Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

iwona1990    0

witam słyszłęm cos o restrukturyzaji małych gospodarst cos około 60 tys zł wie moze ktos na jakiej zasadzie to działa ?? ile ha mozna miec max a ile najmniej ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

geo2    4

od darowizny jest pcc, a od sprzedaży nie ma.

czy zakup gruntów od rodziców to dobry pomysł czy lepiej nie kombinować?

DjFarmerr    69

A czy ktoś przenosił z ojca na siebie kwote mleczną? czy to trzeba przenosić przed składaniek wniosku o płatność? czy może pozostać na ojca?

nabogato    0

Mam pytanie odnośnie wykorzystania środków z premii młodego rolnika. Podałem w biznesplanie że za te pieniądze kupię ziemię. kupiłem już za cześć tych pieniędzy pole ale jeszcze nie taki areał jaki podałem i nie za te pieniądze. Teraz trafiło mi się pole do kupienia ale większy kawałek i bez kredytu się nie obejdzie. Więc chciałbym się dowiedzieć czy jeśli skorzystam z kredytu mogę zaliczyć te kupione pole jako realizacje założeń?? Chodzi mi oto czy uznają taką inwestycje, bo kredyt jest zwykły nie preferencyjny i pieniądze potrzebne na środki własne, plus te co wydałem  kiedyś na inne pole, przekroczą już 70% premii

konrad451    3

Mam pytanie odnośnie wykorzystania środków z premii młodego rolnika. Podałem w biznesplanie że za te pieniądze kupię ziemię. kupiłem już za cześć tych pieniędzy pole ale jeszcze nie taki areał jaki podałem i nie za te pieniądze. Teraz trafiło mi się pole do kupienia ale większy kawałek i bez kredytu się nie obejdzie. Więc chciałbym się dowiedzieć czy jeśli skorzystam z kredytu mogę zaliczyć te kupione pole jako realizacje założeń?? Chodzi mi oto czy uznają taką inwestycje, bo kredyt jest zwykły nie preferencyjny i pieniądze potrzebne na środki własne, plus te co wydałem  kiedyś na inne pole, przekroczą już 70% premii

ja jak dostalem premie to kupilem cos innego a po roku jak uzbieralem kase to kupilem ziemie, ktora mialem kupic za premie. nie bylo z niczym problemu, ich nie interesuje czy kupisz za ich kase czy za swoja, masz wydac te 70% i kupic co podales

biznes12    21

a jak wpisałem model ciągnika z dużą mocą a jak teraz chcę kupić inny model i słabszy będą jakieś problemy?

XTRO    160

jestem w trakcie przepisywania- na razie koszt MR (wniosek, geodezja) kosztowało mnie ok 2 tys zł do tego trzeba doliczyć jeszcze notariusza i jedną wpłatę za prowadzenie wniosku

Sztuk    3

Wątpie żeby ktoś dostał kasę. Chyba czekają do ostatniej chwili.... Niby mają 60 dni. Zobaczymy...

slawek197    0

a ja mam pytanie czy ktoś się orientuje  czy ciągnik kupiony za $ z M.r musi byc ubezpieczony przez cały okres 5 lat czy to jakiś kolejny mit . Chodzi mi oczywiście o AK.

cebula440    0

na oficjalnej stronie T

OP AGRAR TAKA NOTA

Komitet monitorujący PROW 2007-2013 zaakceptował przesunięcie dodatkowych 23 mln euro na premie dla młodych rolników. Decyzja oczekuje teraz na zaakceptowanie przez KE. Przesunięte pieniądze wystarcza na ok. tysiąc dodatkowych wniosków. W sumie więc można spodziewać się, że po przesunięciu wystarczy pieniędzy na blisko 9000 wniosków. Czy jest to ostatnie słowo naszego resortu rolnictwa w tej sprawie? Wydaje się że nie.

JAK MYŚLICIE PRAWDA TO

nabogato    0

ja jak dostalem premie to kupilem cos innego a po roku jak uzbieralem kase to kupilem ziemie, ktora mialem kupic za premie. nie bylo z niczym problemu, ich nie interesuje czy kupisz za ich kase czy za swoja, masz wydac te 70% i kupic co podales

nie do końca tak jest bo nie można było korzystać z preferencyjnych kredytów tylko nie wiem jak liczą się do tego środki własne i zwykłe kredyty

Magda_86    21

Jedni mówią że przyjdzie od razu 100.000 inni że w dwóch ratach 70 i 30, jak jest ? :D

Ej no nie żartujcie bo ja już mam zadatkowany ciągnik i nie chcę brać kredytu. Mam nadzieję, że to nie prawda!!!

krciczek    0

Mam pytanie co do pola 39 do wniosku o płatność. Gospodarstwo przejąłem umową dzierżawy od rodziców, które z pól powinienem zaznaczyć?

konrad451    3

nie do końca tak jest bo nie można było korzystać z preferencyjnych kredytów tylko nie wiem jak liczą się do tego środki własne i zwykłe kredyty

srodki wlasne i zwykly kredyt zalicza sie. kiedys dyr oddzialu regionalnego byl na pokazach rol i gadalem z nim o tym

pawelol111    711

Jak wygląda sprawa z zakupem ziemi za premię. Trzeba płacić przelewem czy można gotówką a na akcie notarialnym będzie napisana kwota i zaznaczone że gotówka?

krciczek    0

Mam pytanie co do pola 39 do wniosku o płatność. Gospodarstwo przejąłem umową dzierżawy od rodziców, które z pól powinienem zaznaczyć?

Podbijam ;)

Jak wygląda sprawa z zakupem ziemi za premię. Trzeba płacić przelewem czy można gotówką a na akcie notarialnym będzie napisana kwota i zaznaczone że gotówka?

Pytałem się w agencji o tą sprawę, Pani powiedziała, że normalnie można gotówką płacić, ewentualnie osoba, która będzie rozliczać inwestycję i nie wystarczy jej akt notarialny może poprosić o oświadczenie od sprzedającego, że otrzymał zapłatę w formie gotówki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?