Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    169

Nie musisz koniecznie robić tej zmiany w BP ale jak koniecznie chcesz to też nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

wiem z własnego doświadczenia bo też doszły mi dzierżawy ktorych nie miałem w BP a na które składałem dopłaty i dostałem pismo z agencji że muszę je dopisać do wniosku oczywiście nie trzeba dopisywać jeśli nie bierze się dopłat

inny wariant jeśli nie chcesz zmieniać ESU musiałbys nie podawać tych dzierżaw czytaj nie brac do nich dopłat w roku bazowym i docelowym a tylko w 3 srodkowych latach ale to raczej nie ma sensu jeśli dzierzawa jest pewna tak jak w Twoim przypadku

tak bylo w moim oddziale ale oczywiscie co oddział to inna interpretacja najlepiej zadzwonic i spytac dla swietego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    69

Witam. Mam pytanie. W planie rozwoju gospodarstwa w strukturze zasiewów wpisałem, że zasieje 1ha jęczmienia jarego i 0,5ha żyta czy mogę zasiać bez podawania zmian w planie zamiast jęczmienia mieszankę, a zamiast żyta pszenżyto ? Bo z tego co wyczytałem wyżej to rozbieżności nie może być tylko w gatunkach roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Optimus    2

zależy ile ha podałeś ogólnie w BP nie moze przekroczyc 30% a co do tej ziemi to ja podałem w BP tylko ziemie co mam ją na własność a doplaty składam na tzw wspólnote wiejską jej nie ujmowałem w BP bo nikt mi na nia nie podpisze papieru złoze na nią dopłaty zobaczymy czy agencja sie odezwie w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    3

Witam. Mam pytanie. W planie rozwoju gospodarstwa w strukturze zasiewów wpisałem, że zasieje 1ha jęczmienia jarego i 0,5ha żyta czy mogę zasiać bez podawania zmian w planie zamiast jęczmienia mieszankę, a zamiast żyta pszenżyto ? Bo z tego co wyczytałem wyżej to rozbieżności nie może być tylko w gatunkach roślin?

 

wszystkie gatunki zbóż to jedna grupa, nie ważne czy to żyto czy pszenżyto, do struktury liczy się jako zboże, można je dowolnie zamieniać między sobą byle by w strukturze ogólnie była zadeklarowana powierzchnia roślin zbożowych (+/- 30%)

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    2

jest zadeklarowana od x laat i kazdy ma swoją działke i ją podaje zreszta kazdy płaci podatek za swoją działke wiec nie było jeszcze takiej sytuacji zeby cos nie grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    1

"§ 21. pkt 4. (...) W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roślin motylkowych drobnonasiennych zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy."

QQ na ziarno zalicza się do grupy zbóż, czyli jeśli masz w sumie np.7,5 ha zbóż na 15 ha to jest 50% w strukturze, zmiana może być o 30% czyli w tym przypadku 5 ha, więc możesz zasiać pomiędzy 2,5 a 12,5 ha zbóż.

a jak doliczyć tą kukurydzę na kiszonkę? też jako naziarno czy to już jest oddzielna grupa i nie zalicza sie jej do zboz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam, wiadomo coś o nowym naborze na Młodego Rolnika, tzn. chodzi mi konkretnie czy w 2015r. jest planowany nowy nabór czy później? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stepano    0

Witam

Właśnie odebrałem decyzje woj. podlaskie :D. Teraz papierkowa robota przede mną. :)

Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

kabaczek QQ na kiszonke nie jest liczona do ESU (zakladam ze masz zwierzeta ;p)

Edytowano przez karste85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Panowie, co wpisać w wysokości czynszu dzierżawnego w umowie dzierżawy, jeśli dzierżawcy będę oddawał dopłaty? Trzeba dokładną kwotę wpisać czy jak to można zrobić? Oddzielnym aneksem?

 

 

Paragraf brzmi tak: "Dzierżawca będzie zobowiązany do zapłaty Wydzierżawiającemu czynszu dzierżawnego w wysokości ....................."

 

 

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

"Dzierżawca będzie zobowiązany do zapłaty Wydzierżawiającemu czynszu dzierżawnego raz w roku, po zbiorze plonu, w wysokości odpowiadającej wysokości jednolitej płatności obszarowej otrzymanej w danym roku."

W umowie wspomnij tylko o JPO, to dodatkowa dopłata zostanie ci w kieszeni (zazielenienie, młody rolnik, strączkowe). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam wiadomo może już kiedy mniej więcej planowany jest nowy nabór wniosków? W 2015r będzie czy później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Tylko nie rozpłacz się. Ale witamy w realnym świecie.

Kur** człowieku masz jakiś problem? Wyraziłem swoją opinie na ten temat, liczyłem się z tym że ciężko będzie się załapać, tym bardziej że było duże zainteresowanie.

 

@freetaxi dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kur** człowieku masz jakiś problem? Wyraziłem swoją opinie na ten temat, liczyłem się z tym że ciężko będzie się załapać, tym bardziej że było duże zainteresowanie.

 

@freetaxi dzięki za odpowiedź

 

nie zauważyłeś, że są tutaj hipokryci mający taki klimat, że jak im się napisze że zasady powinny być takie same dla wszystkich to się oburzają bo są z uprzywilejowanych województw i to właśnie im się wszystko należy, cech*je ich nieuzasadniona agresja jaką prezentuje użytkownik krassus.

Ciekawe co będzie jak ten błąd(zasady obecnego naboru) zostanie naprawiony, urzędnicy za to odpowiedzialni poniosą konsekwencję i żadne z województw nie będzie dyskryminowane.

Wtedy ten cały ich "realny świat" się rozpadnie bo zrozumieją że wyjątkowi to są tylko przez pomyłkę.

Edytowano przez MarcinSokorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    95

Popsuję wam zabawę i nie brałem, nie biorę udziału w PROW więc o żadnej hipokryzji tu być nie może. Czytaj ze zrozumieniem moje posty jak i innych a zobaczysz, że hipokrytą jest kolega którego bronisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Podlaskie wczoraj przyszła decyzja. Teraz już tylko wniosek o płatność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popsuję wam zabawę i nie brałem, nie biorę udziału w PROW więc o żadnej hipokryzji tu być nie może. Czytaj ze zrozumieniem moje posty jak i innych a zobaczysz, że hipokrytą jest kolega którego bronisz.

 

komentowałeś kolegę, który pisał o MR

 

pewnie ktoś z twojej rodziny składał wniosek skoro tak się bulwersujesz

Edytowano przez MarcinSokorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    259

Ale MR to jeden z rodzai wsparcia w ramach PROW, tak samo jak MGR itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×