listy bo Agencja nie zaakceptuje zmian we wniosku dotyczących powierzchni ale nie praktykowałem i raczej praktykował nie będę :) Kalkulator i atak. Kłopocik powierzchnia użytków rolnych zadeklarowanych we wniosku a powierzchnia zgłaszana do dopłat to inna bajka więc możesz spać spokojnie.

zmniejszałem powierzchnię, po wcześniejszym przeliczeniu punktów tak żeby nie spaść. arimr wyraziło zgodę na wszystkie zmiany.

gdyby złozyć zmianę która spowodowałaby wypadnięcie poza listę,, arimr nie wyrazi na to zgody.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz93    17

Witam

W biznesplanie podałem prasę zwijającą - 70 tyś, oraz pług obrotowy - 20 tyś.

Zamierzam kupić prasę za 56 tys, pług za 17 tyś. Wyjdzie 73 tyś.

Czy muszę zmieniać biznesplan??

Dadam    4

a mam pytanie czy jak mam zlożony wniosek o płatność i po złozeniu ale przed wypłatą premii wystawi mi fakture vat i zarejestruje ciągnik a zapłate za fakture dokonam po otrzymaniu premmi to przejdzie??

Edytowano przez Dadam

Dadam    4

dzieki za odp bo nie byłem pewny czy przed otrzymaniem premii tak można :) i pozniej bedzie mozna rozliczyc premie

Edytowano przez Dadam

the1mati1    45

Aby w gminie wydali mi zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych to czy muszę umowy dzierżawy zarejestrować w starostwie czy tylko w gminie pokazuje im umowy dzierżawy a oni mi wyliczają te hektary? Czy na zaświadczeniu z krusu podana jest informacja o posiadanych przez mnie hektarach? Czy mogę się w krusie zgłosić narazie dwie umowy aby mnie ubezpieczyli i wydali zaświadc a później dopiero zgłosić resztę umów?

freetaxi    170

Na zaświadczeniu z krusu nie ma informacji na temat posiadanego areału. Teoretycznie możesz zgłosić te umowy aby Cię ubezpieczyli ale i tak umowy będziesz musiał mieć bo będą one załącznikiem do wniosku o płatność.

a jak ci policzyl wartosc gospodarstwa ze 800 tys to ziemie jak licza w jakiej cenie i jak z 800 tys 0,5 % to jest 4 tys sporo

liczył po 30  tysięcy za ha bo tak normalnie to u nas chodzi po 75 tysięcy

kaczus    2

A jak tam idzie to dołożenie taj kasy kiedyś było napisane ze na początku grudnia ma być już wiadomo czy kasa będzie czy nie. Ktoś coś wie???

freetaxi    170

O ile mnie pamięć nie myli to chyba do dzisiaj KE ma czas na zatwierdzenie. Jeśli dzisiaj nie odpowie to automatycznie jest przyznawana zgoda.

majkel207    18

tak jak pisałem wcześniej na początku ktoś mnie wprowadził w błąd z 3 miesiącami) i pisali tez o tym na farmerze, KE ma 4 miesiące, więc niestety styczeń, chyba, że wcześniej podejmą decyzje

machtomi    5

Czy wraz z wnioskiem o płatność Agencja wymaga wypis z rejestru gruntów czy wystarczą  umowy dzierżawy potwierdzone w gminie  wraz z wpisanym numerem działki oraz powierzchnia sumaryczna (identyczna jak w PRG)?

malopolanin64    392

Zależy gdzie bo u mnie wypisy z rejestru gruntów wymagane tak mnie pani prowadząca wniosek poinformowała.

Dzisiaj byłem złożyc wniosek o nadanie numeru gospodarstwa i dwa tygodnie normalnie ich... Oczywiscie Pani siedzi i ba ma zajęcie w czasie godzin pracy chyba prowadzi korepetycje z angielskiego jakiejś małolacie normalnie myślałem ze tam jej jeb*e.

boo45    2

za numerem хозяйствa ustawowo do 2 tygodni jest...trzeba poprosić to jest szybciej. Ja wypisu do wniosku o płatność nie dawałem, bo nie było takowej konieczności[akt darowizny + 2 umowy dzierżaw]

witam jestem nowy i mam pytanie czy  do was też przyjeżdżają z arimr? Bo dzisiaj jest jakieś spotkanie z przedstawicielami u nas w gminie o dopłaty i chyba młodego rolnika 2015 2020.

boo45    2

standard....zawsze organizują takie spotkania [idzie za tym kasiorka dla nich]....najczęściej z odr i arimr.....z tym że ci z odr....lepiej przemilczeć ich "rady" i ich kompetencje[np skasują za źle wypełniony wniosek o dopłaty i nie ponoszą odpowiedzialności].

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?