Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    169

Nic nie wiadomo na temat ewentualnych przesunięć środków. A kiedy masz ten przepis i czy to nie może poczekać?

pawcio018    0

Jakiś czas jeszcze da rade poczekać ...Rodzinka zaczyna dokuczać zawsze każdy ma mało,a robić nie ma komu także najlepszy w tym momencie byłby przepis:) Chociaż do wyborów mogło by się wyjaśnić,bo poźniej na moje to już musztarda po obiedzie z tą dodatkową kasą

Wiadomość z agroFakt.pl

Camel7771    0

Witam. Orientuje się ktoś z poprzedniego naboru ( ja 2011 ) czy przy rozliczeniu jeśli jest termin załatwienia dzierżaw do 15.09.2014 to czy wypisy działek do dzierżaw też muszą obowiązywać z datą do 15? czy tylko dzierżawy muszą być gotowe do tej daty a wypisy np. za kilka dni. Jeśli jest ktoś w temacie to proszę o odpowiedź.

I czy jeśli teraz podam działkę którą dzierżawię do rozliczenia to czy za rok mogę ją zmienić na inną? Bo np. właściciel zmienił zdanie a ja mam inną działkę którą zmienię w przyszłym roku.

lepo    0

Osoba która pisała mi wniosek popełniła błąd, a ja go teraz dopiero odnalazłem. Zamiast 0,5 ha lasu, wpisała mi w plan rozwoju gospodarstwa 0,5 ha łąki czy jak złoże teraz korektę czy się coś zmieni?

Nickk    0

W ilu egzemplarzach muszę zrobić umowę? Standardowo w dwóch dla mnie i wydzierżawiającego czy jeszcze coś muszę w Agencji zostawić np?

freetaxi    169

Zależy do UG. Zadzwoń, zapytaj się. Najprościej.

Edytowano przez freetaxi

Adamoos    0

Zależy do UG. Zadzwoń, zapytaj się. Najprościej.

Tez tak myślę, najlepiej zapytać u źródła.

Sandra2    0

Wiadomo już czy dodatkowe środki w tym naborze będą skierowane na wyrównanie różnic w ilości przyznanych premii między województwami? jest to karygodne żeby traktować takie same gospodarstwa inaczej w różnych częściach kraju.

aktualne rozdysponowanie jest nie do przyjęcia, prawdopodobnie będą to chcieli jak najszybciej naprawić.

Kamilek1    17

nie liczycz na to ze zweryfikuja to i to w tym naborze jeszcze cos zmienia... nie da sie tego przeskoczyc w tym naborze na pewno... do tego potrzeba zmiany przepisow aktow prawnych itp a wiec CZASU a oni musza jak najszybciej sie z tego roliczyc bo zaraz wchodzi nowy PROW.. takze proponuje przestac sie łudzić na takie cos...

instas    10

Czy zmianę do wniosku można zrobić również w podstawowym zakresie tj. tytuł PRG. Chciałbym dopisać do "Poprawa bezpieczeństwa procesu produkcji, poprzez zakup nowych maszyn" Zwiększenie ESU poprzez zakup gruntów.

damianzbr    976

Wiadomo już czy dodatkowe środki w tym naborze będą skierowane na wyrównanie różnic w ilości przyznanych premii między województwami? jest to karygodne żeby traktować takie same gospodarstwa inaczej w różnych częściach kraju.

aktualne rozdysponowanie jest nie do przyjęcia, prawdopodobnie będą to chcieli jak najszybciej naprawić.

Nic z tych rzeczy. A w przyszłym naborze to ponoć ma być brana średnia powiatowa i jeżeli w Twoim powiecie jest jakiś obszarnik który ma 500 - 1000 ha to nawet jak będziesz miała/miał ze 50 ha nic Ci to nie da i kasy nie dostaniesz, taka kara dla największych krzykaczy.

Sztuk    3

Witam, złożyłem wniosek o płatność i mam pytanie czy powinienem dostać jakieś potwierdzenie? Bo nic nie dostałem. A i tak jak kolega pisał wczoraj odpowiedz na moje pytanie to tak było że wystarczyło zaświadczenie z KRUS żę jestem płatnikiem i od kiedy oraz że prowadzę samodzielnie gospodarstwo no i wniosek o płatność i to wszystko.

Camel7771    0

Witam. Czy dzierżawa która jest w jednym kawałku i ma 4 numery działek może być napisana na jednej umowie dzierżawy czy każdy numer działki musi mieć oddzielną umowę?

Sztuk    3

Poproszę o odpowiedz osób które może już składały wniosek o płatność.

freetaxi    169

Camel wszystkie działki mogą być na jednej umowe. Sztuk wydaje mi się, że powinieneś dostać potwierdzenie złożenia wniosku. Bo rozumiem, że składałeś osobiście w OR?

jimmy871    5

Koledzy jaki wysoki czynsz dzierżawny wypisujecie na umowie?

Edytowano przez jimmy871

Camel7771    0

Freetaxi dzięki za odpowiedź. Ja już jestem na etapie rozliczania z 2011 roku także muszę wszystko osobiście składać. Pozdrawiam.

warchest    44

a propo jak od taty bede dzierzawil to czynsz dzierzawny jakis pisac i jak od sasiadki dzierzawi sie np 5 ha a dzialka cala ma 7 bo budynki laki kawalek i olszynki to trzeba cala dzierzawic co nie

mtz55    0

Witam koledzy jaką szkołę wieczorową mogę zrobić aby dostać Młodego rolnika. Ukończyłem technikum elektryczne bez zdanego egzaminu zawodowego ze zdaną maturą. Czy mogę zrobić np. technika rolnika (2lata) lub kurs kwalifikacyjny r3 ?

Edytowano przez mtz55

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się