Skocz do zawartości

Polecane posty

Bolsick    5

Dostaliscie już decyzje??? o przyznaniu premii?? Jestem 2500 na liscie moze orientujecie sie kiedy te decyzje i kiedy mozna skladac wnioski o platnosc?/

Maciek1091    1

Decyzje rozsylane sa bez wzgledu na kolejnosc na liscie. Ja jestem 2100 i dzisiaj dostalem. W koncu ktos musi dostac decyzje jako ostatni :-P

Bolsick    5

moze i ja na dniach dostane ;) i po otrzymaniu decyzji mozna składac wniosek o płatnosc???

Wiadomość z agroFakt.pl

KACZOR1984    1

Przeczytałem sobie jeszcze raz rozporządzenie ministra rolnictwa i jest podstawa prawna takiej odpowiedzi jaką uzyskał kolega od "Pani" z agencji , podstawa prawna to &21.5 pkt.2 )

(Strona 19)

Dla pewności wysłałem wczoraj pismo do OR ARIMR z prośbą o wytyczne dalszego postępowania w moim przypadku. Jak będę miał odpowiedź to się podzielę informacjami

Mam odpowiedź z regionalnego - bardzo uniwersalną, tzw. d*p*chron.

"powinien Pan przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. Z uwagi na to że powierzchnia przejmowanego gospodarstwa miała znaczący wpływ na ilość otrzymanych punktów, powinien Pan mieć na uwadze, by powierzchnia gospodarstwa (użytków rolnych w gospodarstwie) nie była mniejsza niż zadeklarowana pierwotnie we wniosku i PRG, gdyż mogłoby to spowodować przesunięcie na niższą pozycję na liście rankingowej."

tyle, żadnych konkretów typu zrób "tak i tak"

Miniasz    3

Byłem w powiatowym oddziale agencji i mi powiedziano ze najpierw dostana decyzje, ci którzy maja przepisane gospodarstwa a dopiero potem reszta według kolejności.

KACZOR1984    1

To źle ci powiedzieli, ja nie mam jeszcze gospodarstwa a decyzję dostałem 19go sierpnia. Do powiatowego to szkoda w ogóle zachodzić

Edytowano przez KACZOR1984

Optimus    2

Czy jest jeszcze ktoś na forum kto nie dostał decyzji? Do kiedy powinni dostarczyć decyzje?

nadal czekam miejsce 45xx

kabaczek89    1

nadal czekam miejsce 45xx

czlowieku uspokój się, ja tez nie mam i sie nie sram, przyjdzie to sie bedzie zalatwiac, zbawi cie dzien w to a w tamto? lol

freetaxi    169

Decyzje nie są rozsyłane pod kolejność. Są one zatwierdzane przez te same osoby, które prowadziły Wasze wnioski o pomoc. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem wszystkie decyzje muszą być zatwierdzone do 3 września. Potem tylko podpis i poczta. Sądzę, że do końca przyszłego tygodnia wszyscy je już dostaną.

A pytanie z innej beczki,czy te pieniążki można "po cichu" przeznaczyć na cel inny niż w biznes planie,a dopiero przed upływem 3lat "oddać" na realizację biznes planu i się rozliczyć z tych 70% ? Zaznaczam że każda złotówka trafiłaby do gospodarstwa a nie na przepicie czy samochody ;)

Krassus    95

Jak do gospodasrtwa to tak nie można. Po cichu to jedy nie na samochody i przepicie.

damianzbr    977

Oj coś kręcisz marcinzetor, jakoś nie dam wiary że kaska pójdzie do gospodarstwa, a może chodzi o remont kuchni dla żonki? No tak z nimi nie ma co zadzierać, jak nie wierzysz zapytaj kolegi luke16. Już na samym początku żonka przysporzyła mu nie lada kłopotu. Tylko przez to że kobitka z miasta pochodziła o mało co nie cofnęli mu dotacji MR. Chłopak aż się spocił gdy przekonywał żonkę aby od czasu dla niepoznaki wyszła do obory. Przy jednym takim symulowanym wypadzie sam proboszcz odwiedził ich majątek ziemski, ujrzał pracującą kobitę z miasta, szybko doniósł do dyrektora powiatowego ARiMR i takim oto sposobem dotacja uratowana.

Tak więc możesz śmiało kupować nowe meble kuchenne na wymiar i nikt nie będzie pytał ile uda ci się schować przed żonką stówek na flaszkę do kolegi, lecz pamiętaj aby przed upływem 3 lat dostarczyć do ARiMR fakturę bądź akt notarialny potwierdzający realizację założenia.

Edytowano przez damianzbr

PS1    0

"powinien Pan przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. Z uwagi na to że powierzchnia przejmowanego gospodarstwa miała znaczący wpływ na ilość otrzymanych punktów, powinien Pan mieć na uwadze, by powierzchnia gospodarstwa (użytków rolnych w gospodarstwie) nie była mniejsza niż zadeklarowana pierwotnie we wniosku i PRG, gdyż mogłoby to spowodować przesunięcie na niższą pozycję na liście rankingowej."

. Nie wiem jakie zadałeś pytanie , ale jak dla mnie uzyskałeś konkretna odpowiedź .

Zresztą zgodną z treścią rozporządzenia .

geo2    4

odpisali, że ponownie przeliczą punkty i możesz wypaść z listy po zmniejszeniu powierzchni.

to samo jest z reszta w rozporzadzeniu...

XTRO    159

Decyzje nie są rozsyłane pod kolejność. Są one zatwierdzane przez te same osoby, które prowadziły Wasze wnioski o pomoc. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem wszystkie decyzje muszą być zatwierdzone do 3 września. Potem tylko podpis i poczta. Sądzę, że do końca przyszłego tygodnia wszyscy je już dostaną.

jak to muszą być zatwierdzone ?

Optimus    2

czlowieku uspokój się, ja tez nie mam i sie nie sram, przyjdzie to sie bedzie zalatwiac, zbawi cie dzien w to a w tamto? lol

nie sram sie tylko odpowiadam na pytanie kolegi jak dla mnie to moze byc i po wszystkich świetych :P

freetaxi    169

Chudy dopiero jutro puszczam pierwsze wnioski o płatność więc zobaczę jak będzie w praktyce. Xtro - normalnie. Decyzje muszą być zatwierdzone a potem idą do podpisu,

XTRO    159

aha, o to chodzi :D już myślałem że ja musiałbym coś zatwierdzać po otrzymaniu jej

a my czekamy na dodatkowe srodki nadal

ja tez czekam moze sie uda dzis przyslali list,ze jak dostene,to przysla list z decyzja....jakas zawsze to nadzieja jest...

Dzisiaj przywędrował do mnie listonosz i przyniósł decyzję miejsce na liście 57xx jutro wysyłam wniosek o wypłatę także spokojnie do wszystkich dojdzie prędzej czy później ale dojdzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się