Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Możesz pracować na umowę o dzieło aczkolwiek musi to być bardzo dobrze sprecyzowana umowa tak aby w razie kontroli u pracodawcy ZUS nie uznał to jako umowy o pracę. Wtedy będzie kłopot. Łukasz napisz pw co tam Cię interesuje :)

Edytowano przez freetaxi

freetaxi    170

Już dostają powoli. Z moich klientów paru już kasiorkę ma. Jakiś miesiąc od złożenia wniosku o płatność jeśli wszystko jest ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz493    0

A jeżeli ktoś miał jakieś poprawki to termin też idzie automatycznie do przodu z wyplata ? Bo u mnie wlasnie dzis mija miesiac od zlozenia wniosku, ale tydzien temu mialem jedna poprawke nt. umowy dzierzawy :D

freetaxi    170

Wniosek o płatność musi być zatwierdzony przez osobę prowadzącą więc dopóki ona tego nie zrobi pieniążków na konto nie dostaniesz. Skoro tydzień temu miałeś korektę to teraz już poleci z górki :)

Edytowano przez freetaxi

lukasz493    0

Aha, czyli tak: złożyłem miesiąc temu wniosek, a dopiero teraz po poprawkach został zatwierdzony przez prowadzącego ? A więc teraz liczyć miesiąc od tej poprawki czy kasa może być nawet i w tym tygodniu ?

A i jak to jest, przelewy wychodzą od naszych oddziałów w których składaliśmy czy jak ?

freetaxi    170

Myślę, że pieniądze będziesz miał szybciej niż miesiąc. A co do przelewów to nie mam zielonego pojęcia jak tam wszystko działa.

pawelol111    713

I się zaczęło.... 

Jak kolega wyżej mówił - trzeba umowę aneksować jeśli są zapisy o wypowiedzeniu jej przed 10 letnim okresem. Do tego zażądano rejestracji owej umowy w starostwie (swoją drogą ciekawe jak to będzie bo podobno są problemy). Żeby było ciekawiej notariusz narobił błędów w akcie i czeka mnie sprostowanie. 

dzikijohn    19

Do mnie też dzwonili z poprawką odnośnie umowy. Cholera, dzwonili z zastrzeżonego, nie pamiętam nazwiska kobity - ma ktoś pomysł jak się z nimi skontaktować?

lukasz493    0

Od razu załatw sobie zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych bo tego też wymagali w starostwie...
Ja umowe dzierzawy wzialem wlasnie od starostwa, bo oni maja tam swoje druczki...

pawelol111    713

Od razu załatw sobie zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych bo tego też wymagali w starostwie...

Ja umowe dzierzawy wzialem wlasnie od starostwa, bo oni maja tam swoje druczki...

Ale które ha przeliczeniowe ich interesują? Te które mam w akcie notarialnym czy te dzierżawione? Ja mam umowę robioną w gminie. 

lukasz493    0

Ja dostałem bez żadnych problemów. Zaniosłem umowę dzierżawy do wglądu a ona wydała mi zaświadczenie w stylu:

Ojciec posiada tyle i tyle hektarow przeliczenowych z czego tyle i tyle z moca umowy dzierzawy przechodzi na syna.

I to wystarczy zarówno w starostwie jak i krusie, przynajmniej u mnie sobie to poskerowali i zostawili...

Edytowano przez lukasz493

pawelol111    713

A to się dopiero dowiem co i jak. Jednym wystarczy umowa dzierżawy bez żadnych zaświadczeń innym jakieś papierki potrzebne. 

dexter00    13

A to się dopiero dowiem co i jak. Jednym wystarczy umowa dzierżawy bez żadnych zaświadczeń innym jakieś papierki potrzebne. 

zrób sobie 2 egzemplarze umowy bo w starostwie chcą oryginał zabrać a i oryginał musisz miec dla siebie.

z umową dzierżawy kolejność jest taka:

* zgłoszenie w starostwie( najlepiej umówić sie że sami zawieziemy dokumenty do gminy bo pocztą dłużej)

* jedziemy do gminy która wprowadza nasze dokumenty ze starostwa do ich bazy  tam nam dają nakaz podatkowy już na nasze nazwisko

* dzierżawę zgłaszamy w krusie na podstawie nakazu podatkowego na którym mamy wyliczone hektary przeliczeniowe

pawelol111    713

No i jest klops. Umowa została podpisana w gminie i przez Sekretarza potwierdzona stosownymi pieczęciami. Teraz chcę to zgłosić do starostwa i niech tam to zarejestrują. 

geo2    4

a gdzie jest napisane, że dzierżawa ma być zgłoszona w starostwie w ewidencji gruntów?

przecież jest tylko mowa o umowie z datą pewną, czyli poświadczoną przez urząd?

lukasz493    0

W moim przypadku bez pieczątki i zatwierdzenia przez startostwo w krusie nie było szans się ubezpieczyć :) A co za tym idzie to już wiadomo..

