Skocz do zawartości

Polecane posty

jogus    1

Z tym mBankiem ktoś coś ustalił co wpisywać, tzn. nazwa, oddział i miejscowość?

TOME11    84

krótka piła:

za pole mogę gotówką zapłacić czy musi być obowiązkowo przelew z konta na konto?

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    987

no tak rozumiem... ale chyba nie tyle bylo mniej chetnych co wiecej srodkow?

Piszą ci że mniej chętnych a twoim zdaniem znaczy to że było mniej środków... Nie rozumiem takiego toku myślenia.

W poprzednich kilku naborach łącznie było chętnych 23 tys osób. I zostało im kasy na 8000 osób dlatego zorganizowali ten ostatni nabór.

Edytowano przez damianzbr

dzikijohn    19

Do przelewów na stronie napisane jest: mBank Oddział Bankowości Detalicznej Łódź

• Przelewy

Opis przelewów, dotychczas wychodzących z: BRE Wydz. Bankowości Elektronicznej zmienił się na:

mBank S.A. Oddział Bankowości Detalicznej

to na stronie było

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

juz oni wiedza z kogo najlatwiej najwiecej kasy zedrzec... a bez tego się nie obędzie niestety...

Edytowano przez qbass24

PS1    0

A od czego jest google ?

mBank S.A.

00-950 Warszawa

ul. Senatorska 18

PS1    0

mi za przepisanie 20 ha i budynków w sumie całego gospodarstwa plus dzierżawy chce 6 tyś.

płaci się nie od ilości ha tylko od wartości transakcji

Edytowano przez PS1

TOME11    84

krótka piła:

za pole mogę gotówką zapłacić czy musi być obowiązkowo przelew z konta na konto?

podbijam

dzikijohn    19

A od czego jest google ?

mBank S.A.

00-950 Warszawa

ul. Senatorska 18

Ale to jest chyba adres do korespondencji a nie do przelewów kolego.

slepy78    0

W biznes planie wpisałem działkę do gruntów w całości 2,5 ha a na niej są budynki i ogródek ok 40 arów które właściciel niechce mi wydzierżawić

czy można to w umowie dzierżawy tak napisać żeby bez tej częsci była a nią zastąpić jakąś działką inną i czy agencja to uzna?

PS1    0

Ale to jest chyba adres do korespondencji a nie do przelewów kolego.

Mam umowę kredytową z mBankiem i mam również w niej jako adres siedziby podany ten adres .

Jak masz r- k tylko internetowy to innego adresu na pewno nie znajdziesz .

KACZOR1984    1

czyli kazdy kto uzyskal powyzej 7 pkt. otrzymywal premie?

Wcześniej nie było nawet ograniczenia, że od 7 pkt dostają. Dostali wszyscy chętni.

Pytanie odnośnie dzierżawy budynków:

Czy samo przepisanie ziemi na której stoją budynki gospodarcze automatycznie przepisuje to co znajduje się na nich dzierżawcy ? Bo we wniosku napisałem że budynki gospodarcze będę miał użyczone od rodziców, czy sama dzierżawa gruntów wystarczy ?

Dołączam się do pytania i może je trochę sprecyzuję:

Czy dzierżawa gruntów na których stoją budynki automatycznie wydzierżawia te budynki?

Wojtek29    0

W poprzednich kilku naborach łącznie było chętnych 23 tys osób. I zostało im kasy na 8000 osób dlatego zorganizowali ten ostatni nabór.

Gdzieś wyszperałem że z tych 23tys osób do tej pory ponad 1700 musiało oddać pieniądze a przecież jeszcze nie wszyscy zakończyli program tzn nie minęło jeszcze 5 lat od wypłaty środków w ostatnim naborze.

Wie ktoś coś na ten temat?

k0b    5

Konkretnych danych ilu musiało oddać nie znam, ale znam przypadki kiedy młodzi musieli oddać.

GUTO91    0

dużo przypadków było spowodowanych faktem, że ludzie zabowiązali się do uzupełnienia szkoły wraz z egzaminem zawodowym. egzaminu nie zdali, a czasu na poprawkę nie wystarczyło.

iwona1990    0

witam mam pytanie do kiedy mozna zmienic we wniosku na co wydam pieniadze ?? bo chciałbym umiescic mała zmiane i jak da sie jeszcze to czy ciezko to zrobic czy nie ma problemU zadnego ??

dzikijohn    19

Mam umowę kredytową z mBankiem i mam również w niej jako adres siedziby podany ten adres .

Jak masz r- k tylko internetowy to innego adresu na pewno nie znajdziesz .

Na stronie wyraźnie podano adres którego używać do przelewów. mBank SA odział bankowości detalicznej łódź.

Mateusz1q    24

Moge jeszce też zmienić tą kwestie o wyształceniu? Tez zoobowiazalem sie do uzyskania technika rolika bo tak poinformowano mnie chociaż technik jest nie potrzebny wystarczy tytuł zawodowy. I drugie pytanie jeżeli teraz w ciągu tych 180 dni wydzierżawie tą określoną liczbe hektarów to teraz juz musze zbierać faktury na paliwo aby składać w lutym przyszłego roku wniosek o zwrot akcyzy czy jeszcze osoba która obecnie jest właścicielem tej ziemii( ziemia bedzie przekazana na zasadzie dzierżawy)

lukasz493    0

A gdzie czepiali się od Was o ten adres mbanku ? W agencji przy składaniu wniosku o numer gospodarstwa ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?