Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubasik    0

nabór naborem ale trzeba wiedzieć co i jak a poki co to nie wiadomo nic! tylko ze trzeba składać wnioski ;)

Roxer    17

Haha, na jakiej podstawie Sawicki może lać wodę ze nabór jeszcze w tym roku jak nawet PROW nie zatwierdzony? I jeszcze żeby to zatwierdzenie od niego zależało to może i bym zrozumiał,a tak? Ale szopka, ahaha

freetaxi    176

No właśnie, że PROW ma być ponoć zatwierdzony do końca listopada... http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/sawicki-prow-2014-2020-zostanie-zaakceptowany-przez-ke-do-konca-listopada,53982.html

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

Wiadomość z agroFakt.pl

GBartek    2

freetaxi będzie to nowy nabór, czy pierwszeństwo będą mieli Ci z poprzedniego MR ? Może wiesz coś na ten temat.
Chyba będzie trzeba odwiedzić lub zadzwonić do ODR'u. :)

freetaxi    176

Zadzwoń do ODR. Pewnie już coś wiedzą  :D  A tak poważnie. Konkretów nie ma. Tyle co w projekcie plus ewentualne jakieś przypuszczenia o których wolałbym nie pisać bo wydaje mi się, że są nieprawdą.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

slepy78    0

Mam pytanie co do zmiany w biznesplanie a mianowicie ;

chciałbym dopisać chodowle byków

i chodzi mi tu o zakup z tych 70 tyś w rozliczeniu

Jakie byczki mogę kupić aby agencja mi zaliczyła ,chodzi mi o wiek ?

może być to zakup cieląt 2 miesięcznych?

Shaun    15

Co do niedawnych pytań o nabór z MR z nowego rozdania to wiem z nieoficjalnego źródła, że prawdopodobnie, powtarzam PRAWDOPODOBNIE będzie jeszcze w tym roku nabór.  Coby uprzedzić pytania na temat wiarygodności moich rewelacji to dodam, iż to moje źródło pracuje w ARIMR, to samo źródło robiło mi wniosek z ostatniego naboru (bez jakichkolwiek poprawek - nawet wniosku nie składałem osobiście) i mam pewne podstawy twierdzić, że moje słowa sie sprawdzą. Szczegółów nie znam co, kiedy jak i gdzie. Pozdrawiam i prosze leniwych kandydatów na Młodego Rolnika nie zasypywać mnie durnymi pytaniami po kroćset razy. Na PW nie odpowiadam. Ot tyle. Trzeba czekac na oficjalne info. Pa

PS. GBartek odpuść sobie tych darmozjadów z ODR. Tu na forum są ludzie, którzy Ci pomogą za mniejsze pieniądze i bardziej profesjonalnie.

majkel207    18

dlaczego mieliby mieć pierwszeństwo ci z poprzedniego naboru? tym bardziej, że różnice będą spore (choć jeszcze dokładnie nie wiadomo jakie) więc spora część z ostatniego naboru nawet nie spełni wymagań nowego MR, jeżeli wprowadzą to same wymogi 70% gruntów na własność i 10 tys euro wielkości ekonomicznej, prowadzenie gospodarstwa maks od 12 miesięcy ładnie przesieje stawkę

Cradle    13

Freetaxi   Jak się przepisze gospodarstwo na MR aktem darowizny, i tam będzie zawarta służebność Rodziców co do budynku gospodarczego i Domu, to ARiMR nie będzie robić problemów??

freetaxi    176

Nie będzie problemu. Grunt, żeby nie było współwłasności. 

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Cradle    13

Dzięki Freetaxi.  Żadna współwłasność nie będzie, po prostu Rodzice chcą wnieść taki zapis do aktu u notariusza. 

GBartek    2

Mam następne pytanie. Jeśli nabór będzie w tym lub następnym roku, to należy składać nowy biznesplan ? Czy będą brane pod uwagę te ze starych naborów ?
Bo szczerze powiedziawszy od wiosny po rozmowach z tatą, stwierdziliśmy, że produkcja mleczna ( max. 10 krów ) po zniesieniu limitów nie będzie opłacalna i planujemy chów bydła mięsnego. Co do parku maszynowego też nastąpiłyby zmiany. 

freetaxi    176

Nowy nabór, nowe zasady. Oczywiście trzeba złożyć nowy wniosek z wymaganymi dokumentami. Możesz sobie wszystko pozmieniać. 

Witam

Kilka dni temu otrzymałem pieniądze z MR, rozpoczynam przygodę z rolnictwem i mam do was pytanie z innej beczki, czy opłaca mi się za te pieniądze zakupić mały wóz paszowy 5m pronara na stado 20 krów?Pracowałby z C-360. Pasza pobierana głównie z pryzm. Krowy cały rok na oborze. Nie wiem czy koszty eksploatacji wozu nie będą wynosić więcej niż korzyści ze wzrostu ilości mleka.Pytam tutaj bo ten temat żyje, a temat o wozach paszowych jest poruszany raz na kilka tygodni;)Proszę doświadczonych rolników o poradę.

Shaun    15

Nowy nabór --> nowy wniosek. Ludzie pomyślcie chociaż troche.

freetaxi, Ty to masz zdrowie...