Co do kopii, ja u notariusza zrobiłem umowę dzierżawy (nt. którą wziąłem właśnie ze starostwa gdzie polecono właśnie używać ich druków) za 40 zł razem z 4 kopiami za potwierdzeniem notarialnym (jedna do krus, jedna do starostwa, jedna do wniosku o płatność)

Umowy dzierżawy nie interesują gminy i wcale tam nie trafiają, bynajmniej tak mówiła mi znajoma która tam pracuje. Dopiero przy przekazaniu gospodarstwa nakazy i reszta przechodzą na nowego właściciela, w przypadku dzierżaw nic się nie zmienia i nic do nich nie trafia...

Jedynie to zaświadczenie o he przeliczeniowych było u mnie związane z gminą, nic poza tym... 

Edytowano przez lukasz493

dexter00    13

słyszałem że jest przepis ze umowa 10 letnia musi byc zarejestrowana w starostwie ale pewny nie jestem. ja osobiście wolę zgłosić no bo w agencji bedą wiedzieli i tak o tej dzierżawie i wolę nie miec problemów za jakiś czas z KRUS który dowie sie że nie odprowadzam składek od tejże dzierżawy. a oni kasy już napewno nie odpuszczą. 

Rowan    1

Czyli jak to jest? Bo ja umowę dzierżawy mam potwierdzoną u notariusza, z tą umową poszedłem do KRUS, tam kazała mi iść do starostwa, tam wystawili mi zaświadczenie o "odmowie rejestracji"(podobno tylko umowy rejestrują, jeśli ktoś się ubiega o rente lub emeryture), z tym poszedłem do KRUS i zarejestrowali mnie jako rolnika, teraz czekam na decyzje. Czy wszystko będzie w porzadku?

pawelol111    713

Do mnie dziś babka dzwoniła że mam umowę zarejestrować w starostwie i dostarczyć jej wypis z rejestru gruntów na te działki. Wie ktoś o tym coś więcej bo dla mnie jest to lekko dziwne....

warchest    46

dolaczam sie do pytania ale ja w starostwie z umowa dzierzawy nie byle tylko w gminie dali hektary przeliczeniowe i do krus i zarejstrowali teraz musze konto zalozyc i isc do agencji o nadanie numeru gospodarstwa i wtedy to sie wysyła ? a w starostwie trzeba zglaszac umowe ? i podatek z tych dzierzaw to bede placil na sb czy na wlascicieli czy jak to wyglada ?

pawelol111    713

Po przemyśleniu sprawy wydaje mi się że wypis z rejestru gruntów chcą jako potwierdzenie powierzchni działek w umowie dzierżawy. Orientuje się ktoś czy na wypisie po zgłoszeniu w geodezji owej umowy będzie wzmianka że grunty są dzierżawione?

farmtraczek    1

Witam mam jeszcze 17lat i bedę miał gospodarsto po ojcu jeśli będzie się opłacało bo mleko teraz ciągle w dół :P

I tak

-ucze sie w zasadniczej szkole zawodowej na kierunku budowlanym ( nie rolniczym)

- mamy 20 sztuk bydła ogółem 14 krów dojnych

- ok 20 hektarów pola

No napewno będe musiał zrobić ten kurs rolnika :) I teraz takie moje pytanie czy mam jakieś szanse na dostanie tych 100 tys :D

dodam że w 2008 dostaliśmy z uni dofinansowanie na nowy ciągnik , wszystko było wporządku nowa obora także wszystko przeszło :D

machtomi    5

Do mnie dziś babka dzwoniła że mam umowę zarejestrować w starostwie i dostarczyć jej wypis z rejestru gruntów na te działki. Wie ktoś o tym coś więcej bo dla mnie jest to lekko dziwne....

Do złożenia wniosku o płatność jest wymagana jedynie umowa dzierżawy ewentualnie kopia aktu własnośći gruntów, nie ma tu wzmianki i wypisie z rejestru gruntów na podane działki?

A w KRUS to wydaje mi się że wystarczy działka na własność min 1 ha lub dzierżawa na taką powierzchnie tylko aby sie ubezpieczyć w KRUS nie ma potrzeby biegania po starostwie i zalatwiania wszystkich dzierzaw, wystarczy umowa " z data pewna" w UG.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?