Skocz do zawartości

Polecane posty

tobago    6

Dostałem informację że posiadając kilkanaście sztuk drobiu na własne potrzeby muszę być zarejestrowany na liscie zakładów wytwarzających i stosujących pasze oraz zaświadczenie od lekarza weterynarii. Gdzie po to się zgłosić?

Magda_86    21

A czy jak dostałam MR a posiadam od 9 miesięcy już gospodartswo zarejestrowane to czy jeżeli dodzierżawiłam teraz ziemię do uzyskania zadeklarowanej wielkości w biznepslanie czy muszę tę dzierżawę zgłaszać w KRUS i Urzędzie Gminy żeby przepisać na siebie podatek rolny, czy może widnieć na starego właściciela. Umowa dzierżawy była sporządzona w UG (poświadczenie podpisów)

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    712

Jeżeli już gdzieś zgłaszasz to najpierw z umową do starostwa. Oni ją ujawniają - czyli nanoszą informację i w wypisie z rejestru gruntów będzie widniało że jesteś dzierżawcą. Jak z krusem to nie wiem. Oni składkę do 50ha mają stałą. 

Mateusz1q    24

Generalnie w starostwie nie chcieli mi zarejestrowac umowy dzierzawy. Uzasadniali to tym, ze robia to tylko wtedy kiedy ktos przechodzi na emeryture. Dalem sobie z tym spokoj. Nawet gdyby mi to tam przyjeli to nakaz przychodzilby na wlasciciela tak? tylko z informacja, ze ja jestem dzierzawca ?

warchest    46

A czy jak dostałam MR a posiadam od 9 miesięcy już gospodartswo zarejestrowane to czy jeżeli dodzierżawiłam teraz ziemię do uzyskania zadeklarowanej wielkości w biznepslanie czy muszę tę dzierżawę zgłaszać w KRUS i Urzędzie Gminy żeby przepisać na siebie podatek rolny, czy może widnieć na starego właściciela. Umowa dzierżawy była sporządzona w UG (poświadczenie podpisów)

jak przepisac podatek rolny na siebie jak podatek to oplacasz na wlasciciela gruntu tak bo ty jestes tylko dzierzawca a podatnik zmienia sie gdy wlasciciel sie zmiena dobrze mowie ????

Jarecki88    183

jak przepisac podatek rolny na siebie jak podatek to oplacasz na wlasciciela gruntu tak bo ty jestes tylko dzierzawca a podatnik zmienia sie gdy wlasciciel sie zmiena dobrze mowie ????

Źle mówisz.

pawelol111    712

Widocznie kobitkom w starostwie nie chciało się nanosić zmian - za dużo papierów. Lepiej wcisnąć kit. Ja nosiłem umowę dzierżawy z takim wnioskiem gdzie zaznaczało się pole że mi potrzebna rejestracja do ubezpieczenia i z głowy. 

Jarecki88    183

a to jak powinno wygladac co zrobic bo jeszcze wniosku nie skladalem

Umowę dzierżawy rejestrujesz w Starostwie Powiatowym. Tam miła Pani wklepie Twoje nazwisko do odpowiednich arkuszy w rejestrze gruntów, które następnie wyśle do odpowiedniego Urzędu Gminy. Po przetworzeniu przez UG otrzymanych informacji, nakaz płatniczy na te działki, które dzierżawisz będzie figurował na Ciebie. 

Jarecki88    183

Pewnie, że nie było takiego wymogu. Tylko, że bez tego nie zarejestrujesz się w KRUSie. Po rejestracji umowy w Starostwie, z Urzędu Gminy trzeba wziąć zaświadczenie o ilości posiadanych ha by KRUS mógł sobie odpowiednio naliczyć składki.

Magda_86    21

No ale mi nie chcę zarejestrować umów dzierżawy bo dana osoba jeszcze nie zaprzestała opłacać składek i nie przechodzi na emeryturę i nie ma takiego prawa. Tak mi mówią.... A już parę hektarów swoich mam zarejestrowanych w KRUS i opłaciłam już 4 składki, więc nie wiem czy się doczepią, że nie mam wszystkich hektarów zgłoszonych.

pawelol111    712

No to masz problem. Sam myślałem że bez rejestracji przejdzie. W moim starostwie są takie formularze http://eurzad.powiatsiedlecki.pl/c/document_library/get_file?uuid=a577640a-1b23-4270-98e8-0d9f01e54491&groupId=10136    wypełniasz papier i zaznaczasz ostatnie okienko - o wysokości składek i zostawiasz na kancelarii z umową dzierżawy. 

