Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wladek19992    0

witam ile mniej wiecej czekaliscie za krusem ? ja dzis byłem i babka mi powiedziała ze w ciagu mieisca przyjdzie do domu jakas kartka i ze dopiero jak ja dostane to moge przyjsc po zaswiadczenie i wy az miesiac czekaliscie ??? 

pawelol111    713

Ja czekałem z 10 dni a podanie o zaświadczenie złożyłem razem z dokumentami o ubezpieczenie i decyzja wraz z zaświadczeniem przyszły pocztą.

Luke16    177

Z tym KRUSem to jest różnie nie którzy po tygodniu mają inni po miesiącu... Wszystko od oddziału zależy...

Mam takie pytanko bo wpisałem we wniosku 9 sztuk cielaczków czyli 5 jałoszek i 4 byczki... Czy jeżeli na razie mam 9 sztuk jałosi bo akurat byczków nie mogę kupić nigdzie. Przeszkadza to w czymś? Doczepią się czy liczba sztuk musi się zgadzać?

Wiadomość z agroFakt.pl

biznes12    21

Ja czekałem z 10 dni a podanie o zaświadczenie złożyłem razem z dokumentami o ubezpieczenie i decyzja wraz z zaświadczeniem przyszły pocztą.

a wysłałeś umowy działki które posiadasz i z krusu w orginale? czy wysłałeś kopie wraz z wnioskiem o płatność? bo nie wiem czy wysyłać wniosek o płatność pocztą czy osobiście jechać ?

wie ktoś może czy można wysłać razem z wnioskiem umowę dzierżawy i z krusu kopie czy trzeba wysłać w oryginale?

Edytowano przez biznes12

barteklegia    0

witam!

Mam ogromny problem.

Miałem jedną umowę dzierżawy z dnia 18.09.2014 drugą 14.10.2014 i 14.10.2014 zarejstrowałem się w krus. Dostałem zaświadczenie na dzień 14.10.2014 dzwonili z agencji i mam donieść zaświadczenie na dzień 18.09.2014. W krusie nie dostane, co mogę zrobić?????

Rowan    1

Ale jakie zaświadczenie miałeś na dzień 14.10? Przecież z krus chodzi o to, że jesteś ubezpieczony społecznie jako rolnik...

warchest    46

panowie a jak tata np ma ten kurs na opryskiwacz to ja tez musze robic juz czy moge np za 2 lata jak tacie sie skonczy a jestem MR

freetaxi    170

Możesz potem. Ale warto mieć w dokumentacji oświadczenie, że ojciec Ci wykonuje zabiegi środkami ochrony roślin.

• Like 1

Mlooody    0

Czy ktoś z Was orientuje się jak wyglądają postępy z zatwierdzeniem funduszy na 2015-2020? Czy jest szansa że jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną jakieś programy z nowego PROWu?

freetaxi    170

Minister Sawicki twierdzi, że jak KE zatwierdzi PROW w listopadzie to jeszcze w tym roku będzie nabór. Tylko to mogą być przedwyborcze obiecanki.

• Like 1

Bartek72511    41

Sawicki ostatnio wspominał ,że są możliwe grudniowe nabory z działań młody rolnik i restrukturyzacja małych gospodarstw, ale czy to realne to ciężko powiedzieć, czas pokaże ale oby się sprawdziło to co mówi :)

daremw    128

znając życie to wyjdą jakieś komplikacje i nic nie ruszy w tym roku i zrzucą na to że nie są jeszcze poszczególne procedury ustalone, na moje oko to może gdzieś dopiero w lutym ruszy coś a modernizacje to pewnie około wakacji :) ale teraz to tylko takie wróżby :)

geo2    4

właśnie chcą ode mnie zaświadczenie z krus z 18 września, a jestem ubezpieczony od 14 października...

ale jak byles wtedy np w zus, bo pracowałeś to nie mógłbyś go dostać, a umowę dzierżawy mogłeś wcześniej zawrzeć - jeszcze na etacie.

w agencji sa chyba nadgorliwi.  

radek1983    0

a ja miałbym szanse na młodego jeśli od sierpnia mam przekazane gospodarstwo a od 1 listopada jestem dopiero na krusie

pawelnick1    0

Witam, szukalem we wczesniejszych postach odpowiedzi na moje pytanie, ale  nie znalazalem ... a wiec:) przejałem od ojca działke na ktorej sa garaze i obora, w oborze znajduje sie jałowizna i cielaki ojca; Czy bydło ojca moze byc w moich budynkach czy musi mi je przepisac zeby agencja sie nie czepiała?

pozdrawiam

Krisma    11

Wniosek o płatność złożony 06.10

Poprawka 27.10

Przelew kasy 13.11

Pani z ARiMR powiedziała, że w ciągu 3 tygodni przelew będzie zrobiony i tak się stało.

freetaxi    170

Paweł a Ty będziesz miał swoją odrębną produkcję zwierzęcą czy tylko roślinną?

• Like 1

KamilK199    8

Mam dwa pytania, sporządzam od 4 rożnych osób umowy dzierżawy, w tym dwóch wydzierżawiających ma rentę czy dla krusu muszą być wszystkie umowy czy wystarczy tylko jedna żeby otrzymać wniosek ze jest się rolnikiem?oraz do kiedy można najpóźniej zmienić rodzaj maszyny jaka chce się kupić, aktualnie jest ciągnik ale myślę o zamianie na jakąś maszynę rok docelowy jest 2017?

freetaxi    170

Wszystkie umowy zanieś będziesz miał odpowiednio naliczoną składkę i wydane zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. Na wydatkowanie pieniążków masz 3 lata więc nie powinni robić problemów ze zmianami do tego czasu. Rok docelowy jest 2020.

Edytowano przez freetaxi

pawelnick1    0

we wniosku mialem tylko rośliną... teraz nie posiadam zadnych zwierząc, wszystko jest na ojca ktory trzyma krowy mleczne w oborze na jego działce, a jałowizna jest w budynkach ktore przejałem ...

Edytowano przez pawelnick1

KamilK199    8

dzięki freetaxi, ale jest możliwość dostarczenia później kolejnych umów i naliczenia składek, tylko jest z tym trochę zachodu?czy porostu nieopłacalne pytam bo mam utrudniony jak na razie kontakt z jedna osoba i podpisaniem umowy. 3 lata jest od wydania decyzji, złożenia wniosku o płatność czy wypłaty kasy?

Edytowano przez KamilK199

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?