GBartek    2

Doszły do mnie informacje, że do nowego naboru miałyby być brane wnioski ze wcześniejszego, dlatego wolałem się upewnić.
Kto pyta nie błądzi. :)

pawelol111    720

Witam

Kilka dni temu otrzymałem pieniądze z MR, rozpoczynam przygodę z rolnictwem i mam do was pytanie z innej beczki, czy opłaca mi się za te pieniądze zakupić mały wóz paszowy 5m pronara na stado 20 krów?Pracowałby z C-360. Pasza pobierana głównie z pryzm. Krowy cały rok na oborze. Nie wiem czy koszty eksploatacji wozu nie będą wynosić więcej niż korzyści ze wzrostu ilości mleka.Pytam tutaj bo ten temat żyje, a temat o wozach paszowych jest poruszany raz na kilka tygodni;)Proszę doświadczonych rolników o poradę.

Ale to prosto obliczyć. Zakładamy że każda krowa przez paszowóz da 500 l więcej mleka w całej laktacji czyli masz 10 tys l więcej. Zakładając że na litrze mleka zostanie Ci 0,2zł zysku masz 2 tys zł rocznie zysku przez paszowóz. Koszt paszowozu to ok 40 tys czyli za 20 lat wyjdziesz na swoje. Jeśli wydajność zwiększy Ci się o 1000l będziesz 10 lat musiał stadko doić żeby pokryć koszty paszowozu. 

Edytowano przez pawelol111

warchest    47

no niby tak ale tutaj ze swojej kieszeni nie dolozy ani zlotowki bo to bedzie z MR  czyli zmodernizuje swoje gospodarstwo wiec bierz paszowoz moze kiedys wiecej jeszcze krow bedziesz mial to szybciej sie splaci

pawelol111    720

Tylko paszowóz nie da mu dochodu a wręcz odwrotnie - obciąży gospodarstwo. Nie lepiej za te pieniądze kupić coś co przyniesie zysk? O to chodzi żeby te pieniądze potraktować jak swoje i wydać jak najlepiej. 

andi_25    0

Witam, jestem tu nowy i mam małe pytanko odnośnie MR, czy słyszał ktoś z Was lub miał kontrolę na miejscu z agencji, po złożeniu wniosku o płatność, ponoć w łódzkim prawie u każdego w ciągu 2 tygodni po złożeniu wniosku jest kontrola, mierzą działki przejęte w PRG i sprawdzają dokumenty(umowy dzierżawy, akty)

Tylko paszowóz nie da mu dochodu a wręcz odwrotnie - obciąży gospodarstwo. Nie lepiej za te pieniądze kupić coś co przyniesie zysk? O to chodzi żeby te pieniądze potraktować jak swoje i wydać jak najlepiej. 

Co masz na myśli? Myślałem że paszowóz najszybciej przyniesie zysk...:) To jest tylko jeden z powodów dla których chcę go kupić. Drugi może i ważniejszy jest taki, że do najbliższego pastwiska mam 2 km i po pierwsze ja tracę codziennie 2 godz. na wyganianiu krów, a po drugie myślę że krowy też na tym tracą jak zrobią 4 km każdego dnia w sezonie. Zaznaczam, że jestem początkujący dlatego pytam.Do tej pory byłem nauczycielem  wf, ale los spłatał mi figla i musiałem zmienić branżę;)

Jakby była możliwość zakupu używanych maszyn to wtedy byłyby wydane z sensem. A tak kupuje się  nowe a często to przerost formy nad treścią bo płacisz 3 razy drożej niż maszyna używana w bdb stanie

pawelol111    720

Co masz na myśli? Myślałem że paszowóz najszybciej przyniesie zysk... :) To jest tylko jeden z powodów dla których chcę go kupić. Drugi może i ważniejszy jest taki, że do najbliższego pastwiska mam 2 km i po pierwsze ja tracę codziennie 2 godz. na wyganianiu krów, a po drugie myślę że krowy też na tym tracą jak zrobią 4 km każdego dnia w sezonie. Zaznaczam, że jestem początkujący dlatego pytam.Do tej pory byłem nauczycielem  wf, ale los spłatał mi figla i musiałem zmienić branżę ;)

Paszowóz ułatwi pracę - tylko tyle. Gdybyś miał 40 sztuk - wtedy paszowóz wskazany bo za dużo roboty na taczkę. Teraz podniesiesz sobie koszt wyprodukowania mleka przez tą kupę złomu, nic więcej.  Wiesz czym grozi trzymanie krów na łańcuchu cały rok? Skracasz jej życie, krowa się męczy bo nie chodzi, to też podnosi koszty bo zamiast 8 -10 laktacji masz 5-6. Masa nauki i praktyki przed Tobą. Bilansowanie pasz musisz umieć, ogarnąć ile jakiej uprawy potrzebujesz żeby mieć czym krowy karmić cały rok. Licz się z tym że np kiszonka z kukurydzy bardzo się psuje jak jest ciepło. 

Jakby była możliwość zakupu używanych maszyn to wtedy byłyby wydane z sensem. A tak kupuje się  nowe a często to przerost formy nad treścią bo płacisz 3 razy drożej niż maszyna używana w bdb stanie

Używana w dobrym stanie - koszt wyniósłby połowę nówki albo i mniej a robota tak samo wykonana. Zgodzę się. Jest jeszcze jeden aspekt - zachodnia maszyna jest wykonana ze stali a nie z ciasta jak te nowe nasze. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .