Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOME11    80

krótka piłka:

czy można jeszcze przeprowadzić zmianę działek(wniosek o płatność nie składany, nie robione po prostu nic od otrzymania decyzji)

są 2 powody: pierwszy to:

-że mam trochę namieszane w działkach(wpisane łąki, wpisane to co nie jest własnością rodziców ale biorą na to dopłaty(stąd ten błąd robiącego wniosek))

-trafiło mi się 13ha w dzierżawę(wydzierżawiający bez problemu zgadza się żebym te +25% dopłat brał sobie, dochodzi jeszcze materiał siewny i paliwo)

mlodyhef    143

"Komitet monitorujący PROW 2007-2013 zaakceptował przesunięcie dodatkowych 23 mln euro na premie dla młodych rolników. Decyzja oczekuje teraz na zaakceptowanie przez KE. Przesunięte pieniądze wystarcza na ok. tysiąc dodatkowych wniosków. W sumie więc można spodziewać się, że po przesunięciu wystarczy pieniędzy na ok. 8 700 wniosków. Mimo to wciąż ok. 14 tys wniosków pozostanie na "białej" liście. Czy Wy również złożyliście wnioski? Na co chcecie przeznaczyć pieniądze?"

Cytat z oficjalnego konta Top Agrar na Facebooku. Czyli to prawda co niektórzy tu pisali, ciekawe ile tej komisji się zejdzie i ile jeszcze dorzucą i czy w ogóle dorzucą.

Edytowano przez mlodyhef

Wiadomość z agroFakt.pl

adamk    0

skoro rekomendowali konkretna ilosc srodkow to kwota na pewno nie wzrosnie.

poza tym starczy to na okolo 900 wnioskow a nie 9000, nauczcie sie liczyc 

freetaxi    169

Tome11 możesz zrobić sobie zmiany dotyczące działek aczkolwiek pamiętaj, że wniosek o dopłaty będziesz musiał składać na siebie.

@Freetaxi mam problem, mianowicie nie jestem pewien jakie szerokości maszyn wpisałem we wniosku :ph34r: Czy osoba prowadząca mój wniosek jest w stanie na tym etapie podać mi te szerokości, czy może już nie zajmuje się moim wnioskiem?? Strasznie głupia sprawa, ale po prostu zapomniałem, a nie mam jak sprawdzić bo byłem wzywany na poprawki w związku z tym właśnie, że nie było wpisanych szerokości... Pytam żeby nie wyjść na głupka jak zadzwonię do faceta ;)

I czy w ogóle jest się czym martwić jeśli chodzi o różnicę między 2,4, a 2,6 m szer roboczej??

Kobieta która mi prowadziła wniosek zasugerowała żebym wpisał zakres szerokości agregatu wiec wpisałem od 3 do 4,5  ;) ARiMR Białystok

pawelol111    709

Freetaxi a jak wygląda sprawa tego typu: rolnik ma umowe dzierżawy potwierdzoną w gminie a biznesplan zakłada zakup gruntów rolnych a wydzierżawiający chce dzierżawcy grunty sprzedać. Czy najpierw rozwiązać umowę dzierżawy a potem kupno i notariusz czy od razu notariusz i z głowy?

geo2    4

krótka piłka:

czy można jeszcze przeprowadzić zmianę działek(wniosek o płatność nie składany, nie robione po prostu nic od otrzymania decyzji)

są 2 powody: pierwszy to:

-że mam trochę namieszane w działkach(wpisane łąki, wpisane to co nie jest własnością rodziców ale biorą na to dopłaty(stąd ten błąd robiącego wniosek))

-trafiło mi się 13ha w dzierżawę(wydzierżawiający bez problemu zgadza się żebym te +25% dopłat brał sobie, dochodzi jeszcze materiał siewny i paliwo)

zgodnie z wytycznymi, młody rolnik powinien prowadzić produkcję zgodnie z określoną strukturą produkcji a nie powierzchni.

oznacza to, ze w biznesplanie możesz mieć wpisane 20ha, a na wiosnę trafia ci się 13 ha na jeden albo kilka sezonów uprawy. możesz je dopisać, zachowując strukturę produkcji +/-30%.

w pierwszym przypadku zmiana jest  nawet konieczna, bo rodzice nie przepiszą ci nie swojej własności.

w drugim możesz wpisać do dopłat nawet bez umowy, byle zachować strukturę produkcji z biznes planu +/-30%.

cebula440    0

"Komitet monitorujący PROW 2007-2013 zaakceptował przesunięcie dodatkowych 23 mln euro na premie dla młodych rolników. Decyzja oczekuje teraz na zaakceptowanie przez KE. Przesunięte pieniądze wystarcza na ok. tysiąc dodatkowych wniosków. W sumie więc można spodziewać się, że po przesunięciu wystarczy pieniędzy na ok. 8 700 wniosków. Mimo to wciąż ok. 14 tys wniosków pozostanie na "białej" liście. Czy Wy również złożyliście wnioski? Na co chcecie przeznaczyć pieniądze?"

Cytat z oficjalnego konta Top Agrar na Facebooku. Czyli to prawda co niektórzy tu pisali, ciekawe ile tej komisji się zejdzie i ile jeszcze dorzucą i czy w ogóle doroby oby

oby to była racja

Edytowano przez cebula440

majkel207    18

23 mln euro, a młodego wypłacają w złotówkach, policz sobie po kursie 4,1

pisałem to wcześniej, KE dostała papiery 9 września i ma 3 miesiące na zaakceptowanie

boo45    2

ja też będę musiał porobić zmiany działek....z tym nie ma problemu...jednakże chcę również zmienić cały profil działalności tj z typowo roślinnej na mieszaną->rośliny przeznaczone pod paszę dla zwierząt- bydło. Od nowej perspektywy dopłat mają być dopłaty do bydła max do 30 sztuk, a więc dostałbym 30 sztuk młodych[tzw stado ruchome] od rodziców---szkoda aby dopłaty przepadły :) Zmianie ulegną również inwestycje, struktura zasiewu, dojdzie stara obora od rodziców. Rozumiem, iż wystarczy odpowiednio argumentowany wniosek do dyrektora OR?

freetaxi    169

Zmiany we wniosku i biznesplanie też. Pamiętaj, żebyś przypilnował także ESU.

Edytowano przez freetaxi

pedro2    342

Dzięki @Freetaxi ;)

Kobieta która mi prowadziła wniosek zasugerowała żebym wpisał zakres szerokości agregatu wiec wpisałem od 3 do 4,5  ;) ARiMR Białystok

To ten sam oddział ;) Mi też tak powiedział, ale nie jestem pewien jaką górną granicę wpisałem... A wolę teraz się upewnić niż potem biegać i się tłumaczyć...

KACZOR1984    1

Złożyłem deklarację o uzupełnieniu wykształcenia - studia podyplomowe (180km od domu). Trafiła się opcja zrobienia kursu kwalifikacyjnego (20km od domu).

Czy mogę to w jakiś sposób zmienić? Czy muszę informować agencję?

szpeniek26    4

Jeśli na jednej działce wpisałem że zasieję pszenice ozimą a zasieje jarą to musze robić korektę?

Edytowano przez szpeniek26

Nickk    0

Panowie, czy w KRUSie trzeba zarejestrować wszystkie umowy dzierżawy aby się ubezpieczyć i aby wszystko było w porządku dla ARiMR, czy wystarczy, że zarejestruję umowę  np tylko z jedną osobą?

z góry dzięki

freetaxi    169

Albert policz sobie odchylenia od zadeklarowanych a zasianych upraw i pilnuj dywersyfikacji. Szczegóły tutaj http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/rolnicy-ktorzy-beda-w-tym-roku-siac-oziminy-musza-przestrzegac-dywersyfikacji-upraw-nowy-ksz.html . Albert o jakiej umowie piszesz bo nie bardzo rozumiem. Nickk jeśli chodzi o umowy to najlepiej zarejestrować je wszystkie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się