Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbigniewPGR    0

Nie bardzo rozumiem co ma konto bankowe wspólnego z przepisaniem ... Przecież ich konto może zostać nadal w banku i dopłaty za 2009/2010 przyjdą im pewnie w grudniu, a Ty składając wniosek o płatność jak i premię młody rolnik dostaniesz na swoje konto bankowe więc nie widzę problemu ...

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

LukaszMewa    0

dzisiaj dostalem decyzje pozytywna z ARIMR, a poprawki 2 tygodnie temu zlozylem...... mam pytanie jak mi przepisza pole to doplate za ten rok to jak z nią jest??? ja dostane czy rodzice??

A z jakiego województwa jesteś? bo ja tez 2 tyg. temu złożyłem poprawki i czekam za decyzją!

Wiadomość z agroFakt.pl

Sobiecho    0

W 2011r. będzie nabór na Młodego rolnika i nabór rent strukturalnych? I jeszcze takie małe pytanko: Kasy wystarczy dal wszystkich co składali wnioski na MR czy tylko dla tych 100%?

Wacek21    35

Tak wystarczy kasy bo jesli zwiekszyli nabor to musieli skads wziac kase na to, MR prawdopodobnie tak a RS juz nie.

Pozatym jest wszystko opisane w tym temacie- wystarczy poszukać

nasil90    94

Oglądał ktoś w TVP Info że wszyscy którzy złożyli wnioski na renty je dostaną. Program był ze 3 dni temu około godziny 20 no i mówił to Sawicki ciekawe czy tak będzie czy tylko taki chwyt wyborczy ;)

jarecki82    3

Numer 323 woj. opolskie wniosek do poprawy :)

A tak z innej beczki kiedyś widziałem tabelę o wykorzystaniu środków w latach ubiegłych na MGR. Teraz na stronie ARiMR tego nie umiem znaleść.

Ma może ktoś linka. To nie ten temat ale wielu przyszłych "Młodych" pewnie to interesuje ;)

piotr6340    0

Poza tym zaraz piszę maila do Agencji żeby zajęli się sprawą wykształcenia, bo to jest nie do pomyślenia, żeby osoby bez wykształcenia dostawały pieniądze! Od razu przestaną pyskować chłopcy bez wykształcenia i wezmą się za naukę bo w przeciwnym przypadku zwrot pieniążków!

Zbigniew z którego drzewa żeś się urwał jesteś gup... niż ustawa przewiduje zamiast się cieszyć że INNI też dostaną pieniądze aby rolnictwo polskie się rozwiało to ty nie sam do siebie patrzysz. A jak chcesz to pisz nawet do samego Trybunału Sprawiedliwości na pewno dasz im dobry argument do zmiany rozporządzenia.

PS: A co jednak się dowiedziałeś że wystarczy samo świadectwo a byleś taki przecież Mądry że potrzebny jest egzamin zawodowy i co rura zmiękła człowieku mądry o dużym doświadczaniu w życiu lubisz się spierać ale racji nie masz.

lukaszz110    2

@piotr6340 i @xsc Z takimi ludzmi nie warto się spierać bo szkoda nerwów :)

to jest człowiek pokrzywdzony przez życie a swą gadką o bajeczkach faktycznie przypomina jakiegoś 10-12latka

może jeszcze coś powiesz ciekawego @zbigniewPGR??

Po twoim awatarze widać ze jesteś z środowiska pge-rusów

Nie masz czego sie czepiać to czepiasz sie awatara??? Istoto ludzka czep sie lepiej klerów i pilnuj wyborców aby szli do głosowania. A nie bedziesz pilnował kto ma sie uczyć i listy pisał do Agenci.

@nasil90 to taki chwyt wyborczy, bo juz dawno mówiono ze kasy nie starczy a zainteresowanie jest bardzo duże.

@jarecki82 ja też nie moge tego odszukać i przyłączam sie do pytania kolegi.

a wracając do ciebie @@zbigniewPGR to jestem pewien ze masz około 12latek jak twój kolega wiec nie zniżaj sie do poziomu zera.

bzdura!!! będziesz musiał zwrócić tylko i wyłącznie wtedy jeżeli nie uzupełnisz wykształcenia w określonym czasie,lub jeżeli nie określisz się fakturami, [Dokumentami potwierdzającymi dokonanie operacji gospodarczej są]:70%inwestycji musisz mieć udokumentowane!!!

