Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Magda_86    21

A czy jak mam zapisane gospodarstwo na siebie i dostaję młodego rolnika, to teraz muszę przepisać na siebie licznik prądu, wodę, śmieci, szambo i czy coś jeszcze. Jest to wymagane?

Maciek1091    1

Nie minęło jeszcze 60 dni od ukazania się listy, więc agencja się nie spieszy i nikt jeszcze kasy nie ma

Edytowano przez Maciek1091

pedro2    350

Pedro to Ty nie masz wniosku swojego na kompie?

Mam, ale tam jest to co poszło w czerwcu jak składałem + korekta, a w sierpniu dostałem wezwanie do uzupełnienia parametrów maszyn, pojechałem wpisałem i teraz zapomniałem co wpisałem :P 

krciczek    0

Jaki wpisujecie czynsz dzierżawy? Jaką przyjąć kwotę za 1ha? Ziemie będę dzierżawił od rodziców, więc wiemy jak to jest, tylko zastanawiam się jaka to powinna być kwota aby nikt się nie przyczepił.

kaczus    2

Mam pytanie troche inne od tego co padło juz pewnie ze 100 razy. Premii jeszcze nie dostałem jestem 450 w kolejce i tu prosze o odpowiedz. We wniosku mam wpisane ze bede miał bydło 14 opasów w pierwszy roku 7 w drugim 14 ale ze względów ekonomicznych poniewaz jesteśmy w trakcie budowy obory chciał bym w pierwszym roku mieć 20 sztuk a w drugim 50 sztuk i czy da rede jeszcze to zmienic we wniosku  czy dopiero wtedy gdy już dostanę tą premie (Jeżeli dołożą kasę) 

eeee kurde patrze teraz na listę kto dostał i w mordę misia byłem 8275 a teraz jestem 8278 jak to sie stało 

k0b    5

@kaczus nic nie zmieniaj, zakładam, że sztuki jako takie potrzebne Ci są tylko do pow. ESU czyli większa liczba tylko na plus. Ewentualnie niech cześć stada będzie na ojca.

farmer0010    0

jak to się stało byłem na miejscu 1002* a teraz jestem kilka miejsc niżej       mam jeszcze jakieś szanse

melon10641    162

mi wyświetla się, że jest z 13 sierpnia 

a nie sory jest, nie zauważyłem ;P

3 miejsca w dół, Jupi!! :D

Edytowano przez melon10641

damian40000    85

ale zobaczcie że lista się przesunęła. Kilkunastu ludzi dostało teraz po tej zmianie. Ja też niby spadłem o 2 miejsca ale tak naprawdę podniosłem się o kilkanaście. Bo przedemna jest teraz 95* ludzi a było 96*.

pawcio018    0

Mi brakuje nie całe 200 miejsc niby nie dużo....a jednak.Jak obstawiacie decyzje KE o przesunięcie dodatkowych środków ?? 

Ventari1    0

Witam. Ja ma z goła inny problem. Dostałem pozytywną decyzję, ale niestety podczas przeprowadzki gdzieś zaginęła. Czy muszę kontaktować się z agencją w tej sprawię czy jest ona nie potrzebna w dalszej fazie ubiegania się o dopłatę?

cebula440    0
Komunikat Prezesa ARiMR z 19 września 2014 r.

dotyczący aktualizacji krajowej listy określającej kolejność przysługiwania pomocy wnioskodawcom, którzy w 2014 r. złożyli wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego PROW 2007-2013.

Na liście rankingowej zamieszczonej przez Prezesa Agencji w dniu 13 sierpnia 2014 roku, określającej kolejność przysługiwania pomocy finansowej w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zaszły zmiany wynikające z zakończenia procesu rozpatrywania odwołania od decyzji odmawiających przyznania pomocy lub  rezygnacji wnioskodawcy z przyznanej premii.

W związku z  zaistnieniem powyższych okoliczności skutkujących uwolnieniem środków finansowych i możliwością przyznania premii kolejnym wnioskodawcom, których wnioski o przyznanie pomocy do tej pory zawierały zapotrzebowanie na środki przekraczające wysokość limitu, dotychczasowa lista rankingowa  uległa uaktualnieniu - zobacz listę.

Andrzej Gross
Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

świetnie 3 miejsca w dół

kaczus    2

@kaczus nic nie zmieniaj, zakładam, że sztuki jako takie potrzebne Ci są tylko do pow. ESU czyli większa liczba tylko na plus. Ewentualnie niech cześć stada będzie na ojca.

Tylko ze część jest na tatę a chodzi tez o te dopłaty zwierzęce co maja być :D wtedy ja bym miał 50 i tata też :D

marasp    7

w tym naborze nie mam już szans, jak myślicie kiedy ogłoszą następny, rok 2015 to realny termin?

Edytowano przez marasp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?