Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Ramzess możesz składać wniosek o płatność tego samego dnia, w którym dostałeś decyzję o przyznaniu pomocy. Co do cen to nie ma to większego znaczenia. Musisz mieć wydatki na kwotę 70 000 PLN. To wszystko.

ramzess    0

Freetaxi dzięki za odpowiedź. Wiesz może jakie dokumenty prócz wniosku trzeba jeszcze złożyć? chodzi mi o drugą stronę wniosku odnośnie załączników. Akt notarialny i zaświadczenie z krusu już składałem...czy może chodzi jeszcze i jakiś inny dokument? z góry dzięki

freetaxi    170

A dodawałeś jeszcze jakieś działki oprócz tych swoich, które dostałeś w formie darowizny? Masz już numer gospodarstwa?

Wiadomość z agroFakt.pl

ramzess    0

tak mam już numer gospodarstwa i nic nie dodawałem. Tak jak było we wniosku pozostaje bez zmian

freetaxi    170

Sam wniosek o płatność. Wszystko masz w instrukcji wypełniania wniosku o płatność na stronie Agencji.

freetaxi    170

Jeśli chodzi o decyzję ostateczną to nie dołączasz żadnych dokumentów. Jednym słowem jeśli masz już przejęte gospodarstwo to wszystkie dokumenty stwierdzające ten fakt dołączyłeś do wniosku o przyznanie pomocy. Jeśli natomast dopiero zaznaczasz, że przejmiesz gopodarstwo, do wniosku załączasz odpowiednie dokumenty o których mowa we wniosku o płatność.

Edytowano przez freetaxi

waldek91    1

Pisał może ktoś podanie wynikające, bo chcę zrobić zmianę formy przejęcia ziemi z darowizny na dzierżawę i w OR powiedzieli żeby coś takiego napisać?

wortexis    0

Magda masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność od momentu otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy.

Freetaxi, czyli jeśli przyjdzie decyzja a nie będzie osoby uprawnionej do jej odebrania i załóżmy przeleży sobie parę dni na poczcie to nic się nie stanie? Wyjeżdżam na urlop do 09.09, woj, podlaskie, decyzji jeszcze nie otrzymałam a boję się że przyjdzie jak mnie nie będzie, tak jak przedmówczyni Magda.

wortexis    0

Chodziło mi bardziej o to czy w samej treści decyzji nie ma konieczności jakiegoś potwierdzenia jej otrzymania poza magicznym terminem 180dni na złożenie dokumentów :)

freetaxi    170

Sam fakt jej otrzymania to żółta zwrotka, którą Agencja otrzyma i dołączy do "Twojej" teczki. Od momentu odebrania decyzji masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność.

iwona1990    0

witam mam pytanie we wniosku wpisałem ze kupie prese za 80 tys zl i i czy moge ją kupic za 70 tyś ?? czy teraz juz musze za te 80 ? i czy moge jeszcze dokonac jakąs zmiane co do kupna maszyn za tą kase czy juz nie ?? z gory dzieki

iwona1990    0

czyli jak bede miał fakture na 70 to nie bede sie czepiac ze we wniosku wpisałem 80 ? i jak bym chciał zmienic inwestycje na stado podstawowe np na jałówki to one musza byc w moim gospodarstwie przez 5 lat ?

KACZOR1984    1

A gdy będę chciał zmienić inwestycje np z agregatu uprawowego na ścierniskowy (20 000zł na 15 000zł) to czy muszę pisać zmiany w BP? Za te 5 000zł zakupie trochę innego drobnego sprzętu. Czy wystarczy, że łączna kwota inwestycji to będzie te 70 000zł?

Arkadi    7

Czy ciągnik może być większej mocy niż podany w BP? np. podałem inwestycje zakup ciągnika o mocy 100 KM a chciałbym kupić 110KM. Musze robić korektę BP czy jeśli zachowałem różnice 10% mocy to nic nie zmieniam?

PS1    0

No właśnie "Pani" powiedziała. Najlepiej napisać pismo i czekać na odpowiedź.

Przeczytałem sobie jeszcze raz rozporządzenie ministra rolnictwa i jest podstawa prawna takiej odpowiedzi jaką uzyskał kolega od "Pani" z agencji , podstawa prawna to &21.5 pkt.2 )

(Strona 19)

D2014_tekst_jednolity_MR.pdf

D2014_tekst_jednolity_MR.pdf

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?