- faktura VAT;

- faktura VAT marża;

- faktura VAT RR;

- faktura VAT MP;

- rachunek;

- faktura korygująca (wraz z fakturami, których dotyczy);

- nota korygująca (wraz z dokumentami, których dotyczy);

- dokumenty celne (wraz z dowodami zakupu, których dotyczą);

- akt notarialny wraz z załączonym dokumentem potwierdzającym poniesienie wydatku

w związku z zawarciem umowy np. dowód wpłaty, wyciąg z rachunku bankowego,

polecenie przelewu.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

luki15146    13

tak samo pomyślełem, aczkolwiek wolałem się upewnić :)

edit

człowiek czym więcej czyta tym jest głupszy.... Przeczytałem ,,bliźniaczy" temat i było coś o wielkości gospodarstwa. Jeśli mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie średnia wielkości gospodarstw wynosi koło 14 ha, a gospodarstwo, które chce przejąć ma 9 ha to czy mam szanse na MR? Później muszę uzupełnić wielkość gospodarstwa do średniej krajowej czy wojewódzkiej? Bo sie zgubiłem...;/

raffi    0

I 75 tys. już na koncie! :P i mam technika agrobiznesu bez zdanego egzaminu i uzupełnienie wykształcenia - nie dotyczy! Dla tych którzy ciągle nie wierzą, że tak można.

Pozdrawiam!

Wacek21    35

Nie łaczyłes MR z RS? Ziemie juz masz przepisana? Przynajmniej jeden ktory moze spac spokojnie....

raffi    0

Przejmowałem 10,82ha w woj. mazowieckim. Nie łączyłem RS, po prostu rodzice przekazali mi tylko część gospodarstwa i jeden budynek inwentarski.

Wacek21    35

To szczerze mowiac zazdroszczę Ci :P Teraz tylko pisac wniosek na MGR :) Ja jeszcze mam nadzieje ze do konca listopada bedzie jakis odzew ws. MR albo RS

luki15146    13

a gdy nie ma średniej wojewódzkiej to też jest szansa na otrzymanie MR? Gdy średnia wojewódzka jest wieksza od średniej krajowej.

tomash    7

jak byłem w październiku zawieść poprawki to pani prowadząca mój wniosek powiedziała ze najlepiej dostarczyć osobiście.

Na pewno jest możliwość wysłania najlepiej zadzwoń do ARiMR i się spytaj przez telefon cię nie zjedzą :P

mlody3595    2

rafii a mógłbyś napisać w jaki sposób wszedłeś w posiadanie tego budynku inwentarskiego??Umową użyczenia? czy może normalnie jest przekazany wraz z gruntem pod nim umową darowizny?

suzuki21l    5

zbigniewPGR ma rację, nie wmawiajcie sobie że nie trzeba mieć dyplomu technika rolnika, agencja nie musi się teraz o ten dyplom upominać może zrobić tak jak kiedyś było głośno w programie ,,sprawa dla reportera'', jak po 3 latach młody rolnik chciał się wieszać bo musiał oddać 50 tyś z odsetkami ok 80tyś, bo arimr dopatrzyła się że nie ma, dyplomu technika, choć nie upominali się o niego wczesniej, poczekali i teraz żądają zwrotu kasy, a to co niektuży piszą to jest dziwne, ja prucz dyplomu musiałem dołączyć świadectwo . bez zdanego egzaminu nie ma się wykształcenia rolniczego,

Poza tym zaraz piszę maila do Agencji żeby zajęli się sprawą wykształcenia, bo to jest nie do pomyślenia, żeby osoby bez wykształcenia dostawały pieniądze! Od razu przestaną pyskować chłopcy bez wykształcenia i wezmą się za naukę bo w przeciwnym przypadku zwrot pieniążków!

masz całkowitą rację co do wykształcenia, agencja upomni się po 3 latach i wtedy będzie płacz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?