KACZOR1984    1

Ale jak jest już zarejestrowany w KRUSie to po co ma jeszcze dorzucać tam dzierżawy? Ja mam podobną sytuację tylko jeszcze nie byłem w KRUSie, bo pracuję w tej chwili na umowę o pracę. Złożyłem wypowiedzenie i czekam na świadectwo pracy, a potem z tym papierkiem i z aktami własności do KRUS i powinni mnie zarejestrować. Nie będę pokazywał umów dzierżaw. Jak się mylę proszę o poprawienie.

pawelol111 ty masz wszystko na umowie dzierżawy czy masz coś swojego? Edytowano przez KACZOR1984

Krassus    95

No ale mi nie chcę zarejestrować umów dzierżawy bo dana osoba jeszcze nie zaprzestała opłacać składek i nie przechodzi na emeryturę i nie ma takiego prawa. Tak mi mówią.... A już parę hektarów swoich mam zarejestrowanych w KRUS i opłaciłam już 4 składki, więc nie wiem czy się doczepią, że nie mam wszystkich hektarów zgłoszonych.

Idziesz do starostwa z umowami i składasz je. Nie ma tak, że nie mogą przyjąć tylko muszą. Jeżeli nie mogą ich wpisać do systemu to muszą wydać postanowienie z podstawą prawną dlaczego tego nie mogą zrobić na które służy Ci zażalenie.

pawelol111    712

Ale jak jest już zarejestrowany w KRUSie to po co ma jeszcze dorzucać tam dzierżawy? Ja mam podobną sytuację tylko jeszcze nie byłem w KRUSie, bo pracuję w tej chwili na umowę o pracę. Złożyłem wypowiedzenie i czekam na świadectwo pracy, a potem z tym papierkiem i z aktami własności do KRUS i powinni mnie zarejestrować. Nie będę pokazywał umów dzierżaw. Jak się mylę proszę o poprawienie.

pawelol111 ty masz wszystko na umowie dzierżawy czy masz coś swojego?

Też myślałem że wystarczy umowa dzierżawy w agencji bo co kogo obchodzi czy to w ewidencji jest czy nie. Liczy się ze wniosek o dopłatę składam. A tu zonk. Chcą rejestracji w starostwie.

Co do krusu to jest taka sprawa: na podstawie dzierżaw i aktów własności krus nalicza składkę. Dlatego trzeba im się z umową i papierem z UG o hektarach przeliczeniowych pokazać. Jak krusowi nie pokażesz umowy to chyba nie naliczą bo nie wiem czy oni mają jakieś dane z ewidencji ale przy kontroli z Agencji to ciul wie co zechcą żeby im pokazać....

Mam i dzierżawę i własność. 

geo2    4

na jakiej podstawie agencja żąda ujawnienia dzierżaw w ewidencji?

czy zobowiązuje już do tego sama umowa na 10 lat czy to jest ich wytyczna?

iwona1990    0

witam mam pytanie mam juz uwowe dzierzawy mam 9.5ha iczekam jeszcze za gosciem ktory jest za granica i ma mi odpisac jeszcze 8 ha na własnosc i moje pytanie dotyczy tego czy moge jechac z ta umowa dzierzawy do agencji po nr gospodarstwa czy musze czekac az bede miał całosc ??? z góry dzieki :)

Edytowano przez iwona1990

pawelol111    712

Numer gospodarstwa dostaniesz po wypełnieniu i złożeniu wniosku. Gucio ich obchodzi czy masz jakieś hektary 

TOME11    84

witam mam pytanie mam juz uwowe dzierzawy mam 9.5ha iczekam jeszcze za gosciem ktory jest za granica i ma mi odpisac jeszcze 8 ha na własnosc i moje pytanie dotyczy tego czy moge jechac z ta umowa dzierzawy do agencji po nr gospodarstwa czy musze czekac az bede miał całosc ??? z góry dzieki :)

po nr gospodarstwa możesz jechać nawet bez niczego; pocztą ale bardzo szybko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?