Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Hoaming    0

Sadownicy i Warszawa podbijają ceny w Mazowieckim. Niektóre województwa miały więcej pkt bo chyba zgodzisz się ze mną że łatwiej jest kupić ziemię w rejonie gdzie występują 3-5 hektarowcy w przeważającej liczbie niż tam gdzie jeden mały otoczony jest kilkoma obszarnikami? Dlatego lepiej dać 100 tys temu co ma 10ha i może dokupić kolejne 5 ha niż temu co ma 20 i o zakupie gruntu może pomarzyć. W tych województwach widać szansę na rozwój a u Ciebie marna wegetacja.

czyli to jest twoja próba wyjaśnienia dlaczego gospodarstwa w niektórych województwach są dyskryminowane w tym naborze?? poza tym nie ma innych powodów?

z uporem maniaka przytaczasz jednostkowe przykłady, którym zaprzeczają statystyki. to tak jakbyś się kłócił że białe jest w istocie czarne

Nie rozmawiamy o odosobnionych wyjątkach, tylko o ogólnym obrazie.

powtarzam to po raz trzeci... gdyby było gdzieś w Polsce znacznie trudniej kupić ziemię, byłaby ona wyraźnie droższa, bo stosunek popytu do podaży kształtuję cenę, a cena tym samym określa trudność w nabyciu gruntów.

w zachodniopomorskim średnia cena transakcyjna na rynku gruntów jest odrobinę niższa niż w mazowieckim ,co w sposób wyraźny i jednoznaczny przeczy Twoim wnioskom.

czy rozumiesz? nie wiem jak to jaśniej przedstawić.

Edytowano przez Hoaming

damian40000    85

w mazowieckim ta niska średnia robią warszawiacy którzy mają hektar piachu czy łąki dla krusu. Jeszcze kilka lat temu można było kupić taka ziemię za 1000zł i mieć prawo do ubezpieczenia do końca życia.

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    987

O jakiej średniej mówisz, bo zdaje się że koledzy rozmawiali o średniej cenie gruntów, która wcale nie jest niska bo robią ją nie warszawiacy sama ziemia z Warszawy. ;)

Brounter    18

Ba no w mazowieckim podobny problem jest również z bezrobociem, za to dużo punktów ludziska nie dostawali

PS1    0

Ba no w mazowieckim podobny problem jest również z bezrobociem, za to dużo punktów ludziska nie dostawali

temat przerabiany dziesiątki razy ... każdym województwie punktacja była jednakowa od 0 do 5 pkt .

no chyba że większość wniosków w mazowieckim była z powiatów o najniższym bezrobociu .

Ale tak mogło być również w innych województwach .

damian40000    85

O jakiej średniej mówisz, bo zdaje się że koledzy rozmawiali o średniej cenie gruntów, która wcale nie jest niska bo robią ją nie warszawiacy sama ziemia z Warszawy. ;)

o średniej wielkości pisałem bo cena jest taka sama jak i u mnie czyli od 40tys w górę.

onkio    0

Witam, czytam to forum regularnie od kilku miesiecy ale teraz zdecydowałem się założyć konto. Jestem z województwa mazowieckiego, tereny sadownicze. Z ceną ziemi jest tak, że hektar ziemi w moich stronach jest w okoliach to 50 tyś za ha, a np. 20 km od mojej miejscowości ten hetar kosztuje 10 tyś ( dużo łąk, lasów, pojedyńcze osoby prowadzą gospodarstwa o profilu sadowniczym) ale ciężko założyć sad 20 kilometrów od zamieszkania. Z bezrobociem mielismy ciezko bo powiat z największym bezrobociem znajdował sie w naszym województwie (szydłowiec 38,6 %). Moj powiat z bezrobociem w okolicach 15% miał nie wiele ponad jeden punkt do klasyfikacji rankingowej.

myciu    11

Jutro jade na spotkanie ze Sawickim to będę pytał o przesunięcie kasy na "młodego rolnika"

kamilgorny    0

mam pytanko, mój pradziadek w roku 1975 oddal ziemie na skarb państwa po to by dostać rente mimo ze w tym roku już nie obowiazywal taki obowiązek, czy jest szansa odzyskac ta ziemie.Na dzień dzisiejszy zyje już tylko babcia i to ona ma prawo do wszystkiego,pozniej dopiero podzial na dzieci no i następnie na wuki czyli ja

sebaal123    2

Jutro jade na spotkanie ze Sawickim to będę pytał o przesunięcie kasy na "młodego rolnika"

Kolego tak przy okazji spotkania zapytaj się czy poza 120 mln z melioracji planują jeszcze inną kasę. Ewentualnie kiedy może to nastąpić.

kaczus    2

myciu Jutro jade na spotkanie ze Sawickim to będę pytał o przesunięcie kasy na "młodego rolnika"

Brawooooo Popieram i walcz jak lew o ta kase :D W Tobie nadzieje

Edytowano przez kaczus

marcin31    3

mam pytanko, mój pradziadek w roku 1975 oddal ziemie na skarb państwa po to by dostać rente mimo ze w tym roku już nie obowiazywal taki obowiązek, czy jest szansa odzyskac ta ziemie.Na dzień dzisiejszy zyje już tylko babcia i to ona ma prawo do wszystkiego,pozniej dopiero podzial na dzieci no i następnie na wuki czyli ja

Ja miałem podobny przypadek jak twój i nic nie dało rady odzyskać, choć ja to przerabiałem kilka lat wstecz to pewnie nic w temacie się nie zmieniło.

KACZOR1984    1

Wiecie ile może kosztować przepisanie ziemi? Muszę zacząć jeździć po tych urzędach, ale jak o tym pomyślę to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera...

malin1986x    0

macie drogiego notariusza , my płaciliśmy 2500 ze służebnością , wykreślaniem ciężarów i hipoteki ( 4 księgi , niecałe 30 ha)

Edytowano przez malin1986x

jaroWM    26

chodzi o darowiznę, zakup, spadek czy dzierżawę?

u mnie za 12 ha (2 KW) - darowizna wzięli 1250 zł. wyceniałem u kilku, to nawet 1800 śpiewali.

Edytowano przez jaroWM

dexter00    13

Mam ponad 8ha na darowiźnie, 3,5ha kupno, i koło 10ha dzierżawy

dzierżawy to dawaj do gminy. u mnie chcą 9zł za podpis

jaroWM    26

przy darowiźnie (nawet w kupnie przy określonych przypadkach) też można delikatnie zaniżyć wartość ziemi - będzie taniej

dzierżawy tylko na umowę na 10 lat w gminie - notariusza darować sobie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?